testovaci - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


testovaci

Sony Cyber-shot DSC-H70

5. května 2011, 00.00 | Tento nevelký, přesto vcelku robustní kompaktní fotoaparát řady Cyber-shot H patřil k první vlně fotoaparátů, představených letos v lednu. Je vybaven 16Mpx snímačem CCD, poměrně široce použitelným 10× optickým zoomem, 3“ displejem a nabízí dobrý výběr funkcí, režimů a programů včetně záznamu HD videa a Sweep Panorama. Nechybí inteligentní automatika, ale ani režim s ručním nastavením expozice.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky - animace kouře pro běžné použití

5. května 2011, 00.00 | Kouř a podobné elementy můžeme simulovat velmi pokročilými fluidními nástroji. Pravda, nejsou zadarmo, jsou náročné na výpočet a tudíž nemusejí být vždy použitelné zejména pro délku výpočtu, se kterou musíme počítat. Můžeme ale tyto efekty simulovat i jinak. Jednodušším způsobem, méně reálným, ale způsobem s velmi rychlým propočtem, u kterého se počítač nezapotí. A výsledek nemusí být tak špatný...

 

 

 

Artweaver Plus 2.0: levné umělecké kreslítko

4. května 2011, 10.00 | Artweaver je bitmapový grafický editor se sadou několika desítek štětců, simulujících běžné kreslicí nástroje v jejich různých velikostech, variantách, vzhledech a vlastnostech. Artweaver existuje mimo velmi levné komerční edice i ve zjednodušené freewarové verzi a je určený například kreativním grafikům, kteří se zabývají digitální malbou a ke své práci nepotřebují drahé profesionální malovací programy.

 

 

 

Apple uvedl modernizované iMacy

4. května 2011, 00.00 | Předchozí pověsti se naplnily, na trh dorazily nové iMacy s procesory Sandy Bridge, rozhraním Thunderbolt a grafickými procesory AMD Radeon HD 6XXXM.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Photoshop: Maskování vlasů a vložení na nové pozadí

3. května 2011, 10.00 | Vykrývání neboli maskování vlasů (srsti u zvířat apod.) patří k oblíbeným tématům tutoriálů, diskuzí, kurzů atp. Postupů existují spousty, ať už čistě „photoshopových“, nebo s pomocí pluginů či specializovaných softwarů dalších výrobců. Já kdysi narazil na jeden zajímavý návod od Marka Galera na stránkách photoshopsupport.com a již mnohokrát jsem ho v praxi úspěšně použil. O nabyté zkušenosti bych se s vámi rád podělil v tomto tutoriálu.

 

 

 

Tablety Sony S1 a S2

3. května 2011, 00.00 | Společnost Sony představila dvojici tabletů s operačním systémem Android 3.0. Mají sofistikovaný design a celkově jsou řešeny pro snadné a bezproblémové použití. Model s kódovým označením S1 je optimalizován pro multimediální zábavu a kompaktní S2 je ideální pro mobilní komunikaci a zábavu. Výrobce předpokládá, že své tablety začne na světovém trhu prodávat letos na podzim.

 

 

 

Letem světem krásných fotografií

3. května 2011, 00.00 | S příchodem třetího májového dne uvidíte několik atraktivních fotoreportáží. Jedna je například o životě kovbojů. Ale poohlédneme se i po fotografiích z průběhu Velikonoc. A "na své" si přijdou také milovníci moderní umělecké a koncertní fotografie.

 

 

 

Výsledky ankety o používaných fotoaparátech

2. května 2011, 00.00 | Dubnovou anketu na serveru Fotografování.cz jsme zaměřili na základní nástroj fotografa a fotografky – fotoaparát. Otázka zněla: „Jakým fotoaparátem nejčastěji fotografuji?“ Jaké jsou výsledky a co nám říkají?

 

 

 

Adobe Lightroom 3.4 a Camera RAW 6.4 doplňují podporu mnoha nových fotoaparátů

2. května 2011, 00.00 | Minulou středu uvolnila Adobe nové verze svých stěžejních řešení pro práci s formátem RAW. Camera RAW 6.4 a Lightroom 3.4 doplňují podporu RAW formátů 13 nových fotoaparátů a dále ještě přidávají 25 nových profilů objektivů používaných funkcí automatické korekce optických vad. Kromě podpory nových fotoaparátů a nových profilů objektivů jak modul Camera RAW 6.4, tak Lightroom 3.4 přinášejí též opravy některých chyb předchozích verzí. Podrobnosti spolu s odkazy na download příslušných updatů přinášíme v tomto článku.

 

 

 

V-Ray 2.0 - Novinky - díl 3

2. května 2011, 00.00 | Chaos Group na konci minulého roku vydal dlouho očekávanou druhou verzi oblíbeného rendereru V-Ray pro 3ds Max. V našem seriálu se tedy nejprve zaměříme na novinky a změny, které si pro nás Chaos Group připravil oproti verzi 1.5 se servisním balíčkem s pořadovým číslem 5. V třetím videu se podíváme na další novinky.

 

 

 

Strana výpisu

... 49

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: