Sazba - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Sazba

Croptima InPlate 2.11: vizuální vyřazovací plugin pro Adobe InDesign

2. června 2009, 00.00 | Snadné ovládání ve vizuálním pracovním prostředí a především rychlou archovou montáž i rozsáhlých publikací Adobe InDesignu, včetně impozice PDF dokumentů zvládne plugin InPlate. Popis možností pluginu najdete v článku.

 

 

 

QuarkXPress 8.02 CZ zblízka (1.): Rozhraní a nástroje

20. května 2009, 00.00 | Sázecí program QuarkXPress zůstává na poli pre-pressu a cross-media publikování stále silnou alternativou Adobe InDesignu. Zatím poslední verzi 8 daného produktu dostali čeští uživatelé nedávno k dispozici v plně lokalizované podobě s označením 8.02 CZ. V dané souvislosti jsme považovali za vhodné představit formou několikadílného seriálu všechny podstatné novinky, které sebou QuarkXPress 8.02 přináší. Dnes bude naše pozornost patřit zejména užitečným inovacím v rozhraní a nástrojích, vedoucím k ke zvýšení uživatelské produktivity.

 

 

 

HTI PDF Creator 4.0: bezplatná tvorba PDF dokumentů včetně zabezpečení

7. května 2009, 00.00 | Tvorbu a konverzi PDF dokumentů z libovolných tisknutelných souborů jsme na Grafice On-line probírali už mnohokrát, nicméně čas od času se objeví nějaký natolik zajímavý přírůstek do rodiny PDF konvertorů, který si zaslouží alespoň stručné představení. Freewarový HTI PDF Creator je právě takovým konvertorem a mezi jeho přednosti patří mimo přehledné volby cílového rozlišení PDF dokumentů také volby pro jejich šifrování a nastavení běžných bezpečnostních prvků.

 

 

 

PictureXTracker 5.0: automatizované alokace grafických souborů v Quarku a InDesignu

28. dubna 2009, 00.00 | Potýkáte se při zpracování publikací v QuarkXPressu či Adobe InDesignu často s problémy souvisejícími s chybnými či změněnými odkazy na grafické soubory? Plugin či extenze PictureXTracker vše vyřeší skoro sám a navíc poměrně elegantním způsobem.

 

 

 

Trapping a barvy v InDesignu

24. dubna 2009, 00.00 | Připravujete v InDesignu tiskové zakázky, ale pojem trapping je pro vás stále více či méně záhadou? V tomto článku vám jej odhalíme a zároveň ukážeme, jak s trappingem v InDesignu správně pracovat.

 

 

 

PDF-to-Word: bezplatná online služba na převod PDF dokumentů

23. dubna 2009, 00.00 | Potřebujete dostat obsah PDF dokumentu do MS Wordu včetně zachování layoutu stránek? Zkuste Internet. Online konvertor PDF-to-Word na převod PDF dokumentů do formátů RTF a DOC pro Microsoft Word a další textové editory je k dispozici zcela zdarma a přinášíme vám proto souhrnné představení jeho funkcí a možností.

 

 

 

Recenze knihy: DTP a předtisková příprava

8. dubna 2009, 00.00 | Rozhodli jste se proniknout do tajů předtiskové přípravy? Zadáváte tiskové zakázky a máte pocit, že příprava a výroba tiskoviny je pro vás stále hodně mysteriózním procesem? Anebo jste již zkušeným pre-pressovým pracovníkem, ale rádi byste si utřídili a prohloubili své oborové znalosti? V daných i dalších případech vám bude určitě užitečná kniha Zdenky Dvořákové "DTP a předtisková příprava", kterou blíže představujeme v této recenzi.

 

 

 

Number Adjuster: užitečná kalkulačka pro Adobe InDesign

2. dubna 2009, 00.00 | Potřebujete rychle změnit určité numerické údaje v dokumentu InDesignu, tj. například přepočítat měny, jednotky či DPH nebo aktualizovat ručně vytvořený rejstřík? Pak by vám mohl být hodně užitečný bezplatný skript Number Adjuster, dovolující provedení všech základních aritmetických operací s určenými numerickými údaji obsaženými v dokumentu. Podrobnější přiblížení daného skriptu – včetně přiblížení jeho slabých míst a tipů spojených s jeho aplikací v tuzemských podmínkách – přinášíme v tomto článku.

 

 

 

Quentin představil QuarkXPress 8.02 s plně českým rozhraním

17. března 2009, 00.00 | Dne 10. 3. představila společnost Quentin v Břevnovském klášteře QuarkXPress 8.02, tedy nejnovější verzi známého sázecího programu, přinášející české uživatelské rozhraní. Spolu s QuarkXPressem 8.02 byla prezentována i nová podoba sady extenzí XT Set, dostalo se pak rovněž na editor článků CopyDesk 8 a redakční systém Quark Publishing System 8. Podrobnosti o všech představených produktech naleznete v této naší reportáži z dané akce.

 

 

 

Cacidi Extreme CS4: databázové publikování v Adobe InDesignu

12. března 2009, 00.00 | Plugin Extreme CS4 pro Adobe InDesign míří výhradně do oblasti profesionální sazby, a to zejména v případě tvorby rozsáhlých katalogů a reklamních brožur s ceníky a všeobecně do projektů, u kterých je zapotřebí napojit InDesign na databází a často aktualizovat položky v dokumentu. Představení hlavních funkcí doplňku vám nyní nabízíme.

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: