testovaci - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


testovaci

priPrinter 4.0.1: užitečný pomocník pro tisk a export dokumentů

29. července 2011, 00.00 | Slučování tiskových úloh, dokonalý náhled dokumentu s vestavěnou lupou, možnost jednoduché editace textů, optimalizaci tiskových nákladů, práci s vodoznaky, editor redakčních změn v dokumentech, výstup do formátu PDF a celou řadu dalších užitečných služeb nabízí tiskový ovladač priPrinter pro Windows.

 

 

 

Kurz Adobe Lightroom 3 již 9.8.

28. července 2011, 00.00 | Adobe Lightroom 3 se naučíme používat v praktické uživatelské úrovni. Nemusíte se bát přílišné komplikovanosti či techničnosti. Vybrali jsme pro Vás podstatné funkce programu a hlavně se zaměříme na to, jak je prakticky používat. Základem úspěchu je jednoduchý a přitom přehledný systém ukládání a třídění fotografií. Nabídneme Vám praxí ověřený způsob, jak velice rychle roztřídit fotografie a udělat si v nich pořádek. V druhé části workshopu se budeme věnovat elegantnímu zpracování RAW i JPEG.

 

 

 

MadeForLayers: pokročilá kontrola vrstev v InDesignu a Illustratoru

28. července 2011, 00.00 | Společnost Axaio Software přišla nedávno s pluginem, který významným způsobem rozšiřuje možnosti zpracování vrstev v InDesignu a Illustratoru, a to jak samostatně, tak v kombinaci s řešením MadeToPrint. Pokud pro tisk a elektronickou publikační produkci připravujete například jazykové, cenové či regionální mutace téže publikace, neměli byste MadeForLayers rozhodně přehlédnout.

 

 

 

CINEMA 4D a Adobe After Effects, průzkum bojem

28. července 2011, 00.00 | Říká se „ševče drž se svého kopyta“. Na druhou stranu je ale pravdou, že žádný obor nemůže existovat sám o sobě a minimálně je dobré vědět, cože dělá ten další v pořadí produkční linie. Zpracování v post produkci, to je přesně navazující krok na vytvoření sekvence obrázků – animace. Nakonec i mne dohnala nutnost (ano, pořád jsme vlastně kutilové) a podíval jsem se na to, jak pracuje asi nejhojněji používaný nástroj, Adobe After Effects. Ve spojení se CINEMOU 4D, samozřejmě. Ale ono to je vlastně obecné...

 

 

 

Fotopláštěnka Somikon NC-1295

28. července 2011, 00.00 | Pláštěnka na fotoaparát, hlavně zrcadlovku, ale případně i kompakt s ultrazoomem a aktivními sáňkami pro externí blesk. Je praktická, pokud potřebujete, anebo chcete fotografovat nebo natáčet video i za deště, kupříkladu patříte-li mezi „lovce blesků“ a jiných efektních přírodních úkazů, anebo chcete být na svých fotografických cestách připraveni na všechny povětrnostní situace a fotografovat i v náročných podmínkách bez obav o svůj fotoaparát a objektiv.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sluchátka (2/2)

27. července 2011, 00.00 | Vítejte zpět u tutoriálu, věnovaného sluchátkům Monster Miles Davis. Dnešním tématem bude dokreslení druhého (zadního) pohledu.

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-LS5

27. července 2011, 00.00 | Nový levný kapesní kompakt Lumix má být v prodeji od září za cenu do dvou tisíc korun. Bude vybaven obrazovým snímačem s rozlišením 14 milionů pixelů, objektivem s pětinásobným optickým zoomem, který po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 26–130 mm a má optickou stabilizaci obrazu, a umožní pořizovat HD video 720p @ 30 obr./s ve formátu Motion JPEG.

 

 

 

Prodloužená ruka. Uživatele, nikoliv zákona

27. července 2011, 00.00 | Máme tu, mám ten pocit, dobu vše v jednom. I počítače jsou čím dál tím více nejenom počítači, užívají se k zábavě, vzdělávání i prezentaci, a tak se může velmi často hodit univerzální dálkové ovládání. Nikoliv ve smyslu standardních periferií, ale skutečně univerzální „vladačky“ pro všechno, co je počítačem. Ale - více než ovladačky, to bych nebyl přesný, klávesnice Lenovo N5901.

 

 

 

Nejlepší Matte Painteři světa (2. část): Chris Stoski

26. července 2011, 00.00 | V dnešní části seriálu si představíme dalšího z mistrů digitálního matte paintingu, jednoho z hlavních VFX tvůrců na filmech jako Star Wars Episode III, Iron Man či Star Trek. Člověka životem mnohokrát pokoušeného, který se však odmítl vzdát nepřízni osudu.

 

 

 

Tokina AT-X 16–28 mm 1:2,8 Pro FX

26. července 2011, 00.00 | Vyzkoušel jsem první z nové generace objektivů značky Tokina, které jsou konstruované pro použití na profesionálních digitálních zrcadlovkách s obrazovým snímačem, který odpovídá formátu kinofilmu 24 × 35 mm, jako jsou přístroje Canon EOS 5D Mark II, Nikon D700 a Nikon D3x. Samozřejmě ale výborně poslouží i v kombinaci s fotoaparáty se snímači formátu APS. Pro test jsem použil osvědčený model Canon EOS 40D.

 

 

 

Strana výpisu

... 32 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: