Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Sazba

Extensis Suitcase Fusion 2: profesionální správce písem pro Windows a Mac OS X

4. ledna 2010, 00.00 | Společnost Extensis nabízí ucelenou sadu profesionálních řešení pro klasickou uživatelskou či centrálním serverem řízenou správu písem. Klientská aplikace Suitcase Fusion spadá mezi první jmenované řešení, a vyniká zejména podporou snadno ovladatelné automatické aktivace/deaktivace písem. Celkové možnosti a novinky ve druhé stěžejní verzi programu si představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Knižní novinka: Layout – Velký průvodce grafickou úpravou

21. prosince 2009, 00.00 | Hodláte vstoupit do světa designu tiskovin, tedy například časopisů, knih, plakátů či obalů? Nebo se v dané oblasti již pohybujete, ale vaše činnost je zde stále založena spíše na intuici nežli prověřených designérských koncepcích? V těchto a dalších případech byste neměli přehlédnout publikaci „Layout – Velký průvodce grafickou úpravou“ G. Ambrose a P. Harrise, která se nedávno objevila na českém knižním trhu.

 

 

 

PageZephyr prohledává a extrahuje obsah DTP dokumentů

10. prosince 2009, 00.00 | Nová utilita Markzware dovoluje snadno prohledávat textový obsah dokumentů Adobe Indesignu a QuarkXPressu, a tento pak extrahovat do textového či RTF souboru za účelem dalšího využití v publikačním workflow. Jak přesně daná utilita funguje, a kdo všechno zužitkuje její funkce?

 

 

 

Phantasm CS: multifunkční prepress plugin pro Adobe Illustrator

1. prosince 2009, 00.00 | Chybí vám v Adobe Illustratoru funkce pro úpravy barev stylem Photoshopu s pomocí histogramu, nastavením jasu/kontrastu či manipulací s barvovými křivkami? Phantasm nabízí nejen speciální filtry na korekce barev a práci s polotóny či duplexy, ale také řadu šikovných funkcí pro separace dokumentů a jejich náhledy v rámci předtiskové přípravy.

 

 

 

AutoFlow Pro 1.04: rekompozice textů v Adobe InDesignu

18. listopadu 2009, 00.00 | Plugin AutoFlow Pro je malý génius, který umí využít kompozičních a skriptovacích schopností Adobe InDesignu pro reorganizaci a automatické přizpůsobení layoutu dokumentů, a to především prostřednictvím manipulace s textovými rámečky a natékáním textů v závislosti na nadefinovaných vzorových stránkách a stylech odstavců. Popis funkcí tohoto poměrně užitečného pluginu najdete v článku.

 

 

 

In-Tools Solutions: užitečné pluginy pro Adobe InDesign

10. listopadu 2009, 00.00 | Společnost In-Tools Solutions se už delší dobu zabývá vývojem pluginů a různých specializovaných doplňků pro Adobe InDesign, jejichž úkolem je zpravidla automatizace akcí v InDesignu a zvýšení produktivity práce při sazbě vícejazyčných dokumentů. Přehled těchto pluginů vám nyní nabízíme.

 

 

 

Užitečné skripty pro Adobe InDesign: Přehled

29. října 2009, 00.00 | Generování číselných sekvencí například pro vstupenky či losy, sledování času stráveného prací v InDesignu, vylepšení funkce hledání a náhrad, různorodé zpracování obrázků vložených do dokumentů InDesignu či přepnutí jazyka rozhraní InDesignu na platformě Mac OS X. Tyto i další zajímavé možnosti nabízí většinou bezplatné skripty InDesignu, které si blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

DTP Tools uvádí betaverzi Blatner Tools: mnoho zajímavých nástrojů pro Adobe InDesign v jednom balíku

22. října 2009, 00.00 | Známý český výrobce pluginů InDesignu zveřejnil betaverzi svého nového pluginového bundlu Blatner Tools. Tato sada, vytvořená ve spolupráci s InDesign guruem Davidem Blatnerem, nabízí řadu nástrojů pro zvýšení uživatelské produktivity v InDesignu. Konkrétně do jejího repertoáru patří například nástroje pro automatizované formátování textu, eliminaci nejčastějších chyb v dokumentu, zálohování nastavení InDesignu či hledání a záměny barev. Více podrobností se dočtete v tomto našem článku.

 

 

 

Scribus 1.3.5.1: budoucnost open source sazby se představuje

29. září 2009, 00.00 | V srpnu tohoto roku uveřejnil po více jak dvou letech vývoje Scribus Team první podobu verze 1.3.5 sázecího programu Scribus. Jedná se o předstupeň přelomové verze 1.4, který nabízí mimo mnoha funkcí známých z profesionálních aplikací pro počítačovou sazbu také speciality typu přímého vkládání výstupů ze značkovacích jazyků jako je LaTeX či Gnuplot. Plně nativní je přitom nyní nejen podoba pro Linux/Unix a Windows, ale též Mac OS X. Bližší přiblížení daného řešení naleznete v tomto článku.

 

 

 

Pantone přichází s vlastní aplikací pro práci s paletami barev na iPhonu

23. září 2009, 00.00 | Společnost Pantone uvedla na trh aplikaci pro Apple iPhone, dovolující na daném telefonu pracovat se vzorníky Pantone a dále též extrahovat barvy z obrázků a fotografií či též vytvářet harmonické palety barev. Více informací o této aplikaci a jejich možnostech naleznete v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: