testovaci - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


testovaci

Adobe CSS Regions Prototype: pokročilý magazínový layout kódovaný v CSS!

11. května 2011, 00.00 | Společnost Adobe zveřejnila prototyp své technologie CSS Regions, jenž slibuje malou revoluci v publikování webového obsahu zejména na tabletech a dalších mobilních zařízeních. Regions totiž umožňují čistě s použitím CSS pravidel definovat rámečkový layout odpovídající tištěným periodikům, to jest s řetězeným textem, různorodě formátovanými rámečky a dalšími pokročilými typografickými prvky. Jak konkrétně uvedená technologie funguje a kdy se na ni mohou webdesignéři a weboví vývojáři těšit?

 

 

 

Vlasy v Blenderu 2.57

10. května 2011, 00.00 | Vítejte u mého tutoriálu, v němž bych vám chtěl ukázat způsob, jakým vytvořit vlasy pro nějaký charakter, které budou při animaci charakteru reagovat na jeho pohyb. Původně jsem jej psal pro Blender 2.56 Beta, mezitím však vyšla další verze Blenderu, a to Blender 2.57, upravil jsem jej pro tuto verzi. Protože je potřeba tyto vlasy dělat na nějakém již hotovém charakteru, můžete použít nějaký vlastní, nebo si můžete stáhnout charakter, na kterém to budu demonstrovat já.

 

 

 

Výkonnostní testy nových standardních modelů iMaců

10. května 2011, 00.00 | Macworld již otestoval všechny standardní konfigurace modernizovaných iMaců. Všechny letošní modely jsou významně rychlejší než jejich předchůdci, avšak výkonnostní rozdíly mezi nimi navzájem nejsou příliš velké.

 

 

 

Stabilizační opěrné systémy Dörr

10. května 2011, 00.00 | Lehké, snadno přenosné a použitelné opěrné systémy vhodné pro videokamery i fotoaparáty, zejména digitální zrcadlovky, kterými je možno natáčet video. Jsou v něčem shodné s produkty Foton, které jsme si už přestavili, ale také v lecčems rozdílné. A hlavně – nabídka Dörr je pestřejší. Obsahuje i systémy, které umožňují velmi pružné použití, kupříkladu natáčení ze „žabí perspektivy“ nebo z nadhledu, přičemž spodní segment slouží k vyvážení sestavy s videokamerou nebo fotoaparátem.

 

 

 

Adobe Dreamweaver CS5.5: vylepšená verze editoru webových stránek

9. května 2011, 00.00 | Známý profesionální editor webových stránek povýšil v rámci inovované sady aplikací Adobe Creative Suite 5.5 na verzi 11.5 a dočkal se několika aktualizací souvisejících například s kontrolou webů, prostředím pro vývoj mobilních aplikací, rozšířenou podporou protokolu FTP a mimo jiné i integrací doplňku pro HTML5 a CSS3. Popis všech novinek v Dreamweaveru CS5.5 najdete v článku.

 

 

 

Mobilní stabilizační opěrky Foton

9. května 2011, 00.00 | Na trhu se rozšiřuje nabídka prakticky řešených, lehkých a snadno přenosných i použitelných opěrných systémů. Jsou vhodné pro videokamery i fotoaparáty, zejména digitální zrcadlovky, a to hlavně ty, kterými lze natáčet video. Tyto specializované opěrky umožňují jejich komfortní použití a stabilizaci zejména při dlouhodobé práci a v situacích, kdy není možné upevnit je na tripod nebo monopod.

 

 

 

HP QuickPage: Proč tiskárny kupovat, když si je můžete pronajmout

9. května 2011, 00.00 | Společnost HP přichází s programem pronájmů tiskáren a multifunkčních zařízení určeným pro malé a střední podniky. HP QuickPage umožňuje koncovému zákazníkovi místo nákupu tiskového hardwaru jeho operativní pronájem včetně servisu a dodávek spotřebního materiálu.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sportovní vůz (1/3)

6. května 2011, 00.00 | Po dosud posledním tutoriálu, věnovaném fotoaparátu, přejdeme k něčemu většímu a vytvoříme v CorelDRAW kompletně vektorový vůz. Možná jste slyšeli o kupci, který v Ostravě pořídil jeden ze čtyř vozů Koenigsegg Agera. Tento švédský supersport stojí pouhých 24,5 milionu korun. Nám bude muset stačit jeho vektorová podoba na PC. Pojďme se tedy dát do práce.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie – 5. Nejvhodnější osvětlení

6. května 2011, 00.00 | Které světlo je to nej? No přece to, které nejlépe vyhoví konkrétnímu záměru! Někdy je to slunce, jindy žárovka, vestavěný blesk nebo umělé osvětlení fotbalového stadionu. Ani pro aranžovanou nebo ateliérovou fotografii není vždy nutné používat výhradně umělé osvětlení, je to jen rychlejší a někdy pohodlnější. Nemusíme totiž zdlouhavě čekat na to „správné“ světlo – prostě si ho vyrobíme. A jaké mohou být výsledky "práce se světlem", to nám může ukázat každý z vás! Zadání praktické úlohy a vyhlášení soutěže je na konci článku.

 

 

 

Nové multifunkce Kyocera FS-6025MFP a FS-6030MFP

5. května 2011, 00.00 | Dvě nová multifunkční zařízení značky Kyocera, určená pro monochromatický tisk do velikosti A3, uvedla na český trh společnost Janus. Produkty s označením FS-6025MFP a FS-6030MFP jsou jako stvořené pro malé či střední pracovní skupiny, se stránkou za 0,20 Kč a možným měsíčním zatížením až 100 000 stran.

 

 

 

Strana výpisu

... 48

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: