Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Sazba

Adobe InDesign: Čáry nejsou žádné čáry (1. díl)

26. srpna 2008, 00.00 | Pojďme se podrobně podívat na linky a tahy v InDesignu. Pokud zde využijete naplno vlastnosti tahů, obrysů a čar, objeví se před Vámi velmi silný a kreativní nástroj, jež leckdy dokáže svojí, řekl bych až rafinovaností, velmi příjemně překvapit.

 

 

 

ABBYY PDF Transformer 2.0: pohodlná tvorba a zpětná konverze libovolných PDF dokumentů

6. srpna 2008, 00.00 | Potřebujete snadno ovladatelný program na tvorbu PDF dokumentů a zejména na jejich zpětnou konverzi do formátu MS Wordu, MS Excelu či do podoby HTML dokumentu, navíc s co nejvěrnějším zachováním layoutu původního dokumentu a mimo jiné též s plnou podporou češtiny? PDF Transformer dodávaný včetně české lokalizaci to zvládne bez zaváhání! Nabízíme vám recenzi tohoto užitečného konverzního nástroje.

 

 

 

Přímé barvy v aplikacích Adobe CS3 (2. část)

1. srpna 2008, 00.00 | V pokračování článku o přípravě tiskové zakázky obsahující pouze dvě tiskové barvy se v druhém díle zaměříme na InDesign a přípravu dat pro tiskárnu.

 

 

 

Přímé barvy v aplikacích Adobe CS3 (1. část)

31. července 2008, 00.00 | Pracovat s přímými barvami při přípravě tiskových zakázek v aplikacích Adobe CS3 není nic složitého když víte jak na to. V tomto článku se na modelovém příkladě
podíváme na zoubek aplikacím Illustrator, Photoshop a InDesign a řekneme si něco i o přípravě odpovídajících dat pro tiskárnu.

 

 

 

Automated Workflows: automatizovaná sazba pomocí Automatoru v Mac OS X snadno a rychle

18. července 2008, 00.00 | Sázíte publikace stejných typů v InDesignu či QuarkXPressu stále znovu a znovu? Nebo potřebujete zajistit výstup z databází FileMakeru v daných aplikacích? Odpovídající sady akcí Automatoru z dílny společnosti Automated Workflows vám dovolí tyto i další rutinní úkony v maximální míře automatizovat, přičemž cena daných prostředků je spíše jen symbolická. Více se dočtete v této recenzi.

 

 

 

Užitečné skripty pro váš InDesign: Rejstříky, navigace, import/export

16. července 2008, 00.00 | Možnost generovat rejstřík ze seznamu slov či na základě textových stylů, přesouvání mezi objekty v dokumentu výlučně s pomocí klávesnice, hromadné načtení stránek z dokumentu InDesignu do jiného dokumentu či možnost uložit vybranou sadu objektů coby PDF soubor. Takové jsou užitečné schopnosti, poskytované nedávno uvedenými bezplatnými skripty InDesignu, které si blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

InMath 1.7.5: rovnice a matematické výrazy v Adobe InDesignu

1. července 2008, 08.00 | InMath je profesionální plugin pro Adobe InDesign a Adobe InCopy na tvorbu a sazbu jednoduchých i komplikovaných matematických výrazů a rovnic, které se interními funkcemi InDesignu dají realizovat jen těžko, nebo pouze s příliš velkými časovými nároky. Co všechno InMath nabízí a k čemu se vlastně hodí?

 

 

 

QuarkViewer 1.0b: Microsoft Silverlight publikace přímo z QuarkXPressu

18. června 2008, 00.00 | Zdarma dostupná extenze společnosti Quark rozšiřuje exportní možnosti QuarkXPressu o možnost ukládání dokumentů Quarku v podobě Microsoft Silverlight prezentací, dodržujících layout původního dokumentu. Popis první oficiální betaverze doplňku QuarkViewer vám dnes nabízíme.

 

 

 

Drupa 2008 otevřela své brány

1. června 2008, 00.00 | QuarkXPress 8, Adobe Print Engine 2, Global Graphics Harlequin Plus Server RIP a Enfocus PitStop Professional/Server či Switch 08. Takové jsou jen některé z mnoha pre-pressových novinek, které se již stihly objevit u příležitosti výstavy Drupa 2008, která začala ve čtvrtek 29. 5.. Jejich představení a také souhrnné nastínění toho, co je letos na Drupě, která potrvá až do 11. 6., k vidění, nalezete v tomto našem zpravodajství.

 

 

 

Volby vrstev objektů v InDesignu: silný nástroj s všestranným využitím

27. května 2008, 00.00 | Možnost zasahovat v InDesignu do zobrazení vrstev nalinkovaných souborů je velice lákavá. Navíc je tato lákavá možnost i velmi praktická a skrývá v sobě
obrovský potenciál v podobě zvýšení výkonu, zlepšení přehledu v souborovém systému či urychlení tvorby variant dokumentu postaveného na stejném základě.
Pojďme si ukázat, jak si InDesign v daném případě poradí s dokumenty Illustratoru či Photoshopu a také soubory v PDF (potažmo i z CorelDRAW)
nebo vloženými dokumenty InDesignu.

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: