PMA 2003: Canon PowerShot S50 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální fotografie

PMA 2003: Canon PowerShot S50

4. března 2003, 00.00 | Další novinkou společnosti Canon, představenou na PMA 2003, je nový přírůstek do řady S s rozlišením 5 mil. bodů. Model S50 má sice s předchůdci společnou konstrukci těla, ale přináší řadu nových funkcí.

Po modelech S30, 40 a 45 přichází Canon s dalším digitáním fotoaparátem, který má shodné tělo jako jeho předchůdci. Model S50 má totožný design, konstrukci, objektiv a ovládání jako jeho předchůdci, nicméně disponuje novou elektronikou a snímačem, takže posunuje možnosti řady S opět o kousek dál.

Konstrukce a design
Jak již bylo řečeno S50ka má totožné tělo jako všichni jeho předchůdci. Zachovány jsou rozměry, kovový plášť, rozložení ovládacích prvků i celková konstrukce fotoaparátu. Novinkou je černá barva, kterou můžete vidět na našich fotografiích a která přístroji opravdu sluší. Bohužel podle oficiálních informací to vypadá, že černá verze bude dodávána pouze v Americe a pro zbytek světa bude k dispozici tradiční kovově stříbrná. Pokud tomu tak opravdu bude, je to velká škoda, protože černá S50ka je vážně sexy foťák.

Technické parametry
Ve fotoaparátu tepe CCD snímač s efektivním rozlišením 5 mil. bodů. Jde o čip nové generace, který při zachování úhlopříčky 1/1,8" nabízí toto vyšší rozlišení. Přestože fotocitlivé buňky jsou opět o kousek menší, přístroj nabízí volbu citlivosti v rozsahu 50 - 400 ISO a podle našich prvních zkušeností nevypadá, že by trpěl výrazně vyšší hladinou šumu ve srovnání s předchůdci.
Novinkou je vylepšený autofokus, který pracuje nyní s devítibodovým AiAF systémem, který umožňuje pracovat jak s flexibilní zaostřovací zónou, tak i vybraným zaostřovacím bodem. Nechybí ani zaostřovací bracketing, manuální ostření, zámek zaostření či aktivní přisvícení.
Fotoaparát je vybaven procesorem DiGIC a těží z jeho vlastností. Nabízí celkem 13 expozičních režimů, vylepšené video, širokou podporu přímého tisku či třeba zápis v RAW formátu.

Hodnocení
Canon PowerShot S50 dodal řadě S to, co jí možná v očích některých náročnějších uživatelů chybělo, tedy rozlišení 5 mil. bodů. Další vylepšení jsou příjemná, ale v podstatě kopírují původní funkčnost sofistikovaného kompaktu, kterými byly již jeho předchůdci. Pokud se podíváme na srovnání s konkurencí, tak na tom S50ka není špatně. Mezi její výhody patří povedené celokovové tělo a opravdu bohatá nabídka funkcí. Je jen vážně škoda, že se zřejmě nedočkáme černé verze, protože ta se po designové stránce opravdu podařila. Inu, Amerika je trh, který musí být hýčkán.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: