Flash - ženský běh - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Flash - ženský běh

2. listopadu 2001, 00.00 | Pokud jste někdy pozorovali ženu, která běží, tak víte, že ten pohyb nohou je zcela odlišný od běhu mužského. A my si dnes...

Dnes si vytvoříme jednu z těch jednodušších animací a to - ženský běh.

Doufám, že si proti sobě nepopudím žádné feministky kvůli tomu, že dělám rozdíly mezi mužským a ženským během, ale uznejte sami... když se podíváte zepředu na běh ženy a muže, jsou stejné? No já si myslím, a jsem o tom opravdu "skálopevně" přesvědčen, že NE. Dá se to asi přirovnat k "zatnutí pěsti", z mého pozorování jsem vyvodil to, že ženy zatínají pěst tím způsobem, že palec je buď zastrčen pod ostatní prsty v dlani, nebo naopak vystrčen ven, ovšem tak, že tvoří s dlaní úhel cca 35°. Je jisté, že toto neplatí na všechny ženy obecně, ale ve většině případů tomu tak je.

A s během je to podobné. Také to sice neplatí na všechny ženy, ale ve velmi vysokém měřítku ženy běhávají tak, že nohy prohýbají mírně do písmene X, zatímco muži spíš nohy roztahují od sebe. Sám nevím, proč tomu tak je (zřejmě však kvůli stavby těla v pánevní oblasti), ale je to tak (pokud se mnou někdo nesouhlasí, může přispět svým příspěvkem níže).

Ale teď již do práce. Nejdříve si opět ukážeme výsledek:

A teď jednotlivé kroky:

Může se zdát, že mezi krokem 2 a 3 je příliš velký skok levé nohy, ovšem v tomto případě používáme pouze 4 obrázků, čímž dosáhneme velmi rychlé kombinace snímků, takže onen zdánlivý "defekt" nebude vůbec patrný.

Stejně jako ve všech ostatních animacích, musíme dbát na dynamiku, takže se nepohybují pouze nohy, ale též kyčle, které se prohýbají do stran.

Jednotlivé kroky umístíme do jedné vrstvy po sobě a poté z této animce vytvoříme symbol.

Tento symbol vložíme do hlavní scény, kde pomocí Motion tween ho zvětšíme ve 20 krocích. Docílíme tak toho, že animace bude budit dojem postavy, která běží z dálky.

To je k tomuto tutorialu vše. Může se na první pohled zdát, že je jednoduché vytvořit podobné animace, ale... zkuste si po přečtení tohoto článku prohlížeč zavřít a vytvořit tuto animaci podle sebe... ono to zase tak jednoduché nebude.

Na závěr bych vám všem doporučil jedno malé rčení, které platí v animaci více než kde jinde... "V jednoduchosti je genialita". Takže se tímto rčením řiďte a mějte ho vždy na paměti, když budete trávit 5. hodinu před monitorem a budete mít vytvořeno pozvednutí např. pravého předloktí :-).

A opět: zdrojový soubor.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: