testovaci - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


testovaci

Nikon D5100 v testu

6. června 2011, 01.00 | Nástupce modelu D5000 vzbudil velký zájem už při prvním představení a ještě větší pozornost si získal po prvních krátkých zkušenostech. Test jsem realizoval s jedním z kitových objektivů, AF-S DX Nikkor 18–105 mm 1:3,5–5,6G ED VR. A k dispozici jsem měl i externí stereofonní mikrofon Nikon ME-1.

 

 

 

Vy a záznam videa digitální zrcadlovkou

6. června 2011, 00.00 | Naše květnová anketa se na vás obracela s otázkou: „Jaký máte názor na záznam videa digitální zrcadlovkou?“. Na vaše odpovědi jsme se velmi těšili, poněvadž svého času bylo toto téma jedním z těch, která „čeřila hladinu“ v široké oblasti digitálních zrcadlovek. Ale nyní už je základní profilace zřejmá a nás zajímalo, jaké jsou převládající postoje vás, čtenářů serveru Fotografovani.cz. A věříme, že zvědaví jste byli i vy.

 

 

 

Pentax O-GPS1 – externí GPS jednotka

6. června 2011, 00.00 | Firma Pentax, respektive Hoya Corporation Pentax Imaging Systems Division, představila externí GPS jednotku pro digitální zrcadlovky 645D, K-5 a K-r, která nabízí také pokročilé vlastnosti pro snadný tracking při fotografování nebeských těles. Do prodeje by měla být uvedena koncem července letošního roku.

 

 

 

CorelDRAW Graphics Suite X5: Service Pack 3 je tu!

6. června 2011, 00.00 | Společnost Corel nedávno uvolnila třetí servisní balík oprav a vylepšení svého stěžejního produktu CorelDRAW Graphics Suite X5. Jedná se poměrně významnou aktualizaci (s novými RAW filtry), která řeší relativně dost zjištěných problémů nejen se samotným CorelDRAWem, nýbrž i s PHOTO-PAINTem a dalšími doplňkovými aplikacemi v celém balíku CorelDRAW Graphics Suite X5. Přehled všech oprav v SP3 najdete v článku.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (9. část)

3. června 2011, 00.00 | Celkové záběry mohou být nesporně monumentální a zvlášť na zvětšeninách velkých rozměrů nás snadno ohromí množstvím detailů nebo rozlehlostí celků. Jde-li nám ale o konkrétní jednotlivé objekty, stavby, předměty, zejména pak o živé bytosti, většinou platí jednoznačně: čím větší detail nebo alespoň méně rušivého okolí, tím lépe. A ruku v ruce se začátkem června vám tento díl přináší druhý praktický úkol a současně i druhé soutěžní téma.

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – měkký výběr

3. června 2011, 00.00 | Neviděl jste jej někdo? Koukli jste se za ledničku? Je tam? Určitě není, on je totiž schovaný u hlavních nástrojů CINEMY 4D. Měkký výběr je velmi efektní a praktický nástroj, který se přitom používá zřídka. Pohříchu zřídka, protože umí být velmi efektní při hromadné úpravě různých částí objektu. Dokážeme si to.

 

 

 

Inspirujte se fish-eye fotografiemi

2. června 2011, 10.00 | Dnes vám přinášíme speciální vydání našeho fotohledáčku: celý je věnován fotografiím pořízeným skrze objektivy typu „rybí oko“. Odkazy na desítky inspirativních snímků vám napomohou při hledání vhodných objektů pro fotografování s uvedeným typem objektivu. Neváhejte a objevte uvnitř našeho článku půvaby fish-eye fotografií.

 

 

 

Foxit Reader 5.0.1: rychlý prohlížeč PDF dokumentů s redakčními funkcemi

2. června 2011, 00.00 | Stále populárnější alternativní freewarový prohlížeč PDF dokumentů přináší ve své páté stěžejní verzi vylepšené skinovatelné grafické rozhraní se skupinami záložek, definovatelné klávesové zkratky, rozšířené funkce pro prohledávání obsahu dokumentů, nové pohledy na dokument, podporu RMS a mimo jiné též zobrazování náhledů PDF dokumentů v Průzkumníku Windows a MS Outlooku.

 

 

 

Genius GPP-1000: projektor do kapsy (v praxi)

1. června 2011, 00.00 | Společnost Genius nedávno uvedla na trh praktické příslušenství – mini projektor GPP-1000. Toto zařízení zaujme jak fotografy, tak i nadšené filmové „maniaky“. Své snímky a videa tak nyní můžete mít neustále po ruce, vždy připravené k okamžitému promítání. A jaké jsou naše dojmy a naše redakční zkušenosti s „dží-pí-pí tisícovkou“?

 

 

 

Autodesk SketchBook Designer 2012: digitální skicování a vektorové ilustrace

1. června 2011, 00.00 | Kombinace bitmapového digitálního skicáku vybaveného kvalitními kreslicími štětci s vektorovým grafickým editorem je výborný nápad, a pokud ji navíc ještě zrealizuje Autodesk, má takový editor hodně vysoké ambice. SketchBook Designer 2012 vylepšuje a rozšiřuje funkce předchozí verze programu, který patří mezi nejzajímavější hybridní grafické editory se zaměřením na design a skicování grafických návrhů.

 

 

 

Strana výpisu

... 43 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: