Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Sazba

Pluginy InDesignu: Novinky

12. prosince 2008, 00.00 | Poslední dny přinesly několik zajímavých novinek v oblasti pluginů Adobe InDesignu. WoodWing Smart Image výrazně usnadňuje přidávání popisek k fotografiím zejména při tvorbě periodik, nová verze převodníku Recosoft PDF2ID pro konverze PDF-InDesign slibuje víc jak 200 vylepšení a Markzware Q2ID pro import dokumentů QuarkXPressu do InDesignu nabízí kompatibilitu s QuarkXPressem 8 a InDesignem CS4. Podrobnosti naleznete v tomto článku.

 

 

 

Novinky u Adobe: trial verze CS4 aplikací a sleva na vybrané bundly CS3.3 CZ do 24. 11.

13. listopadu 2008, 00.00 | Společnost Adobe konečně nabídla možnost stáhnout si k vyzkoušení trial verze aplikací Creative Suite 4. Do 24. 11. pak přichází se zajímavou slevovou akcí na vybrané bundly CS3.3 CZ, z kterých bude možný bezplatný přechod na odpovídající CS4 CZ protějšky. Podrobnosti k oběma novinkám přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Nové updaty Adobe pro PDF, digitální fotografii a sazbu

24. října 2008, 00.00 | Společnost Adobe uvedla v posledních dnech řadu updatů svých produktů, které by neměly být přehlédnuty. K dispozici je nyní Adobe Reader 9 v české verzi a vedle toho též nástroje pro zpracování digitálních fotografií Lightroom 2.1, Camera Raw/DNG Converter 4.6 a 5.1, Camera Profiles a DNG Profile Editor. Ke stažení je nyní dále i InDesign CS3 5.0.4 pro Mac OS X. O všech těchto novinkách přinášíme bližší informace v tomto článku.

 

 

 

Code Line Color Expert: barvy v iPhonu

9. října 2008, 00.00 | Aplikace Color Expert nabízí všem designérům, grafikům, sazečům a dalším uživatelům pracujícím intenzivně s barvami a barvovými paletami velmi zajímavou novou možnost: nosit sebou a vytvářet barvové palety a vzorníky v Apple iPhonu. Co daná aplikace umí a jaká jsou její omezení?

 

 

 

Metadata Working Group uvedla první specifikaci pro bezproblémovou výměnu metadat digitálních fotografií

3. října 2008, 00.00 | Ve světě digitální fotografie mají metadata spojená s digitálními snímky stále větší význam. Zároveň ale způsoby jejich použití a aplikační podpora nejsou vyřešeny vždy právě ideálním způsobem. O nápravu daného stavu se snaží organizace Metadata Working Group, která u příležitosti letošní Photokiny předložila první specifikaci pro interoperabilitu a zachování metadat v oblasti konzumentské digitální fotografie. Co konkrétně tento materiál přináší a k čemu bude užitečný běžným uživatelům?

 

 

 

Printer's Apprentice 8.0: správce a katalogizér písem se skvělými tiskovými funkcemi

3. října 2008, 00.00 | Nová verze manageru písem s rozumnou cenou 25 USD přináší mimo kompatibility s Windows Vista a podpory jejich vizuálních témat také možnost porovnávání písem s uživatelským textem. Další užitečnou novinkou je navýšení a vylepšení šablon na tvorbu a tisk vzorníků fontů, které Printer's Apprentice zvládá opravdu skvěle. Možnosti a funkce programu si nyní představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Print2PDF 8.0: snadná tvorba PDF dokumentů pro domácí i firemní uživatele

17. září 2008, 00.00 | Po necelém roce vydala společnost Software602 novou verzi jednoho ze svých stěžejních produktů na tvorbu PDF dokumentů. Aktuální osmá verze Print2PDF dále rozšiřuje varianty PDF formátů, umožňuje integraci s webovou službou, vkládání příloh do PDF souborů a přináší i několik dalších nových či vylepšených funkcí. Částečně omezená jednouživatelská verze aplikace je nově navíc k dispozici zcela zdarma. Představení Print2PDF 8.0 vám nyní nabízíme.

 

 

 

Scribd & iPaper: elektronické publikování dokumentů na Internetu

11. září 2008, 00.00 | Publikování knih, brožur a dalších typů dokumentů na Internetu lze řešit mnoha způsoby od klasické možnosti souborů ke stažení až po různá a zpravidla komerční řešení konverze a prohlížení publikací přímo na webových stránkách. Server a současně bezplatná webová služba Scribd umožňuje publikovat, sdílet a prohlížet různé typy dokumentů prostřednictvím technologie iPaper, jejíž představení vám dnes nabízíme.

 

 

 

Adobe představí 23. 9. Creative Suite 4

5. září 2008, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že dne 23. 9. představí formou webcastu zaregistrovaným zájemcům poprvé vlastnosti připravované nové generace designérských a publikačních aplikací Creative Suite. Co vše lze od Creative Suite 4 očekávat?

 

 

 

Adobe InDesign: Čáry nejsou žádné čáry (2. díl)

29. srpna 2008, 00.00 | V druhém díle našeho přiblížení práce s čarami v InDesignu se přesuneme od teorie k praxi. To jest ukážeme si jak vytvářet efektně (či alespoň dobře) vyhlížející motivy postavené jen a jen na čarách.

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: