Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Sazba

Maskování v Photoshopu

 

 

 

Maskování v Adobe Photoshopu: Teorie a příprava (1.)

31. srpna 2010, 00.00 | Potřeba oddělit obrázek od pozadí, prolnout dva obrázky, zkombinovat obrázky, kreslit a upravovat obrázek v konkrétní oblasti, bezešvé navazování obrazu – to vše a mnohé další má společného jmenovatele – maskování. Bez něj by počítačoví grafici, retušéři a nám podobní spadli do pravěku úpravy počítačového obrazu. Lze říci, že zvládnutá technika maskování je základem a vstupní branou do světa profesionálů.

 

 

 

DTP Tools Active Tables: výpočty a tabulkový procesor v InDesignu

27. srpna 2010, 00.00 | Zpracováváte v dokumentech InDesignu často výsledky výpočtů spojených s tabulkami či normálně strukturovaným textem? V takovém případě by vás mohl zaujmout nový plugin InDesignu z dílny společnosti DTP Tools, dovolující přeměnit InDesign (CS4/CS5) na tabulkový procesor či kalkulačku. Více podrobnosti o daném produktu (resp. jeho aktuální betaverzi) přinášíme v tomto článku.

 

 

 

DjVu: dokumentové deja vu

17. srpna 2010, 00.00 | Úkolem formátu DjVu nebylo uvést na scénu nového dýdžeje, nýbrž poskytnout specializovaný formát dokumentů zaměřený takřka výhradně na archivaci skenovaných knih, plánků, nákresů, map a libovolných jiných tištěných publikací. Jaké jsou vlastnosti a současná pozice formátu DjVu a co všechno tento dnes již letitý formát nabízí si můžete přečíst v souhrnném článku.

 

 

 

Extensis WebINK: online písma pro web

3. srpna 2010, 00.00 | Nový způsob využití online distribuce písem pro webové stránky, dokumenty či webové prezentace nabízí společnost Extensis v rámci technologie WebINK, která používá volitelné licencované vektorové fonty doručované centrálním serverem a zobrazované prostřednictvím kaskádových stylů.

 

 

 

Vyšel časopis Wired jako aplikace pro iPad

28. května 2010, 00.00 | Známý časopis Wired se poprvé objevil v rozšířené elektronické podobě jako aplikace iPadu. Obsah sice byl připraven nástroji Adobe, ale nová omezení Applu si vynutila přepracování užité technologie. A první údaje o počtu stažení vypadají docela nadějně.

 

 

 

Adobe Bridge CS5: správce médií s novými funkcemi

10. května 2010, 00.00 | Manažer grafických a multimediálních souborů Adobe Bridge vhodně doplňuje aplikace v balíku Adobe Creative Suite, ve kterém Bridge slouží jako centrální správce souborů s různými organizačními, katalogizačními, vyhledávacími a publikačními funkcemi. Nová verze Bridge CS5 přidává několik užitečných novinek například v podobě panelu Mini Bridge pro Photoshop a InDesign, podporuje Device Central, umí přidávat vodoznaky pro webové galérie a má ještě několik jiných užitečných funkcí.

 

 

 

Adobe uvedla Creative Suite 5: nové možnosti kreativity a elektronického publikování

13. dubna 2010, 00.00 | Společnost Adobe dne 12. 4. oficiálně uvedla novou generaci svých publikačních a kreativních nástrojů Creative Suite. Pátá verze přináší řadu novinek zvyšujících efektivitu práce v aplikacích jako je Photoshop a Illustrator, výrazně posiluje možnosti platformy Flash a urychluje zpracování videa v Premiere Pro a After Effects. Dále přibylo i několik nových online služeb napojených na Creative Suite. Více podrobností přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Digit #46 - Božský Apple iPad v praxi

8. dubna 2010, 00.00 | 46. díl Digitu má jediné, aktuální, všemi skloňované téma - Apple iPad. Porpvé naživo, česky a hezky otevřeně! Jaké jsou první praktické zkušenosti s iPadem? Koho nadchne a koho asi zklame?

 

 

 

CtrlChanges 1.1: sledování textových změn v dokumentech Adobe InDesignu a InCopy

7. dubna 2010, 00.00 | Pracujete sami či v týmu častěji na stejném dokumentu InDesignu a potřebujete vidět všechny revize textů a mít možnost vrátit všechny změny zpět? Plugin CtrlChanges to hravě zvládne a umí navíc sledovat i změny v tiskových nastaveních a exportovaných PDF dokumentech.

 

 

 

Strana výpisu

4 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: