Vektory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Vektory

CorelDRAW tutoriál: LCD televize

3. února 2010, 00.00 | V tomto tutoriálu si ukážeme, jak vytvořit pěkně vyhlížející televizi. K vydařenému výsledku přitom postačí několik málo kroků. Vytvořenou ilustraci můžeme využít při vizualizacích místností, jako poutač pro umístění reklamy na WWW atd. Návod je vhodný zejména pro začínající uživatele CorelDRAW.

 

 

 

Adobe Illustrator: Scriptographer 2.5 pro Adobe CS4

29. ledna 2010, 00.00 | Pravděpodobnost, že naleznete vhodný plugin či skript na celou řadu operací pro Adobe Photoshop, je velmi vysoká. Oproti tomu je situace u aplikace Adobe Illustrator znatelně horší – k dispozici je citelně méně produktů a o to více jsou obecná řešení cennější. Jedním z takových pokusů – a lze rovnou prozradit, že velmi zdařilý – je Scriptographer.

 

 

 

Adobe zveřejnila důležitou bezpečnostní záplatu Illustratoru CS3 a CS4

14. ledna 2010, 00.00 | Společnost Adobe zveřejnila v těchto dnech důležitý bezpečnostní update pro Illustrator CS3 a CS4. Jeho posláním je zaplátovat ohrožení, které může vzniknout prostřednictvím škodlivých EPS souborů. Jakým způsobem se daný update instaluje?

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Vektorové oko

6. ledna 2010, 00.00 | V předchozích tutoriálech jsme si přiblížili mnohé základní funkce CorelDRAW. Nyní pokročíme o něco dále a vyzkoušíme si tvorbu složitějšího objektu, kterým bude kompletně vektorové oko.

 

 

 

Adobe Illustrator: Vánoční přání

21. prosince 2009, 00.00 | Pojďme společně trochu porušit vánoční tradice a zkusme místo tvorby vánočního přání v Photoshopu použít vektorového brášku – program Adobe Illustrator. V článku názorně uvidíte, že to zas tak velký rozdíl není, a alespoň si během těch svátku klidů a pohody opět malinko rozšíříte své grafické obzory.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Nápis

2. prosince 2009, 00.00 | V dnešním tutoriálu si ukážeme jeden ze způsobů, jak udělat poutavý nápis. K danému účelu přitom použijeme jednoduchou kombinací výplně, průhlednosti, stínu a dalších prvků. Tutoriál je zaměřen na úplné začátečníky v CorelDRAW.

 

 

 

Phantasm CS: multifunkční prepress plugin pro Adobe Illustrator

1. prosince 2009, 00.00 | Chybí vám v Adobe Illustratoru funkce pro úpravy barev stylem Photoshopu s pomocí histogramu, nastavením jasu/kontrastu či manipulací s barvovými křivkami? Phantasm nabízí nejen speciální filtry na korekce barev a práci s polotóny či duplexy, ale také řadu šikovných funkcí pro separace dokumentů a jejich náhledy v rámci předtiskové přípravy.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Kopírování a klonování efektů

5. listopadu 2009, 00.00 | Dnes si ukážeme, jak si usnadnit práci při vytváření efektů. Předvedeme takto zejména rozdíl mezi kopírováním a klonováním efektů. Tutoriál je zaměřen především na úplné začátečníky v CorelDRAW.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Uzly a práce s nimi

7. října 2009, 00.00 | Dnes si ukážeme, jak v CorelDRAW tvarovat křivky i celé objekty pomocí uzlů. Jde o nepostradatelnou součást práce ve vektorových programech, bez které se neobejdeme ani při tvorbě jednoduchého loga. Tutoriál je zaměřen především na úplné začátečníky v CorelDRAW.

 

 

 

Adobe posiluje významně Flash Platform: Flash Professional CS5 dovolí tvorbu nativních iPhone aplikací, Flash Player 10.1 bude k dispozici pro mnoho platforem

6. října 2009, 00.00 | Při příležitosti konference Adobe MAX 2009, jenž probíhá v těchto dnech v Los Angeles, oznámila společnost Adobe několik zásadních novinek spojených s platformou Flash. Konkrétně bude ve Flashi Professional CS5 možno snadno vyvíjet aplikace pro iPhone, Flash Player 10.1 pak nabídne nejen zásadní zvýšení výkonu a rozšíření o mnohé nové technologie, ale bude rovněž použitelný na mnoha mobilních zařízeních. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: