testovaci - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


testovaci

Panasonic Lumix DMC-TZ20 – na cesty s GPS

24. června 2011, 00.00 | Univerzálně použitelný kompakt z populární řady Lumix TZ ideální na cesty, výlety a dovolené nabízí 16× optický zoom Leica, který začíná u širokoúhlého ohniska, snímač CMOS s rozlišením 14 megapixelů, velký a kvalitní dotykový displej, umožňuje snímat ve 3D režimu a má zabudovaný modul GPS pro záznam zeměpisných údajů k pořizovaným snímkům.

 

 

 

Digital Anarchy Primatte 5.0: rychlé maskování fotografií

24. června 2011, 00.00 | Profesionální maskovací zásuvný modul pro Adobe Photoshop umožňuje automatizované a velmi rychlé maskování objektů na modrém či zeleném pozadí pro jeden či více snímků současně. Nová verze pluginu má zjednodušené pracovní prostředí a dále vylepšuje přesnost klíčování pozadí focených scén, které lze rychleji zpracovat v dávkovém režimu a prolínat odstraněné pozadí s importovanými či překryvnými vrstvami přímo v Primatte.

 

 

 

Tamrac TR404 ZipShot Mini

23. června 2011, 04.00 | Model TR404 je menší verze původního ministativu TR406 ZipShot. Verzi Mini jsme už několikrát zmiňovali v souvislosti s novými brašnami a pouzdry Tamrac, neboť se do nich krásně vejde – díky opravdu minimalizované délce ve složeném stavu. Anebo je možno použít připravené úchyty a ministativ snadno a rychle připojit k batohu nebo brašně.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – Thinking particles, jiná liga částic 1

23. června 2011, 00.00 | To, že má CINEMA 4D více možností, jak na částice, je známá věc; ovšem ne všichni, kdo mají tu možnost, využívají i Thinking particles. Je to jednoznačně škoda, a tak se dnes v této sadě video návodů vrátíme k tématu, které jsme kdysi rozebrali v článku. Obrázek je jako tisíc slov. Video? Asi ještě více!

 

 

 

Canon EF 70–200 mm 1:2,8L IS II USM v testu

22. června 2011, 02.00 | V loňském roce představený vylepšený model oblíbeného teleobjektivu se zoomem má robustní, ještě více odolné provedení, efektivnější systém optické stabilizace obrazu, ale hlavně novou optickou konstrukci s jedním fluoritovým členem a pěti z UD skla pro lepší kvalitu obrazu i s ohledem na vývoj zrcadlovek, ať už s plnoformátovým čipem, tedy odpovídajícím velikosti políčka kinofilmu, anebo se snímačem formátu APS-C/APS-H.

 

 

 

Začal se prodávat Final Cut Pro X

22. června 2011, 00.00 | V Mac App Store se objevil přepracovaný střihový program Final Cut Pro X, současně s ním se nabízejí též Motion 5 a Compressor 4. Zároveň Apple uvolnil dodatečné aktualizace pro tyto aplikace. Zbývající aplikace balíku Final Cut Studio zmizely a už se neprodává ani Final Cut Express.

 

 

 

Nodal Ninja pro panoramatickou fotografii

21. června 2011, 01.00 | Od května jsou v prodeji zajímavé novinky v nabídce panoramatických hlav Nodal Ninja a příslušenství. Širší okruh potenciálních uživatelů zaujme cenově dostupný model Nodal Ninja NN4 a pro nejnáročnější tvůrce je určena nová profesionální řada M1.

 

 

 

Avid Studio 1.1: důležitý bezplatný update editoru domácího videa

21. června 2011, 00.00 | Společnost Avid Technology uvolnila bezplatný update video editoru pro zpracování domácího videa, který je určený náročnějším uživatelům pracujím především s HD videem. Avid Studio 1.1 přináší především opravy zjištěných chyb a nedostatků, které řeší například importní a exportní operace, editaci navigačních menu pro DVD/Blu-ray disky, používání VST pluginů, náhledy efektů, 1080p video se 30 snímky/s, práci s knihovnou souborů a mimo jiné i některé vlastnosti jazykových lokalizací.

 

 

 

TerraRay 3.5 umí vykreslit několikanásobně větší 3D krajiny

20. června 2011, 00.00 | Mezi oblíbené grafické programy patří generátory realistických 3D krajin (často je umí též animovat). Pro Mac OS X se jich najde celá řada, ovšem vedle profesionálních (a obvykle i patřičně drahých) programů existují i docela schopné nástroje pro amatérské nadšence. Právě na takovou skupinu uživatelů se zaměřuje německá firma AvisNocturna, nabízí jim svůj generátor krajin TerraRay, poskytující docela dobré výsledky za nízkou cenu. Bližší představení daného softwaru naleznete v tomto článku.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (11. část)

17. června 2011, 00.00 | Není nic nudnějšího, než návštěva u známých, při níž vás hostitelé pomalu a trpělivě uspávají tunami stále stejných, nenápaditých fotografií. Diváka, který danou rodinu nezná, nezaujmou dvě hodiny popisování, jak jsou pro ně ten kluk s Alíkem nebo babka s rohlíkem významní, pokud to nebude vidět přímo z obrázků.

 

 

 

Strana výpisu

... 40 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: