Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Sazba

Užitečné skripty pro váš InDesign: Přehled

6. září 2007, 00.00 | Potřebujete v prostředí Adobe InDesignu vyčistit text, převést stránky dokumentu do různých formátů, vytvářet PDF soubory odpovídající kombinacím vrstev dokumentu, sázet snadno vizitky či sestavit archovou montáž brožury? K těmto účelům lze využít bezplatně dostupné skripty, které blíže popisujeme v tomto článku.

 

 

 

Adobe InDesign CS3 zblízka: GREP

4. září 2007, 00.00 | Jednou ze zásadních, byť na první pohled nenápadných novinek v InDesignu CS3 je rozšíření funkce hledání a záměn v textu o podporu technologie GREP, resp. regulárních výrazů. Zvládnout GREP není úplně snadné, ale výsledek stojí za to, protože s pomocí tohoto nástroje lze v textu provádět skutečně rozličná kouzla, ať už se to týká oprav, formátování nebo dalších speciálních úprav. Podrobnější popis možností dané funkce, včetně praktických ukázek, naleznete v tomto článku.

 

 

 

Softwarové novinky 9/2007: prepress

30. srpna 2007, 00.00 | Poslední prázdninové týdny jsou za námi, a na vás proto čeká přehled softwarových novinek, které se v oblasti prepressu objevily či byly ohlášeny v průběhu měsíce srpna.

 

 

 

FontCreator 5.6: editor vektorových písem

29. srpna 2007, 00.00 | K tvorbě a úpravám vektorových písem nemusíte nutně kupovat drahé editory. FontCreator patří mezi levnější a přitom dostatečně kvalitní řešení pro editaci vektorových fontů, recenzi jeho aktuální verze najdete v tomto článku.

 

 

 

History 2.2 pro Adobe InDesign

27. srpna 2007, 00.00 | Plugin History významně vylepšuje práci s historií akcí a částečně i s revizemi dokumentů v prostředí Adobe InDesignu či InCopy. Nabízíme vám recenzi jeho nedávno vydané verze 2.2.

 

 

 

PopChar 3.1: alternativní mapa znaků a další obdobné produkty

20. srpna 2007, 00.00 | Character Map neboli Mapa znaků ve Windows umožňuje vkládat do aplikací vybrané znaky z libovolného písma. Protože však tato utilita Microsoftu nenabízí nijak velké pohodlí práce, vznikla celá řada samostatných programů s obdobným zaměřením. PopChar existuje jak pro Windows, tak i pro Macintosh, v článku navíc najdete i
přehled jiných alternativních map znaků.

 

 

 

Knižní novinky: Zvládněte CSS na mistrovské úrovni

17. srpna 2007, 00.00 | Na českém knižním trhu se objevily dvě publikace věnované technologii kaskádových stylů (CSS). Společné mají to, že se jedná o překlady děl renomovaných zahraničních autorů, kteří danou problematiku probírají na pokročilé úrovni. To však neznamená, že by neměly co dát začátečníkům. Ostatně posuďte sami na základě naší recenze.

 

 

 

Zevrix Solutions: zajímavé pre-pressové nástroje "Mac only"

15. srpna 2007, 00.00 | Výkonný preflight a výstup v Adobe InDesignu, optimalizace obrázků vložených do dokumentů InDesignu či Illustratoru a také kontrola bitmapových i vektorových obrázků použitých k libovolnému účelu. Takové jsou hlavní možnosti nástrojů společnosti Zevrix Solutions, fungujících výlučně na platformě Macintosh, které blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Novinky ze světa publikačního průmyslu (31. - 32. týden/2007)

9. srpna 2007, 00.00 | Významné polygrafické subjekty se bouřily kvůli novému příkazu poskytovanému v Adobe Acrobatu a Readeru 8.1, Microsoft hodlá svůj formát pro digitální fotografie prosadit coby ISO standard pod záštitou organizace JPEG a společnost Quark vyhlásila velkorysou amnestii pro stávající nelegální uživatele svých produktů. Takové jsou hlavní novinky v našem pravidelném přehledu dění ze světa publikačního průmyslu.

 

 

 

Grafika News 14-15/2007 (1 MB)

7. srpna 2007, 00.00 | Vyšlo 2. 8. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 36ti stranách. Hlavní témata: HP Lab Lisabon 2007, Adobe CS3 Production Premium a Master Collection, přehled freewarových pluginů pro Adobe Photoshop. PDF formát (1 MB).

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: