Smashing Magazine představil 25 bezplatných fontů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Smashing Magazine představil 25 bezplatných fontů

29. prosince 2010, 00.00 | Známý webzine Smashing Magazine, zaměřený především na webový design a vývoj, představil nedávno formou rozsáhlého přehledu s řadou ukázek celkem dvacet pět fontů, které lze použít za určitých podmínek či dokonce zcela zdarma. Bližší podrobnosti přinášíme v tomto krátkém článku

Smashing Magazine není asi třeba čtenářům Grafiky příliš představovat. Jedná se o dosti jedinečný zdroj informací pro začínající i pokročilé webové designéry a vývojáře, který přináší užitečné praktické návody a přehledy trendů, nástrojů a zdrojů.

Těsně před koncem roku se šéfredaktor Smashing Magazine Vitaly Friedman opět zanořil do hlubin Internetu, aby z nich tentokrát vylovil odkazy na celkem dvacet pět zajímavých fontů. Jejich společným rysem je novost a možnost použití zdarma, ta je ovšem v některých případech k dispozici jen pro nekomerční účely. Při webovém nasazení (jinak lze daná písma obvykle použít i při sazbě či též ve vektorových a bitmapových editorech) je pak třeba pamatovat na to, že nasazení jiných než základních systémových fontů vyžaduje buďto rendering do bitmap nebo použití speciálních technologií či podporu CSS3. Český uživatel pak musí brát v potaz i skutečnost, že ne každý z daných fontů obsahuje kompletní sadu alespoň základních českých glyfů, nebo je případně možné, že tyto nebyly navrženy příliš dobře.

smfonts1f.jpg

smfonts2f.jpg

smfonts3f.jpg

smfonts4f.jpg

smfonts5f.jpg

smfonts6f.jpg

Tak jako tak představuje daný přehled pestrý mix více či méně povedených písem, pokrývající širokou škálu užití, od dekorativního nasazení a kuriozit přes písma vhodná pro loga či obaly až po fonty tradičního vzhledu, použitelné k sazbě či pro webovou typografii. Čtenáři pak doporučujeme doskrolovat až k závěru článku, kde sekce „Further Resources“ nabízí směsici odkazů na různé užitečné písmové utility a přehledy, spojené zejména s bezplatnými písmy. Sekce „Last Click“ pak přináší odkaz na originálně řešený typografický adventní kalendář společnosti Fontdeck, nabízející vždy v určitý den licenci vybraného webového fontu zcela zdarma pro webové stránky s návštěvností méně než 1 milion zobrazených stránek měsíčně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: