Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Sazba

Adobe uvede 12. 4. Creative Suite 5: Co lze očekávat?

25. března 2010, 00.00 | Společnost Adobe oznámila, že 12. dubna představí světu novou generaci svých stěžejních kreativních a publikačních aplikací. Co vše lze očekávat? A jakým způsobem půjde uvedení Creative Suite 5 sledovat v přímém přenosu?

 

 

 

UltraEdit 16.0: král vývojářských textových editorů

17. března 2010, 00.00 | Programátorský textový editor UltraEdit vyniká svojí univerzálností a modifikovatelným pracovním prostředím, které si můžete přizpůsobit k celé řadě účelů včetně editace HTML/XHTML/CSS a PHP kódu, práci se zdrojovými kódy různých skriptovacích a programovací jazyků, dále na přípravu technické dokumentace a obecně i libovolné jiné účely v oblasti zpracování textů a prakticky libovolných zdrojových kódů.

 

 

 

Nový software pro Mac OS X: Safari 4.0.5 a Markzware PageZephyr 2.0

15. března 2010, 00.00 | Apple vydal Safari 4.0.5 zlepšující výkon a stabilitu tohoto webového prohlížeče. A utilita PageZephyr pro prohledávání a extrahování obsahu DTP dokumentů (InDesign, QuarkXPress aj.) ve verzi 2.0 rozšířila vyhledávací funkce a podporuje více formátů.

 

 

 

Adobe končí s Version Cue

4. března 2010, 00.00 | Používáte v rámci Adobe Creative Suite nástroj pro správu verzí a skupinovou spolupráci Version Cue? Pak máte tak trochu smůlu, neboť společnost Adobe končí s vývojem tohoto prostředku a v rámci Creative Suite 5 jej již nebude poskytovat. Nabídne místo něj alternativu? A jaké jiné nástroje dalších výrobců se namísto Version Cue designérským a publikačním pracovištím nabízejí?

 

 

 

Novinky v řešeních pro pre-pressové workflow

26. února 2010, 00.00 | Nová podoba nástroje axaio MadeToPrint pro pokročilý výstup z InDesignu nabízí podporu výstupu do nových formátů a integraci funkce živého preflightu, Callas Sotware pdfaPilot 2 vylepšuje možnosti výstupu do PDF/A-1a a umí si poradit s převodem průhlednosti, nová verze řešení pro automatizaci workflow Enfocus SWITCH pak slibuje přinést řadu vylepšení, týkajících se například nastavení a správy zpracování, notifikace pomocí e-mailu či úprav PDF dokumentů. Blíže vás se všemi uvedenými novinkami seznámíme v tomto článku.

 

 

 

Užitečné skripty Adobe InDesignu: Peter Kahrel

24. února 2010, 00.00 | Jeden z guru skriptování InDesignu, Peter Kahrel, poskytuje na svých stránkách sadu vysoce užitečných skriptů zdarma. Tyto mimo jiné všestranně usnadňují použití funkce GREP, značně rozšiřují možnosti sestavování rejstříků, nabízí některé nové funkce pro typografii či práci s poznámkami nebo tabulkami, a dále například dovolují provádět hromadné konverze InDesign dokumentů do různých formátů nebo spouštět skripty InDesignu pohodlnějším způsobem než jaký nabízí odpovídající zabudované nástroje. Pojďme si danou nabídku představit trochu blíže.

 

 

 

Bližší informace o Adobe Creative Suite 5 (nejen) for Mac

17. února 2010, 00.00 | Server AppleInsider se od svých zdrojů dozvěděl některé podrobnosti o chystaném balíku Adobe Creative Suite 5 pro Mac. Photoshop se konečně dočká macovské 64bitové verze, ostatní aplikace mají především zesílit důraz na Flash, což se mimo jiné týká i sázecího programu InDesign.

 

 

 

DTP Tools uvádí URL2hyperlink: tvorba hypertextových odkazů v Adobe InDesignu snadno a rychle

15. ledna 2010, 00.00 | Známý výrobce pluginů InDesignu přichází na trh s novým řešením, jehož cílem je usnadnit, resp. automatizovat tvorbu hypertextových odkazů v InDesignu a InCopy CS3 a CS4. Pokud v některé z těchto aplikací připravujete elektronické PDF či Flash publikace, neměli byste dané řešení rozhodně přehlédnout.

 

 

 

Snow Leopard zblízka (3.): Textové substituce a další vylepšení pro práci s textem

12. ledna 2010, 00.00 | Dynamické náhrady textu během psaní, datové detektory použitelné například pro rychlé zadávání schůzek do iCal či též bezproblémové zprovoznění české kontroly pravopisu na úrovni celého systému. Tato i další vylepšení Snow Leoparda pro práci s textem vám blíže představíme v tomto článku.

 

 

 

MyFonts: nejúspěšnější písma roku 2009

8. ledna 2010, 00.00 | Jeden z největších online prodejců počítačových písem, server MyFonts, zveřejnil nedávno seznam deseti písem, která se loni na jeho stránkách nejlépe prodávala. Jejich kategorie, resp. účely, jsou skutečně rozmanité a podání zdařilé a mnohdy inspirativní, a tak jejich přehled stojí určitě za pozornost. Naleznete jej v našem článku.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: