PMA 2003: Yashica s extra velkými LCD displeji - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální fotografie

PMA 2003: Yashica s extra velkými LCD displeji

7. března 2003, 00.00 | Společnost Kyocera představila dva nové digitální fotoaparáty s 2,5" LCD displeji a rozlišením 3 a 4 mil. bodů. Na český trh modely L3V a L4V přijdou pod tradiční značkou Yashica.

Digitální fotoaparáty řady FineCam se dodávají na americký trh pod značkou Kyocera, na náš a řadu dalších konzervativních trhů pod tradiční značkou Yashica. Na veletrhu PMA 2003 byly představeny dva nové modely s označením L3V a L4V, které se od konkurence odlišují zejména obrovskými LCD panely na zadní stěně.

Konstrukce a design
Oba dva fotoaparáty mají shodné tělo. Jde o podlouhlé kompakty s celokovovým pláštěm, rozměry 111 x 53 x 35 mm a hmotností 170 gramů. Zadní stěně fotoaparátů dominuje netradičně velký 2,5" LCD displej, který vyplňuje 2/3 plochy zadní stěny. Čelní stěnu ozvláštňuje velká modře podsvícená plocha. Zejména zadní pohled je opravdu impozantní.

Technické parametry
Model L3V je vybaven CCD snímačem s efektivním rozlišením 3 mil. bodů. Model L4V má o milión bodů více. Oba dva fotoaparáty jsou vybaveny 3x optickým zoomem s rozsahem 35 - 105 mm. Jde o plně automatické přístroje vybavené jak automatickou expozicí, tak i scénickými režimy. Dle dostupných informací fotoaparáty nenabízejí manuální funkce typu manuální expozice či zaostřování. Snímky ve formátu JPEG se ukládají na paměťové karty MMC/SD a do počítače se přenášejí pomocí USB 1.1.

Z doplňkových funkcí nové FineCamy nabízejí funkci diktafonu, záznam videa se zvukem či změnu velikosti snímků přímo ve fotoaparátu ukládáním záložní kopie snímku v jiném adresáři. Ve specifikaci se dále objevuje podpora technologie EPSON PIM bez udání verze.

Hodnocení
Digitální fotoaparáty Yashica L3V a L4V by byly zcela obyčejné plně automatické kompakty nebýt obrovského LCD displeje. Dojem z těchto fotoaparátů je opravu impresivní. Když jsme je poprvé viděli na stánku Kyocery zde na PMA, bylo to jako poprvé zasednout u domácího kina s plasma obrazovkou. Navíc displeje nenabízejí jen netradičně velkou úhlopříčku, ale mohou se pochlubit i precizním duálním podsvícením, takže je dobré si k těmto fotoaparátům rovnou dokoupit několik náhradních sad tužkových akumulátorů, protože displej prostě nevypnete. Naštěstí oba modely si vystačí s dvojicí AA článků a dle všeho spotřeba energie není tak velká jak by se dalo očekávat.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: