testovaci - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


testovaci

Tři tipy pro Adobe Illustrator

27. dubna 2011, 00.00 | V dnešním článku nebudeme kreslit, ale ukážeme si tři malé tipy pro práci v Illustratoru. Zkušený uživatel je bude zřejmě znát, ale začínajícím nebo mírně pokročilým uživatelům mohou pomoci v práci. Oč půjde? Vytvoříme si vlastní zkosení pro 3D efekt, trochu si pohrajeme s vodítky a také se naučíme přidávat tah pro importované obrázky. Tipy jsou ukázány pro Illustrator CS4.

 

 

 

onOne Perfect Layers 0.9: kompozice fotografií v Adobe Lightroom a Apple Aperture

26. dubna 2011, 10.00 | Společnost onOne Software uvolnila první veřejné preview pluginu pro tvorbu fotografických kompozic formou míchání vrstev a maskování lokálních oblastí snímků. Perfect Layers funguje jako samostatná aplikace, nebo jako zásuvný modul pro Adobe Lightroom a Apple Aperture, ve kterých lze s využitím masek například kombinovat různé expozice snímků, pracovat s kolorizací či kombinovat pozadí a objekty z jiných fotografií. Představení pluginu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Recenze: PowerPoint 2011 for Mac

26. dubna 2011, 00.00 | Pokračujeme v podrobném pohledu na jednotlivé části balíku Microsoft Office 2011 for Mac. Tentokrát jsme se podívali na to, jak si stojí Windowsovský prezentační etalon na jablečné platformě.

 

 

 

Fotografujeme s DSLR: Expozice (díl 2.)

26. dubna 2011, 00.00 | Jste nadšeným začínajícím fotografem? Pořídili jste si právě digitální zrcadlovku (DSLR), nebo její koupi teprve zvažujete? Pro všechny podobně „naladěné“ je zde pokračování našeho komplexního seriálu, zabývající se tímto současným trendem. Na pořadu dne je tentokrát Expozice – základní stavební kámen fotografie jako takové.

 

 

 

Digit #64: Online neřesti: Sex, hazard, spam a špiclování iPhonem

25. dubna 2011, 00.00 | Dnešní díl není nijak bulvární, jak by se mohlo z titulku zdát. Jen jsme prostě nemohli nechat bez komentáře několik zdánlivě velkých internetových kauz z poslední doby. Proč FBI zavírá pokerové on-line herny, a může v tom vůbec uspět? Dokáže stát omezit nabídku sexu či spam na internetu? A opravdu máte pocit, že vás Apple špicluje prostřednictvím iOS zařízení? Nebo to jen média vyrábějí další bubliny?

 

 

 

Letem světem krásných fotografií

22. dubna 2011, 08.00 | Na co dnes v našem článku kupříkladu narazíte? Podíváme se na atraktivní fotografie zachycující bujení jarního života kolem nás. Ukážeme si zajímavou fotoreportáž z ohromných požárů lesních porostů v americkém Texasu. Budeme obdivovat krásu ostrůvků kolem Islandu z ptačí perspektivy. A to není rozhodně vše, proto neváhejte a pokračujte dál ve čtení našeho článku.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – alespoň jednou Xpresso

22. dubna 2011, 00.00 | Od doby co pracujeme především s výukovými videi jsme vlastně ani jednou nezavítali do Xpressa, mého oblíbeného zákoutí CINEMY 4D. Navíc vstoupíme do stejné řeky. Před mnoha lety jsem připravil chování na tvorbu plně automatických hodin. Dnes si připravíme vlastně shodné zadání, i když přeci jen sofistikovaněji a elegantněji. Navíc jej došperkujeme o několik vtipných možností.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie – 3. Odstraňte vše nepotřebné

22. dubna 2011, 00.00 | Po dvoudílném obecném úvodu můžeme konečně přistoupit k probírání jednotlivých rad a doporučení. Začínám radami obecnými, využitelnými bez ohledu na žánr, kterému se věnujete. Poté zmíním nejoblíbenější fotografické žánry a jejich specifické problémy. Následovat budou formální a technické možnosti během fotografování a nakonec i vyzkoušené postupy v postprodukci, tisku, adjustování, vystavování, publikování a dalším možném využití hotových fotografií.

 

 

 

Výkonnostní testy MacBooku Pro s SSD diskem

21. dubna 2011, 00.00 | Macworld svým benchmarkovým testům podrobil letošní 13palcový 2,3GHz MacBook Pro osazený volitelným SSD diskem a skutečně zjistil citelné zvýšení výkonu.

 

 

 

Nikon Coolpix S1100pj s projektorem

21. dubna 2011, 00.00 | Druhý Coolpix s vestavěným LED projektorem (označení „pj" znamená projektor). Oproti předchozímu modelu má zajímavě pozměněný design. Jeho pevné kompaktní tělo s krytem z hliníkové slitiny zaujme opakujícím se motivem kruhu, a to u objektivu, projektoru, zaostřování promítaného obrazu, spoušti s integrovaným prstencem ovladače zoomu. Fotoaparát i projektor mají také vyšší výkon, k dispozici je nový, větší a dotykový displej a řada praktických i hravých funkcí.

 

 

 

Strana výpisu

... 51

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: