Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Sazba

Set Tabs skript pro InDesign aneb Rovnoměrně rozmístěné tabulátory v sekundě

22. února 2011, 00.00 | Pod jedním článkem o tabulátorech v InDesignu, který nedávno vyšel na indesignsecrets.com se v diskuzi objevil zajímavý skript zdarma, umožňující rychle rovnoměrně rozmístit tabulátory. Bližší představení daného skriptu přinášíme v tomto krátkém článku.

 

 

 

První informace o vlastnostech Adobe Creative Suite 6

26. ledna 2011, 10.00 | AppleInsider získal dokumenty, jež mají popisovat vlastnosti a novinky připravovaného programového balíku Adobe Creative Suite 6, včetně jeho zcela nových aplikací.

 

 

 

Drobný tip pro InDesign: Umístění objektu z Knihovny

26. ledna 2011, 00.00 | Pokud by se vám někdy hodilo umístit objekt z Knihovny v InDesignu na naprosto totožné místo v dokumentu, je to víc než jednoduché. Více podrobností přinášíme v tomto uživatelském tipu.

 

 

 

Microsoft Publisher 2010: snadná tvorba publikací v prostředí MS Office

19. ledna 2011, 10.00 | Microsoft Publisher 2010 je nástroj na tvorbu publikací v prostředí balíku MS Office, se kterým Publisher sdílí celou řadu funkcí včetně korektury pravopisu, formátování textů či manipulace s grafickými objekty. Na rozdíl od MS Wordu je Publisher koncipovaný přímo na sestavování různých druhů publikací, bookletů, brožur, zpravodajů a marketingových materiálů, které lze v layout editoru Publisheru rychle skládat prostřednictvím mnoha desítek offline i online dostupných šablon.

 

 

 

Smashing Magazine představil 25 bezplatných fontů

29. prosince 2010, 00.00 | Známý webzine Smashing Magazine, zaměřený především na webový design a vývoj, představil nedávno formou rozsáhlého přehledu s řadou ukázek celkem dvacet pět fontů, které lze použít za určitých podmínek či dokonce zcela zdarma. Bližší podrobnosti přinášíme v tomto krátkém článku

 

 

 

QuarkXPress 8 je do 31. prosince k dispozici za velmi výhodnou cenu

21. prosince 2010, 00.00 | Společnost Quark nabízí do konce letošního roku svůj sázecí program QuarkXPress 8 za cenu sníženou o více než čtyřicet procent. QuarkXPress 8 lze takto získat za 14 700 Kč bez DPH, přičemž spolu s ním se v rámci tzv. magických bundlů nabízí i 1 000 písem OpenType a dále extenze společnosti Markzware či též dvanáctiměsíční podpora, garantující v daném období upgrade na nové verze zdarma. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Tutoriály s vánoční, novoroční a zimní tématikou: Photoshop

15. prosince 2010, 00.00 | Hledáte ještě stále inspiraci a vhodný postup pro tvorbu vánoční pohlednice, „PFka“ či ilustrace nebo animace se zimní či sváteční tématikou? V těchto i dalších případech můžete na Grafice sáhnout po mnoha starších i novějších tutoriálech s danou tématikou. V tomto článku vám přinášíme odpovídající přehled pro Adobe Photoshop, s jehož pomocí lze vytvořit skutečně rozmanitý obsah daného typu.

 

 

 

QuarkXPress 8.5: bezplatný upgrade přináší podporu DOCX a automatické updaty

18. listopadu 2010, 00.00 | Společnost Quark zveřejnila nedávno QuarkXPress 8.5. Tento bezplatný upgrade známého sázecího programu přináší mimo oprav a lepší kompatibility se Snow Leopardem také podporu DOCX dokumentů Microsoft Wordu a nástroj pro zajišťování automatických updatů. Podrobnosti naleznete v našem článku.

 

 

 

Kurz Adobe InDesign – sazba dokumentů komplexně se blíží

13. října 2010, 00.00 | 19.10.2010 proběhne dvoudenní workshop pro zájemce o Adobe InDesign. Kurz je ryze praktický - každý účastník bude mít po celou dobu jeho trvání k dispozici svůj vlastní počítač s nainstalovaným programem v české verzi. Součástí kurzu je řada praktických příkladů, na kterých si účastníci kurzu samostatně vyzkouší vytvoření typických dokumentů a to od jejich návrhu až po export do PDF formátu.

 

 

 

Adobe zveřejnila bezpečnostní aktualizace Adobe Readeru a Acrobatu

11. října 2010, 00.00 | Od června 2009 Adobe vydává bezpečnostní aktualizace Readeru a Acrobatu v pravidelných čtvrtletních intervalech, vždy druhé úterý třetího měsíce. Avšak tyto programy jsou z bezpečnostního hlediska poněkud „děravé“, neustále se v nich nacházejí další a další zranitelnosti, a tak občas Adobe musí uvolnit dodatečné opravy mimo pravidelný termín, když jde o zvlášť závažné chyby. K takovémuto zveřejnění došlo v úterý 5. 10. Jaké zranitelnosti dané updaty ošetřují? A čím tedy mohou být nebezpečné PDF dokumenty zveřejněné na Webu?

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: