FLASH 5 - menu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

FLASH 5 - menu

6. prosince 2000, 00.00 | Dnešní článek pokračuje v ukázkách pseudo 3D objektů, bez jakýchkoliv složitých akcí a
pomocných programů či utilit. Řeč bude opět o menu, tentokrát ale v jiném stylu.

Dnešní článek pokračuje v ukázkách pseudo 3D objektů, bez jakýchkoliv složitých akcí a pomocných programů či utilit. Řeč bude opět o menu, tentokrát ale v jiném stylu.

Vytvoříme filmový klip, ve kterém nástrojem Line Tool nakreslíme kosočtverec a využijeme možnosti přichytit přímku k mřížce (obr.1). Hotový kosočtverec vybarvíme (obr.2) a nakonec okraj vymažeme tak, aby zůstala pouze výplň (obr.3)a vložíme do knihovny jako grafický symbol.

       

Stejným způsobem nakreslíme do další vrstvy okraj vrchního trojůhelníku, vybarvíme tmavší barvou a také odstraníme lem a také vložíme do knihovny jako grafický symbol. Ve třetí vrstvě shodně vytvoříme další objekt tak, abychom dostali stejný objekt jako je na obrázku a ponecháme jej jako tvar. Vrstvy jsme si pojmenovali první, druhý a třetí.

Nad první vrstvu vložíme další vrstvu ve které nakreslíme obdélník, je jedno jakou barvou, protože jej použijeme jako masku (obr.1). Vložíme jej jako symbol do knihovny a určíme typ animace Tweening Motion. Na dalším klíčovém rámečku masku překryjeme přes původní kosočtverec (obr.2) a ve vrstvách masku zadáme.

   

Nad vrstvu druhý přidáme další vrstvu a v té nakreslíme obdélník, který je větší než trojůhelník ve vrstvě pod ním. Také jej vložíme do knihovny jako symbol, zadáme animaci Tweening Motion a změníme středový bod. V horním menu -- Modify -- Transform -- Edit Center a přesuneme středový bod do pravého spodního rohu obdélníku (obr.).

Potom přesuneme celý obdélník a přichytíme novým středovým bodem k nejvyššímu vrcholu trojůhelníku, kolem kterého budeme masku rotovat (obr.)

Na dalším klíčovém rámečku otočením překryjeme maskou spodní trojůhelník (obr.)

Zbývá nám animace posledního tvaru, který ve výchozím bodě přesuneme uchopením za jednotlivé rohy ke středovému křížku (obr.)

a na dalším klíčovém rámečku jej vrátíme zpět k ostatním. Tady masku používat nebudeme, protože tvar má barvu stejnou jako bude pozadí celé animace (obr.).

Zbývá vytvořit další vrstvu, do které vložíme tlačítko pojmenované text a také vrstvu do které vložíme zastavovací a spouštěcí akce. Celá časová osa potom bude vypadat takto:

Vytvoříme si potřebné množství duplikátů a vše složíme na hlavní scéně dle vlastního uvážení dohromady. Můžeme využít zpoždění najíždění jednotlivých tlačítek, nebo mohou najíždět zároveň (viz odjezd tlačítek).

Zdrojové soubory jsou ke stažení TADY.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: