Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Sazba

Užitečné pluginy pro váš InDesign: DTP Tools Keyboard Shortcuts a Layer Comps

24. října 2007, 00.00 | Známý výrobce inovativních pluginů InDesignu, společnost DTP Tools, přichází s dvěma novými pluginy. Zaujmou zejména bezplatné Keyboard Shortcuts, oproti zabudovaným nástrojům InDesignu umožňující výrazně snazší práci s klávesovými zkratkami. Za nepříliš vysokou cenu 29 USD pak plugin Layer Comps dovoluje ukládat a různě používat uložené konfigurace vrstev InDesignu. Oba pluginy přibližujeme v této recenzi.

 

 

 

IfraExpo 2007: trendy ve vydávání periodik zblízka

9. října 2007, 00.00 | Letos se poprvé u našich rakouských sousedů ve Vídni koná IfraExpo, tedy nejprestižnější výstavní akce spojená s vydáváním novin, resp. periodik všeobecně. Zajímavých expozic či prezentací je na této akci, trvající od 8. do 11. října, skutečně mnoho, přičemž na své si přijdou rozhodně nejen vydavatelé novin či časopisů, ale v podstatě všichni, kdo se zajímají o moderní publikační trendy. Více se dočtete v naší reportáži.

 

 

 

FontLab Studio 5: profesionální editor písem

8. října 2007, 00.00 | Kvalitní editory na tvorbu a úpravy vektorových písem pro Windows a Macintosh můžeme hravě spočítat na prstech jedné ruky. FontLab Studio je vlajkovou
aplikací společnosti FontLab, angažující se na trhu nástrojů pro zpracování písem už řadu let. Na celkové možnosti a funkce editoru v jeho aktuální verzi se nyní
podíváme.

 

 

 

Grafika News 19/2007 (0,8 MB)

3. října 2007, 00.00 | Vyšlo 27. 9. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Gradual SWITCH 07, Recosoft PDF2ID, Sony Alpha A700. PDF formát (0,8 MB).

 

 

 

Softwarové novinky 10/2007: prepress

2. října 2007, 00.00 | Tradiční měsíční přehled programů, pluginů, utilit či updatů různých aplikací za měsíc září si určitě nenechte ujít! Naleznete v něm informace o novinkách spojených s počítačovou sazbou, tvorbou či zpracováním PDF dokumentů a také třeba skenováním nebo tiskovým výstupem.

 

 

 

Ořezová cesta tajemství zbavená

25. září 2007, 00.00 | Ořezová cesta je jedno z nejstarších řešení vymaskování objektů. Přesto i po
těch letech nabízí stále (pro některé typy objektů) dostatečnou sílu a není tak
žádný důvod, proč ji nepoužívat. A že nejde vymaskovat i stín? Nevěřte tomu ... V tomto tutoriálu si ukážeme, jak použít ořezovou cestu v kombinaci InDesign-Photoshop.
Návod je určen zejména začínajícím uživatelům.

 

 

 

Recosoft PDF2ID 1.0: zkonvertujte si PDF dokumenty do InDesign podoby

14. září 2007, 00.00 | Nový plugin společnosti Recosoft slibuje pro mnohá pre-pressová pracoviště velmi lákavou možnost konverze PDF souboru do podoby InDesign dokumentu s víceméně korektním převodem textu, grafiky, layoutu a dokonce i textových poznámek. Jaké jsou výhody a zápory daného řešení? To se dovíte v naší recenzi.

 

 

 

Gradual Software SWITCH 07: nová verze systému pro automatizaci v pre-pressu

11. září 2007, 00.00 | Automatizace internetových přenosů, archivace, preflightu, úprav či konverzí do PDF: tyto i mnohé další úkony dovoluje pomocí vlastních modulů i obvyklých nástrojů používaných na pre-pressových pracovištích zajistit cenově a výkonnostně poměrně atraktivní řada produktů SWITCH. Nedávno se dočkala nové podoby 07, kterou blíže představujeme v tomto článku.

 

 

 

Extensis Portfolio 8.5: nová verze kvalitního asset manageru

10. září 2007, 00.00 | Profesionální správce souborů, kombinovaný s kvalitně navrženým katalogizačním systémem, byl nedávno vydán ve své aktualizované verzi. Souhrnný popis celé rodiny
aplikací Extensis Portfolio i jejich zaměření vám nyní nabízíme.

 

 

 

Grafika News 16-17/2007 (1,1 MB)

7. září 2007, 00.00 | Vyšlo 30. 8. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 36ti stranách. Hlavní témata: Siggraph 2007, novinky Apple (iMac, iLife ’08, iWork ’08), recenze After Effects CS3. PDF formát (1,1 MB).

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: