Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Sazba

Cacidi Contact Sheet Pro CS4: grafická alba v Adobe InDesignu

6. března 2009, 00.00 | Plugin na tvorbu grafických alb v prostředí Adobe InDesignu v prakticky libovolné podobě nabízí nejen tvorbu variabilních šablon alb, ale především následné automatické generování alb fotografií ve zvolených adresářích. Contact Sheet Pro existuje ve verzích pro InDesign CS2, CS3 a CS4, umí generovat i indexová alba a představení jeho možností najdete v článku.

 

 

 

InDesign CS2 - kurz: pokročilejší formátování textu, složitější sazba, tabulky

5. března 2009, 00.00 | Po velkém úspěchu původních kurzů, věnovaných InDesignu, rozšiřujeme nabídku daného tématu. V jednodenním kurzu si vyzkoušíte jak maximálně efektivně využívat tento profesionální DTP program. Naučíte se ovládat formátování textu i vektorových objektů pomocí pokročilých funkcí. Procvičíte si pokročilé vyhledávání a nahrazování textu „trochu jinak“. A mnoho dalšího...

 

 

 

Knižní recenze: Oficiální výukový kurz aplikací Adobe Creative Suite 3

2. března 2009, 00.00 | Společnost CPress vydala v minulém roce postupně sadu výukových publikací věnovaných produktům Adobe Creative Suite 3. Jejich posláním je seznámit prostřednictvím názorných příkladů zejména začínající uživatele s ovládáním daných aplikací. Má smysl si tyto knihy pořizovat v době, kdy je již na trhu Creative Suite 4? To je otázka, kterou se pokoušíme zodpovědět v této recenzi.

 

 

 

Foxit PDF Editor 2.1: nástroj na úpravy PDF dokumentů

5. února 2009, 00.00 | Foxit PDF Editor je nástroj na drobnější úpravy PDF dokumentů, ve kterých můžete s pomocí programu měnit texty i grafiku, vyplňovat formuláře, vkládat a mazat jednotlivé strany dokumentů či změnit jejich layout. Popis programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Quark uvedl QuarkXPress 8.02

2. února 2009, 00.00 | Sázecí programu QuarkXPress se minulý týden dočkal setinkového updatu na verzi 8.02. Update je důležitý pro tuzemské uživatele tím, že nabízí české rozhraní. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Markzware aktualizovala svůj převodní nástroj ID2Q

26. ledna 2009, 00.00 | Na pracovištích předtiskové přípravy se někdy může hodit možnost načíst dokument InDesignu do prostředí QuarkXPressu. Přesně takovýto typ převodu umožňuje extenze ID2Q z dílny společnosti Markzware. Nedávno se dočkala nové verze 4, kterou vám představíme v tomto článku.

 

 

 

Adobe InDesign CS4 zblízka (3): Export do Flashe

13. ledna 2009, 00.00 | Jednou z nejvýznamnějších novinek Adobe InDesignu CS4 je možnost exportu dokumentů tohoto programu do podoby Flash prezentací. Jaké jsou možnosti, výhody a omezení daného typu výstupu?

 

 

 

Adobe InDesign CS4 zblízka (2): Preflight

30. prosince 2008, 00.00 | Jedním z nejvýznamnějších vylepšení, které sebou přináší Adobe InDesign CS4, je funkce pro živý preflight. Ta dovoluje v reálném čase odhalit nejrůznější problémy spojené s textem, grafikou, barvami, nastaveními dokumentu a dalšími prvky. Jak daná funkce pracuje a jaké jsou benefity jejího nasazení?

 

 

 

Adobe InDesign CS4 zblízka (1): Rozhraní

18. prosince 2008, 00.00 | Tímto článkem zahajujeme seriál, ve kterém bychom rádi podrobněji představili významné i méně významné novinky a vylepšení v nové verzi sázecího programu InDesign. Dnes se takto podíváme na změny v rozhraní tohoto programu, které se týkají nejen rozšíření koncepce práce s okny a panely, ale též možnosti rotování pohledů na dvojstránky či inteligentních vodítek pro snadné přesné umisťování a transformování objektů.

 

 

 

Genuine Fractals 6: nová verze nástroje pro pokročilé zvětšování bitmap

15. prosince 2008, 00.00 | Společnost onOne Software nedávno představila verzi 6 známého pluginu Genuine Fractals. Produkt slouží ke zvětšování fotografií a bitmapových obrázků na profesionální úrovni s použitím patentovaných fraktálových algoritmů, a to nejen v Photoshopu a Photoshop Elements, ale nejnověji též i Aperture a Lightroom. Zajímá vás, co nového daná verze přináší? Dozvíte se to v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: