Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Sazba

Novinky ze světa publikačního průmyslu (9. - 10. týden/2007)

7. března 2007, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že koncem března představí dlouho očekávanou Creative Suite 3. K dispozici jsou upgrady produktů společnosti Enfocus Software pro preflight a editaci PDF, společnost MediaDex pak uvedla novou verzi svého správce digitálních zdrojů, jež vychází ze známého řešení Cumulus Canto. Takové jsou novinky, kterými se blíže zabýváme v našem pravidelném přehledu.

 

 

 

Adobe Acrobat 8 Professional zblízka: PDF balíček

5. března 2007, 00.00 | Funkce PDF balíčku dovolí PDF dokument přetvořit na kontejner, ve kterém jsou přehledně uloženy jak jiné PDF dokumenty, tak soubory v libovolných dalších formátech. Čím se PDF balíček liší od dosavadních PDF dokumentů s přílohami? Jak lze daný typ souboru vytvořit či spravovat? A k čemu se vůbec hodí? To jsou otázky, na které odpovídáme v tomto článku.

 

 

 

Grafika News 4/2007 (0,7 MB)

2. března 2007, 00.00 | Vyšlo 1. 3. 2007. Obsahuje novinky z oblasti pre-pressu, tisku, elektronického publikování, digitální fotografie a produktů společnosti Apple na celkem 20ti stranách. Hlavní témata: Canon iPF5000, tipy pro InDesign, recenze zrcadlovky Samsung GX-10. PDF formát (0,7 MB).

 

 

 

Pár tipů pro InDesign: Nastavení (2)

2. března 2007, 00.00 | V druhém díle našeho článku o nastaveních InDesignu bude naše pozornost nejprve věnována postupům pro tvorbu výchozích nastavení na úrovni aplikace a dokumentu. Zabývat se pak budeme i návody pro uchování a přenos nastavení tabulek a vrstev a dále rovněž tvorbou uživatelských formátů stránky.

 

 

 

Knižní novinka: Adobe GoLive CS2

28. února 2007, 00.00 | Nedávno vydaná publikace "Adobe GoLive CS2" Adama Pratta a Lynn Grillo slibuje 250 triků a tipů pro danou aplikaci, určenou k tvorbě webových prezentací v rámci Creative Suite 2. Jedná se přitom v českých podmínkách o dosti unikátní publikaci, kterou ocení začátečník stejně jako pokročilý uživatel. Více již v naší recenzi.

 

 

 

Komentování PDF dokumentů v Adobe Readeru a Acrobatu 8 (5): Doplňkové nástroje Acrobatu

23. února 2007, 00.00 | Uživatelé Acrobatu Professional mají pro komentářové workflow mimo nástroje, které jsme popsali v minulých částech tohoto seriálu, k dispozici i řadu dalších prostředků. Ty jim umožňují například vytvoření přehledu poznámek, porovnání dokumentů či též zpětné automatické zapracování poznámek do předlohových dokumentů Wordu. Blíže se danými nástroji zabýváme v tomto článku.

 

 

 

Novinky ze světa publikačního průmyslu (7. - 8. týden/2007)

21. února 2007, 00.00 | Open source vektorový program Inkscape se dočkal verze 0.45, Adobe začala s dodávkami Photoshop Lightroom 1.0 a na světě je nový český server, informující o sázecím programu Scribus. Takové jsou hlavní novinky ze světa publikačního průmyslu, které přibližujeme v našem pravidelném přehledu.

 

 

 

Komentování PDF dokumentů v Adobe Readeru a Acrobatu 8 (4): E-mailové recenze

19. února 2007, 00.00 | Recenzní workflow zajištěný s pomocí e-mailu dovoluje sice jen jednodušší, ale o to snáze použitelnou cestu, jak vyměňovat poznámky k PDF dokumentům. Podrobněji se e-mailovými recenzemi zabýváme v tomto díle našeho seriálu.

 

 

 

Pár tipů pro InDesign: Nastavení (1)

16. února 2007, 00.00 | Dobře určená nastavení dokáží při práci v InDesignu maximálně zvýšit uživatelskou produktivitu. Ne vždy je ale jejich použití jasné a zřejmé. V tomto vícedílném článku se proto na problematiku práce s nastaveními podíváme podrobněji. Dnes se budeme věnovat zálohám a obnovám nastavení.

 

 

 

Komentování PDF dokumentů v Adobe Readeru a Acrobatu 8 (4): Sdílené recenze

12. února 2007, 00.00 | Technologie sdílených recenzí, zavedená Adobe s Acrobatem a Readerem 8, dovoluje velmi efektivně komentovat dokumenty v týmu, který si poznámky vyměňuje pomocí síťového úložiště. Jak přesně daný typ komentování funguje? To si povíme v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

... 23 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: