CorelDRAW: Přehled zahraničních zdrojů tutoriálů, tipů, triků a tvorby - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Design

CorelDRAW: Přehled zahraničních zdrojů tutoriálů, tipů, triků a tvorby

14. ledna 2011, 10.00 | V dnešním článku se podíváme na zahraniční online zdroje tutoriálů a dalších informací spojených s užíváním CorelDRAW. Začneme odkazy na jednoduché tutoriály a budeme pokračovat ke složitějším, zajímavějším, z dílen nejznámějších tvůrců návodů pro CorelDRAW. Na závěr se podíváme na inspiraci, či spíše mistry z Ruska, kteří s Corelem opravdu umí.

DESIGNERTODAY je magazín o grafice. Tutoriály, které zde nalezneme, jsou spíše jen návody s jednotlivými kroky, hodí se při potřebě zvládnutí nějaké funkce nástroje apod. Články se týkají verze X3 (což ničemu nevadí). Protože se články věnují jen jednotlivým nástrojům a funkcím, jsou také názvy článků bez miniatur/náhledů.

COREL.com Na tomto odkaze je k dispozici velké množství tipů a triků, jak používat složitější nástroje a funkce. Musíme se ovšem opět bohužel orientovat pouze podle textu, náhledy chybí. Na rozdíl od předchozího tutoriálu jsou zde i aktuálnější články zaměřené na Corel X4.

COREL.com Tutoriály na oficiálních stránkách výrobce CorelDRAW. Od úplně základních témat, jako jsou funkce uzlů, až po tvorbu reklamní brožury. V převážné většině jde každopádně o jednodušší články, ideální na procvičování a inspiraci. Na rozdíl od předchozích odkazů se zde můžeme orientovat i díky malým náhledům.

ADVANCEDARTIST jsou stránky, kde nalezneme časově náročnější videotutoriály (samotné video např. 20 minut). Převážně grafika pro milovníky motorek – potisky na trička s motorkářskými motivy. Pokud by se vám zalíbily právě videotutoriály, mohu také doporučit prohledat Youtube.com.

JACORRE Několik do kategorií rozřazených článků, které sice nejsou nějakým grafickým zázrakem, ale principy, nástroje a jejich funkce se na nich dají naučit velmi dobře. Každý článek má kromě názvu také svou miniaturu.

GRAFX-DESIGN Několik tutoriálů, zajímavých jistě více funkcemi než vzhledem výsledku.

CREATIVEHAT Pouhé čtyři články, z nichž však první a poslední mohou být dobrou inspirací. Srovnatelné s tutoriálem, kde jsme tvořili "Aj pod", zde je však ústředním motivem mobilní telefon, o něco komplikovanější, tedy výrazně delší článek. Poslední tutoriál pojednává o předělání fotografie kytary do vektorů.

VECTORIALS je vyhledávač tutoriálů, některé jsme již mohli vidět v odkazech výše. Spolehlivě funkční odkazy na základní, složitější i velmi vydařené tutoriály, např. ze stránek coreldrawtips.com. Názvy včetně náhledů, tedy ideální.

COREL.com Články z dílny Steva Baina, mnohé z článků jsou starší, např. pro verzi 12, nicméně nestárnoucí a stále stejně užitečné.

Steve Bain je cenami ověšený ilustrátor a grafik, autor několika knih, včetně oficiální příručky CorelDRAW.

CORELDRAWTIPS Stránka, která nás zabaví na delší dobu. Tutoriály jsou rozděleny podle časové náročnosti. V kategorii 10-30 minut můžeme najít velmi vydařené kousky. Kromě toho zde nalistujeme také videotutoriály. Články jsou jak funkční, tak pěkné, takže pokud umíme anglicky, nemusíme hledat jinde. Tyto stránky považuji za nejlepší, pokud umíte anglicky a hledáte opravdu ty nejkvalitnější tutoriály pro Corel.

GRAPHICSSOFT Taktéž do kategorií rozdělené články, avšak bez náhledů. Široká nabídka více či méně vydařených návodů. Obsahuje i velmi staré články, např. pro verzi 7 :-), kterou asi pamatuje málokdo.

A nyní přejděme k ukázce mistrovské práce v CorelDRAW, můžeme se jedině inspirovat, učit, závidět a ptát se, kde bere ten člověk čas na tak náročné kresby. Na takovouto tvorbu už tutoriály neexistují.

VECTOR-PORTRET- skutečné mistrovství práce v CorelDRAW. Rus Aleksey Oglushevich a jeho stránky. Vítěz CorelDRAW International Design Contest, jeho vítěznou slečnu nalezneme na druhé stránce nebo na odkazu níže. Fotorealistická vektorová kresba.

CorelDRAW inter. design contest Všichni vítězové výše zmíněné soutěže, včetně jednoho českého reprezentanta!

A zpět k ukázce tvorby ze severovýchodu:

POWERCLIP Další ruský grafik, vpravo ve sloupci můžeme označením jednoho z obrázků zvolit kategorii a v ní poté listovat. Pokud ovládáme azbuku, možná objevíme i něco více, já to "štěstí" nemám.

CDRPRO A do třetice všeho pěkného, po klepnutí na některý z obrázků vpravo můžeme vybírat mezi kategoriemi (rusky psáno).

Nyní už nezbývá než změnit udivený výraz, zavřít pusu a otevřít CorelDRAW :)

Doufám, že vám byl tento přehled odkazů přínosem a nalezli jste nějakou novou funkci anebo alespoň inspiraci pro práci v CorelDRAW. Pokud máte vlastní osobní tip na zahraniční tutoriály pro CorelDRAW, jistě ho všichni rádi uvítáme v komentářích.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Design  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: