Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Sazba

Typefi AutoFit: dynamický layout v Adobe InDesignu snadno, rychle a zdarma

15. září 2009, 00.00 | Sázíte v InDesignu složitěji členěné layouty s řadou navzájem se ovlivňujících rámečků? Pak určitě nepřehlédněte plugin Typefi AutoFit, dostupný zcela zdarma, který vám dovolí zpracování daného typu layoutů významně automatizovat. Podrobnosti přinášíme v této recenzi.

 

 

 

Sazba v LaTeXu jako webová služba: Možnosti a řešení

11. září 2009, 00.00 | Potřebujete pro svůj publikační projekt vytvořit jeden či více složitějších matematických výrazů? Rádi byste se seznámili s možnostmi sázecího systému TeX, resp. jeho makro nástavby LaTeX, a nechce se vám instalovat příslušnou distribuci? Nebo LaTeX regulérně používáte a potřebujete jej využít při týmové tvorbě dokumentů? V těchto a dalších případech vám pomohou online služby zdarma, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Elpical Claro Layout 6.0.3: automatizované konverze a úpravy obrázků a fotografií v Adobe InDesignu

7. září 2009, 00.00 | Profesionální workflow plugin pro Adobe InDesign na zpracování vložené bitmapové grafiky nabízí mimo přepočtů DPI především konverze a manipulaci s barvovými profily grafických objektů a také úpravy jasu, kontrastu, saturace, vyvážení barev, redukci šumu a ostření fotografií. Popis pluginu najdete v článku.

 

 

 

Quark zveřejnil QuarkXPress 8.1

5. srpna 2009, 00.00 | Společnost Quark uvedla bezplatný update svého sázecího programu QuarkXPress. Verze 8.1 přináší řadu novinek, z nichž některé nejsou rozhodně pouze kosmetického charakteru, zmínit je takto třeba především export do PDF s podporou nativní průhlednosti a vrstev či nástroj pro inteligentní změnu velikosti layoutu. Podrobněji vás s novým QuarkXPressem seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Online služby pro identifikaci fontů: Přehled

31. července 2009, 00.00 | Stává se vám, že pro svůj publikační či designérský projekt potřebujete font, jehož vzorek je vám k dispozici pouze v tištěné podobě či na bitmapovém obrázku? Nebo byste rádi použili vám zatím neznámé písmo, u kterého máte konkrétní představu o některých jeho parametrech? V těchto i dalších případech vám budou významně nápomocny online služby, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Užitečné pluginy pro Adobe InDesign: Rorohiko

28. července 2009, 00.00 | Ve skutečně bohaté nabídce pluginů InDesignu z dílny společnosti Rorohiko naleznete nástroje pro všestranné zpracování textu, obrázků, objektů i layoutu. Mnohé z těchto bezesporu užitečných a nápaditých pluginů jsou přitom k dispozici zcela zdarma. Celou nabídku vám blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

VIGC Live Preflight Profiles: cesta k bezchybnému tiskovému výstupu z Adobe InDesignu CS4?

30. června 2009, 00.00 | Používáte Adobe InDesign CS4 a dbáte na to, aby výstupy z něj splňovaly přísná kritéria na bezchybnost tiskového výstupu? V takovém případě vám mohou být užitečné VIGC Live Preflight Profiles, zdarma dostupná nastavení, určená pro funkci živého preflightu v InDesignu, která vycházejí ze zavedených profilů Ghent PDF Workgroup. Jakým způsobem lze tato nastavení použít v pre-pressových workflow?

 

 

 

QuarkXPress 8.02 CZ zblízka (3.): Text a vektory

29. června 2009, 00.00 | Sázecí program QuarkXPress zůstává na poli pre-pressu a cross-media publikování stále silnou alternativou Adobe InDesignu. Zatím poslední verzi 8 tohoto produktu dostali čeští uživatelé před časem k dispozici v plně lokalizované podobě s označením 8.02 CZ. V dané souvislosti jsme považovali za vhodné představit formou několikadílného seriálu všechny podstatné novinky, které s sebou QuarkXPress 8.02 přináší. Dnes se takto podíváme na nové prostředky pro práci s textem a vektorovou grafikou.

 

 

 

PlaySWF: náhled SWF souborů v InDesignu CS4

25. června 2009, 00.00 | Připravujete v Adobe InDesignu CS4 multimediální PDF s vloženými Flash (SWF) soubory? Bezplatný skript PlaySWF vám poskytne možnost přehrávání těchto souborů přímo v prostředí InDesignu. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

QuarkXPress 8.02 CZ zblízka (2.): Stránky a objekty

4. června 2009, 00.00 | Sázecí program QuarkXPress zůstává na poli pre-pressu a cross-media publikování stále silnou alternativou Adobe InDesignu. Zatím poslední verzi 8 tohoto produktu dostali čeští uživatelé nedávno k dispozici v plně lokalizované podobě s označením 8.02 CZ. V dané souvislosti jsme považovali za vhodné představit formou několikadílného seriálu všechny podstatné novinky, které s sebou QuarkXPress 8.02 přináší. Dnes se takto podíváme na nové prostředky pro práci se stránkami a objekty.

 

 

 

Strana výpisu

7 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: