Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Sazba

QuarkXPress 8 v prodeji od srpna?

14. května 2008, 00.00 | Server AppleInsider včera oznámil, že podle jeho informací se nová, již osmá zásadní verze sázecího programu QuarkXPress objeví letos v srpnu. Zajímavých novinek by přitom měl nový XPress nabídnout více jak dost, konkrétně například vylepšené uživatelské rozhraní, nové nástroje pro práci s vektory, bitmapami či objektovými styly, nebo též rozšířené schopnosti tvorby Flash prezentací a PDF souborů ze svých dokumentů. Více podrobností, včetně sady ilustrativních screenshotů nové podoby QuarkXPressu naleznete v tomto článku.

 

 

 

Leopard zblízka: Automator

25. dubna 2008, 00.00 | Řady významných vylepšení se v Mac OS X 10.5 Leopard dočkal i nástroj pro snadnou automatizaci uživatelských činností Automator. K novinkám takto patří značně vylepšené rozhraní, řada nových užitečných akcí, zaznamenání úkonů provedených myší a klávesnicí či podpora proměnných. Blíže vás se všemi novými funkcemi Automatoru seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe Acrobat 9 letos v létě?

24. dubna 2008, 00.00 | Nedávno se objevily první informace týkající se připravované nové verze Adobe Acrobatu. Verze 9 by se měla dle všeho objevit letos v létě a přinese mimo jiné nové nástroje pro pre-press, webové publikování a elektronické formuláře či rozšířené schopnosti skupinové spolupráce. Podoba Standard dovolí vytvářet a upravovat PDF formuláře i s rozšířenými právy pro uživatele Readeru, nicméně bude opět chybět na Macovi. Verze Professional by pak měla nabídnout i nástroje Acrobatu 3D. Více se dočtete v tomto článku.

 

 

 

První setkání pražské InDesign User Group proběhlo úspěšně

4. dubna 2008, 00.00 | Před několika dny se v pražském sídle českého zastoupení společnosti Adobe uskutečnilo první setkání InDesign User Group Praha. Jaké možnosti sebou členství v InDesign User Group přináší? A jaký byl program prvního setkání?

 

 

 

TechnoRiver BarCodeStudio 4.5: vizuální editor čárových kódů

26. března 2008, 00.00 | WYSIWYG prostředí editoru čárových kódů společnosti TechnoRiver nabízí nejen přehledné vizuální editační funkce, ale především podporu mnoha typů čárových
kódů, možnost jejich kombinování s vektorovou i bitmapovou grafikou a napojení na ODBC datové zdroje.

 

 

 

COLOURlovers, aneb komunita milovníků barev

14. března 2008, 00.00 | Hledáte vhodnou kombinaci barev pro návrh webu či tištěné publikace? Zajímají vás trendy ve využívání barev v různých oblastech designu? Nebo byste si rádi s jinými uživateli podiskutovali o tom, jakým způsobem nejlépe použít určitou barvu či kombinaci barev? Pro tyto i další účely se rozhodně vyplatí navštívit komunitní server COLOURlovers, který blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Layout Zone skript: významné vylepšení skupinové editace dokumentů v InDesignu CS3

10. března 2008, 00.00 | Možnost vkládat dokumenty InDesignu do sebe přinesla v InDesignu CS3 silné možnosti skupinové editace. Na ještě vyšší úroveň přitom tyto možnosti dostává nedávno uvedený bezplatný skript Layout Zone autora Martinho da Glorii. S jeho pomocí lze totiž na vložený InDesign dokument přetvořit libovolnou sestavu objektů. Jak konkrétně daný skript funguje a v čem tkví výhody jeho nasazení?

 

 

 

Adobe kuler: stále lepší řešení pro harmonické barvy

5. března 2008, 00.00 | Webová služba Adobe kuler nabízí již více jak rok zajímavé nástroje pro tvorbu skupin harmonických barev a jejich využití v publikačních aplikacích. Nedávno Adobe uvedla novou podobu podpůrné AIR aplikace, dovolující s kuler funkcemi pracovat i offline. Co konkrétně tato novinka přináší? A jak vlastně funguje kuler samotný? To jsou otázky, na které se pokoušíme odpovědět v tomto článku.

 

 

 

Bude Adobe InDesign CS4 vytvářet Flash prezentace?

28. února 2008, 00.00 | Na The InDesign Conference v Miami ukázali zástupci společnosti Adobe technologii, dovolující provázat svět tiskové a elektronické publikační produkce, přesněji řečeno sázecí program InDesign a nástroj pro elektronické prezentace Flash. Zatím jen nezávazný preview demonstroval možnosti tvorby Flash prezentace z InDesign dokumentu a načtení InDesign dokumentu do prostředí Flashe. K čemu všemu by byly takovéto možnosti dobré?

 

 

 

DTP Tools Page Control 2.0: lepší manipulace se stránkami v Adobe InDesignu

26. února 2008, 00.00 | Plugin rozšiřující manipulační funkce Adobe InDesignu v oblasti správy a editace rozměrů jednotlivých stran v dokumentu InDesignu dospěl již do své druhé
stěžejní verze. Na možnosti a funkce tohoto užitečného doplňku se nyní podíváme trochu podrobněji.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: