Letem světem krásných fotografií - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

Letem světem krásných fotografií

22. dubna 2011, 08.00 | Na co dnes v našem článku kupříkladu narazíte? Podíváme se na atraktivní fotografie zachycující bujení jarního života kolem nás. Ukážeme si zajímavou fotoreportáž z ohromných požárů lesních porostů v americkém Texasu. Budeme obdivovat krásu ostrůvků kolem Islandu z ptačí perspektivy. A to není rozhodně vše, proto neváhejte a pokračujte dál ve čtení našeho článku.

Jaro je pro mnohé z nás tím nejkrásnějším obdobím v roce. Po vleklé zimě se všude kolem nás probouzí příroda a dává nám o tom vědět v nejrůznějších formách. Mezi nejfotogeničtější projevy jara patří tradičně bujení a rozkvétání květů na nejrůznějších rostlinách a stromech. Níže vám přinášíme odkazy na několik desítek fotografií, kde tématika květů hraje hlavní roli. Věříme, že po shlédnutí těchto snímků vás to vyžene o víkendu ven, abyste pomíjivý půvab kvetoucího jara zvěčnili svými fotoaparáty.


Foto via Boston.comIsland je v mnoha ohledech pro fotografa tuze krásná země. Není divu, že se na tento pozoruhodný ostrov každoročně vypravují tisíce fotografů, kteří svůj um zasvětili žánru krajinářské fotografie. Jak ale docílit, aby se zrovna vaše fotografie odlišily od těch ostatních? Jedním z řešení je se pokusit odolat svodům barevné fotografie a krásy tohoto ostrova zachycovat do černobílé škály. Například fotografie německého fotografa Michaela Schlegela jsou důkazem toho, že je tímto způsobem možné dosáhnout překrásných výsledků. Schlegelovy snímky Islandu nás oslovily svou nezvyklou lyričností a často podmanivým minimalismem, který je v jeho podání po výtvarné stránce velmi nosnou záležitostí.


Foto via Fubiz.net


A u ostrovů jako takových ještě chvilku zůstaneme. Server National Geographic totiž publikoval nádherné fotografie mořských ostrůvků z ptačí perspektivy. Nás tyto fotografie zaujaly atraktivní tonalitou a zajímavým kontrastem struktur. Zkrátka aeriální fotografie má v oblasti krajinářské fotografie svůj specifický půvab. Škoda, že kvůli její finanční náročnosti si ji může dovolit provozovat jen omezená skupina fotografů.Když se někde objeví obrovská povodeň, tak se obvykle říká, že vodní živel je mnohem horší než požár. S argumentem „oheň uhasíš, ale vodu nezastavíš“ ale budete mít chuť polemizovat, pokud se ocitnete v epicentru některého opravdu rozsáhlého požáru. Na jeden takový požár, který v současné době řádí v Texasu v USA, se můžete podívat ve dvou značně vydařených výběrech fotografií od novin The Sacramento Bee a Atlantic. Ve jmenovaných kolekcích rozhodně není nouze o vizuálně působivé záběry stejně jako o ukázky efektních řešení v oblasti komponování reportážních snímků.


Foto via Sacbee.comTápete zrovna teď ve své fotografické tvorbě? Hledáte nějaký tvůrčí impuls, jenž vám napoví, co fotografovat v příštích dnech? Co si za umělecké téma vybrat červenou barvu jako takovou? Červená barva použitá ve fotografii velmi silně přitahuje divákovu pozornost a udržuje jej v napětí. Můžete proto s fotoaparátem v ruce vyhledávat okolo sebe červeně zbarvené objekty a vytvořit tak třeba originální tvůrčí cyklus fotografií. Inspirovat se můžete například při pohledu na níže uvedené odkazy, jež vám ukáží zdařilé příklady fotografií, u nichž hlavní roli hraje právě zmiňovaná červená barva.


Foto via Modny73.comNedávno japonská vláda vyhlásila oblast obklopující dějiště druhé největší jaderné havárie v historii lidstva (okolí do 30 km od atomové elektrárny ve Fukušimě) za tzv. „mrtvou zónu“. Na dlouhá desetiletí (možná navždy...) zde vznikla vylidněná zóna, která bude ponechána svému osudu podobně, jako se to stalo v místě černobylské tragedie na Ukrajině. Radiací silně kontaminovaná oblast spolu s vylidněnými vesnicemi vytváří zlověstně temné kulisy hodné fotografického zaznamenání. Nenechte si proto ujít depresivní, leč zajímavý cyklus černobílých fotografií od Davida Guttenfeldera, který fotografuje pro agenturu AP.

Foto via Sacbee.com


A odkazem na další fotoreportážní snímky také nyní zakončíme náš článek. Německé noviny Stern jsou vždy zárukou prvotřídní práce ohledně výběru těch nejzdařilejších fotografií, které denně chrlí obrazové agentury z celého světa. Níže vás odkazujeme na kolekci cca 75 fotografií, kde je možné najít opravdové „lahůdky“. Věříme, že si v nich každý z vás najde své favority. Nám se nejvíce líbily tyto fotografie: 1 (perfektní ukázka malování světlem v krajinářské fotografii); 2 (kouzlo zmražení okamžiku pomocí použití krátkého expozičního času); 3 (podmanivě sytá barevnost); 4 (tuto fotografii nedoporučujeme těm, kdo trpí fobií z výšek... ). Přejeme vám ničím nerušenou inspirativní podívanou a vydařeně „profotografovaný“ víkend.

Foto via Stern.de
Zdroje:
Boston.com
Fubiz.net
Theatlantic.com
Modny73.com
Nationalgeographic.com
Sacbee.com
Stern.de

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: