testovaci - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


testovaci

Edward Burtynsky – mistrný fotograf industriálních krajin

8. dubna 2011, 00.00 | V dnešním článku si přiblížíme jednu z předních osobností současné krajinářské fotografie. Je jí kanadský fotograf Edward Burtynsky, který se celosvětově proslavil velkoformátovými fotografiemi industriálních krajin. Uvnitř článku je uvedeno také několik odkazů, kde si budete moci prohlédnout ohromující dílo tohoto fotografa.

 

 

 

Ilford Multigrade Art 300

7. dubna 2011, 11.00 | Firma Harman uvedla na trh nový černobílý pozitivní zvětšovací papír na speciální matné Fine Art podložce na bázi 100% bavlny, bez kyselých přísad, s odolností pro standardní zpracování ve zpracovatelských černobílých lázních. Papír má matný povrch s jemnou texturou. Harman, tradiční výrobce klasických halogeno-stříbrných fotografických materiálů značky Ilford, připravil tento nový materiál pro uměleckou černobílou fotografii ve spolupráci s firmou Hahnemühle FineArt GmbH.

 

 

 

Nikon D5100 „poprvé v ruce“

7. dubna 2011, 10.00 | Ale jen na krátko a předprodukční přístroj, nutno dodat. Každopádně můžeme doplnit základní představení, které jsme publikovali ihned, jak to bylo možné. A přinášíme vám také slíbené doporučené prodejní ceny kitů s objektivy. Pro samotné tělo Nikon cenu nestanovil, nicméně prodejci je nabízet určitě budou, je to příležitost pro zákazníky, kteří objektivy mají a přejí si pořídit nové, výkonnější tělo. A připojujeme představení nového externího mikrofonu ME-1.

 

 

 

Problém s písmy v Mac OS X 10.6.7

7. dubna 2011, 00.00 | Změny v Mac OS X 10.6.7 vyvolaly problém se zobrazováním a tiskem OpenType PS písem v mnoha aplikacích. Ačkoli se týká jen části uživatelů, může způsobit vážné potíže, uspokojivým řešením bude až oprava Applu.

 

 

 

Microsoft Web & Social Media Academy 4.0

7. dubna 2011, 00.00 | Dne 2. května 2011 se koná již 4. ročník konference Microsoft Web & Social Media Academy 4.0, který je určen všem vývojářům webových aplikací, obchodním a marketingovým zástupcům webových agentur i odborným novinářům. Neváhejte a registrujte se již nyní.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky (4) – tvorba síťoviny, tkanin a dalších...

7. dubna 2011, 00.00 | Jistě můžete namítnout, že různé kovové síťoviny, například sítko na těstoviny či chladící mřížku starého závodního auta, můžeme vytvořit alfa kanálem. Pravda, jenže ne vždy jsou alfy vhodné. V případě refrakčních povrchů se dlouho počítají, potřebují vyšší hodnoty vyhlazování, mohou působit potíže v případě post efektů. A v neposlední řadě může být reálný model i přesvědčivější. Ukážeme si tedy, jak si v poměrně krátké době vytvořit perfektní a hyperrealistický model zmíněného charakteru.

 

 

 

Western Digital My Book Studio Edition II

6. dubna 2011, 00.00 | Nový externí disk nabízí výkon rozhraní FireWire a ohromnou ukládací kapacitu pro současné formáty v HD rozlišení 6 TB. Western Digital ho doporučuje především kreativcům, ale samozřejmě i všem fanouškům platformy Mac.

 

 

 

Recenze: Týden s iPadem 2 - pekelně rychlá placka

6. dubna 2011, 00.00 | iPad 2 se začal v USA prodávat 11. března a u nás v pátek 25. března 2011. Podle dostupných informací byl u oficiálních prodejců vyprodaný už tentýž den a množství určené v první etapě pro tuzemský trh se nejspíš pohybovalo jen ve stovkách kusů. Po týdnu intenzivního testování a porovnávání s prvním iPadem si už můžeme udělat na novinku názor.

 

 

 

Nikon D5100 pro kreativní uživatele

5. dubna 2011, 06.00 | Nikon představil nástupce populární a úspěšné digitální zrcadlovky D5000! Nový model využívá některé technologie, které byly poprvé použity u D7000. Je vybaven obrazovým snímačem CMOS s rozlišením 16,2 milionu efektivních pixelů, který umožňuje pořizovat 14-bitové soubory NEF (RAW). Nabízí řadu praktických i zábavních funkcí a speciálních efektů a lze s ním pořizovat i videosekvence v plném vysokém rozlišení Full HD/1 080 p. Zaujme rovněž vylepšeným displejem na výklopném a otočném panelu.

 

 

 

Tutoriál pro Adobe Illustrator: Kovový číselník s kódem

5. dubna 2011, 00.00 | V tomto tutoriálu si celkem jednoduše vytvoříme kovový číselník s volitelným kódem, který určitě znáte např. z kufříků na dokumenty apod. Půjde víceméně pouze o práci s Cestářem a přechody, přesto může výsledek vypadat poměrně realisticky…

 

 

 

Strana výpisu

... 55

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: