3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Nový a vylepšený Deep Paint 2

4. dubna 2003, 00.00

Right Hemisphere oznámili dostupnost příští generace Deep Paint. Nově vydaný Deep Paint Version 2 přináší digitálním umělcům a profesionálním grafikům výrazná vylepšení oproti předchozím verzím.
Mezi hlavní prvky vylepšující verzi 2 patří jednodušší a snazší uživatelské prostředí, propracovanější a rychlejší náhled a nastavitelná paleta barev, takže si uživatel může vytvořit svojí vlastní vzorník, který mu vyhovuje nejvíce. Pokud budete chtít tisknout, je velmi šikovný náhled tisku, který uživateli okamžitě ukáže, jak přesně bude obrázek vypadat. Nové kategorie štětců obsahují jak suché tak mokré materiály, povrchové textury a speciální klonové efekty. Používáním křivek (splines) může uživatel vymezit cestu čáry štětce s větší přesností.

Velká síla Deep Paintu je v tom, že ho můžete použít jako samostatnou aplikaci i jako plug-in pro Photoshop, díky čemuž můžete lehce převádět obrázky mezi těmito dvěmi aplikacemi. Deep Paint je velmi dobře sehraný s užitím kreslícího tabletu. Spousta výrazných rysů Deep Paintu velmi dobře reaguje na změny v tlaku, úhlu, směru a rychlosti pohybu pera na tabletu. Deep Paint poskytuje speciální prvky podporující Wacom tablety včetně "Intuos airbrush" a "4D-Mouse".
Aktualizovaná on-line dokumentace poskytuje rychlé seznámení s klíčovými prvky a klávesovými zkratkami. Upgrade je samožřejmě placený, jeho cena je $49.

Další informace: www.righthemisphere.com.

 

 

 

Anark Studio a Discreet spojili své síly. Jaký je výsledek?

3. dubna 2003, 00.00

Discreet a Anark před týdnem vyhlásili do světa spojení svých sil, jehož účelem je přinést mediálním umělcům vyspělý multimediální a webový 3d toolkit – Anark Studio/Discreet plasma. Anark Studio/Discreet plasma Bundle, což jsou dva produkty, Discreet plasma a Anark studio, je nyní dostupný a prodává se za doporučenou cenu $995 – uživatel ušetří až $700, než kdyby si produkty zakoupil odděleně.

Discreet plasma a Anark Studio poskytují společně umělcům, designérům a vývojářům mocný 3d nástroj, který potřebují k vytvoření okouzlující, real-timové, interaktivní 3d práce – např. multimediální a interaktivní výukové projekty (to se hodí například ve školství), stejně jako poutavé, zábavné prezentace.

Plasma software je založena na profesionálním softwarovém balíčku 3ds max, využívající špičkové modelové, animační a renderové technologie – ale vytvořena speciálně s webovým rozhraním, nástroji a uživatelským prostředím. 3ds max a plasma soubory mohou být začleněny do prezentací Anark Studia, založených na různorodých schopnostech 3d tvorby. Umělci mohou vybudovat real-timové 3d modely díky modelovým nástrojům uvnitř plasmy a pak jednoduše tyto modely bez problémů převést do své multimediální prezentace uvnitř interaktivního a intuitivního prostředí Anark Studia.
Toto spojení přináší chytré řešení pro „komunikaci“ mezi těmito dvěma softwary a zároveň přináší i nové možnosti, které vylepší vaše jak profesionální a komerční projekty, tak i projekty jen tak pro zábavu.

Další informace: www.anark.com.

 

 

 

GhostPainter 2.0- malujte textury na 3d objekty přímo v 3ds maxovi!

29. března 2003, 00.00

Cebas Computer GmbH zveřejnil GhostPainter 2.0 plug-in pro 3ds Max. Unikátní nástroj, který spojí Adobe Photoshop a 3ds Max způsobem, jaký tu ještě nebyl. Toto „splynutí“ mezi 2d a 3d světem velmi zrychluje a zjednodušuje každodenní úkoly, které musí 3d umělec vykonávat. GhostPainter 2.0 je řešení pro texturování a malování 3d objektů, stejně jako pro post-produkci již vyrenderovaných obrázků.

GhostPainter 2.0 je přímo připojen k Photoshopu a umožňuje uživateli kreslit na jakýkoliv objekt přímo v 3ds maxovi. Jednoduše uvnitř 3ds maxe máte Photoshop, jelikož díky GhostPainter 2.0 spolu 3ds max a Photoshop interaktivně komunikují. Všechny nástroje z Photoshopu, stejně jako příkazy a filtry mohou být použity k manipulování a upravování textur na objektu. Díky realtimové komunikaci mezi PS a 3ds Maxem je reakce okamžitá. Kombinací síly Photoshopu a 3ds Maxu, GhostPainter nabízí unikátní, intuitivní a přehledné pracovní prostředí. Jakýkoliv záběr může být okamžitě přepnut do pravého a plně funkčního pracovního prostředí Photoshopu a zde potom upravován. Tím pádem jsou všechny funkce a možnosti Photoshopu dostupné přímo v 3ds maxovi. Společně s upravitelnými zrychlovacími možnostmi je GhostPainter perfektní nástroj pro interaktivní texturování a malování s Photoshopem.

Další informace: www.cebas.com.

 

 

 

Nový, pekelně žhavý AfterBurn 3.0 plug-in pro 3ds max

29. března 2003, 00.00

V poslední době velmi aktivní společnost Turbo Squid předevčírem oznámila vydání svého posledního plug-inu pro 3ds max. Od roku 1997, kdy AfterBurn přišel na trh, byl použit v nesčetném množství filmů (např. Armagedon, Dracula 2000 aj.), her (např. Warcraft 3, Starcraft, Diablo 2, Final Fantasy X aj.) a reklam. AfterBurn nabízí možnost tvořit realistické efekty- oheň, mraky, pyroklastický kouř, prach, exploze ale i tekuté kovy, vodu a jiné, procedurálně velmi složité, efekty.

Každý detail byl namířen přímo do AfterBurn 3.0. Specializované „Daemons“ Vám dávají možnost vytvořit vítr, který může pohnout i s nejmenším obláčkem kouře v požadovaném směru. Některé z těchto „Daemons“ Vám dokonce dovolí vyvrtat díru skrz volumetrický mrak. Tato verze také obsahuje speciální shader jménem „Octan Shader“; velmi rychlý renderer speciálně vytvořený, aby se vypořádal se slabým kouřem a podobných efektů, které nepotřebují plné 3d stínování.
Mezi další novinky patří například tyto:
Xplode Daemon- Nové namíchané barvy umožňují lepší kontrolu a realismus než kdykoliv předtím.
AfterBurn Speed- Vylepšená architektura poskytující nyní až o 40% rychlejší rendering. Největší rychlosti je možno dosáhnout při užívání slabého efektu Raymarcher.
Certified Solution- Designován pro plynulé sjednocení s 3ds maxem a ostatními, Discreetem autorizovanými, plug-iny.

AfterBurn 3 má doporučenou cenu $495, se speciální zaváděcí cenou $395 na omezenou dobu. AfterBurn 3.0 je kompatibilní s 3ds max 4.2x a 5.x.

Další informace o možnost objednat si AfterBurn 3.0 najdete na stránce Turbo Squid.

 

 

 

HumanIK- zjednodušení animace postav v 3ds max

25. března 2003, 00.00

Turbo Squid oznámil vydání nového plug-inu autorizovaného Discreetem. Kaydara HumanIK plug-in pro Discreet 3ds max je nyní k dostání přes celosvětovou prodejní síť Turbo Squid. HumanIK dává uživatelům 3ds maxu velkou kontrolu nad svými komplexními animačními projekty. Hlavní prvky jsou tyto:
Automatic character rigging- šetří animátorům výrazné množství času při porovnání s manuální seřizováním. Pohyblivé přecílování mezi postavami založenými na HumanIK je zjednodušeno a umožňuje animátorům použít odlišná „pohyblivá“ data v jednom, sjednoceném animačním prostředí.
BodyGenerator- poskytuje mocný 3ds max skript pro rychlou tvorbu lidské kostní struktury.
User Interface- je jednoduše přístupný a plně upravitelný
Seamless Integration with 3ds Max environment- poskytuje plnou podporu pro všechny „kostní“ (bone) objekty a struktury v 3ds maxu. Animátoři také těží z kompatibility s 3ds max kontrolorem pro procedurální animace a funkční křivky. Plný přístup do MAXSkritpů znamená, že nástroje mohou být snadno upraveny.

Nakonec, HumanIK obsahuje podporu pro všechny hlavní motion capture formáty (.bhv, .htr, .asf, .fbx). Následkem toho mají uživatelé přímí přístup do všech souborů těchto formátů přímo v prostředí 3ds maxe. Cena HumanIK se v severní Americe stanovila na $995, se speciální zaváděcí cenou $895, která je časově omezena. HumanIK je k dispozici na Turbo Squid.

Další informace: Kaydara's HumanIK

 

 

 

Nový produkt na poli lidských 3d modelovacích systémů.

25. března 2003, 00.00

Reflex Systems Inc. včera oznámili vypuštění systému REFLEX|DRAMA v. 1.0. REFLEX|DRAMA je průmyslově první „na rozlišení nezávislý“ lidský modelovací a animační systém. Znamená to, že uživatel může navrhnout postavy (použitím osvědčeného a patentovaného Reflex|DNA) a změnit rozlišení na velikost mouchy k vyprodukování 3d postav šitých na míru uživatelovým potřebám a nárokům. REFLEX|DRAMA bylo sestrojeno pro uživatele, kteří potřebují být schopni produkovat postavy v rozlišení jak malém, tak velkém, potřebné pro hry, zatímco jsou stále schopni vyprodukovat postavy ve velkém rozlišení třeba pro film nebo televizi.

REFLEX|DRAMA je nová třída animačních 3d softwarů založených na generování postav. Celý tento systém je vlastně založen na vrstvách, které má každá postava- kosti, chrupavky, svaly, šlachy, kůže atd. K vymodelování nové postavy, uživatel jednoduše potřebuje upravit vnitřní vrstvy (deformace a rozdělování kostí, vyboulení svalů atd.) a podnítit systém k aktualizaci informací o určité vrstvě.
Změny ve svalové či kostní struktuře postavy jsou ukládány do formátu tzv. “Reflex|DNA“ a může být opětovně použit na jinou postavu ve 3d scéně. Patentovaná Reflex|DNA technologie je nejrychlejším a nejvěrohodnějším způsobem designování postav. Všechno, co na těle uživatel změní, je „nahráno“ a výsledkem je elektronická verze skutečné DNA. Uživatelé ani nemusí nic vědět o lidské anatomii, aby se v tomto systému orientovali.
Do 31. května je zaváděcí cena $8.990

Další informace: www.reflexsystems.com.

 

 

 

Vyplňte formulář a vyhrajte svojí vlastní kopii Vue d’Esprit!

19. března 2003, 00.00

E-on software, tvůrci velmi známého rendereru a animátoru přírodních scenerií, Vue d’Esprit, ohlásili nový veřejný průzkum, který obsahuje šanci vyhrát jednu z pěti kopií Vue d’Esprit 4 pro Mac OS X nebo Windows. E-on software sponzoruje tento průzkum hlavně pro uživatele Corelského Bryce, pro které je plně otevřen. Otázky jsou především zaměřené na porovnávání Vue d’Espritu a Bryce. Tento formulář by měli vyplňovat pouze uživatelé nebo znalci Bryce, jelikož všechny otázky vyžadují nějaké zkušenosti a poznatky.

Pět náhodně vybraných účastníků, kteří odpoví na všechny otázky, dostanou zdarma svojí kopii Vue d’Esprit 4. Vue d’Esprit bude na dvou CD přetékajících doplňky. Najdete zde plno rostlin a stromů, přes 100 atmosfér, 100 odlišných typů mraků, 300 materiálů, 250 vysoce kvalitních, plně otexturovaných, 3d objektů a přes 50 názorných scén vytvořené mistry Vue d’Espritu. Je zde zahrnutý i 360 stránkový manuál.

Vyplňte a vyhrajte zde.

 

 

 

Psd-Manager pro Autodesk VIZ4- unikátní postprodukční nástroj

18. března 2003, 00.00

cebas oznámili dostupnost nového Psd-Manageru pro Autodesk VIZ4. Unikátní nástroj, který zvyšuje, zjednodušuje a zrychluje manipulační procesy s vyrenderovaným obrázkem. PDS formát je používán k inteligentnímu přesunu mnoha úrovní z dat obrázku přímo z rendereru 3ds maxe nebo Autodesku VIZ4.

Psd-Manageru vlastně kontroluje výstup renderu způsobem, který umožňuje uživateli změnit či manipulovat téměř každým aspektem finálního obrázku bez potřeby nového renderingu. Zvolením PSD formátu si může být uživatel jistý, že s ním bude schopen pracovat ve všech dobře známých grafických aplikacích na trhu. Soubory vytvořené Psd-Managerem jsou kompatibilní s Adobe Photoshopem a se všemi ostatními grafickými aplikacemi, které jsou schopny přečíst PSD formát.
Všechny Renderové Elementy vytvořené 3ds maxem nebo Autodeskem VIZ4 jsou plně podporovány a mohou být selektivně zapsány do jednoho PSD souboru jako oddělené upravovatelné vrstvy. Kromě Renderových Elementů je Psd-Manager schopen vyprodukovat hladké antialiasované masky pro objekty a materiály.
Psd-Manager se prodává za $150.00 a je k dostání již nyní..

Další informace: www.cebas.com/.

 

 

 

Softimage poskytuje nové vývojářské nástroje pro Playstation 2

17. března 2003, 00.00

Softimage oznámil před týdnem okamžitou dostupnost nové soupravy utilitek a nástrojů navrhnutých na zrychlení a zjednodušení animací a efektů pro hry na Playstation 2. Tato nová „Platform Development Kit“ (PDK) pro SOFTIMAGE|XSI přináší přední nelineární 3d produkce přímo do rukou vývojářů her.
SOFTIMAGE|XSI PDK nabízí herním umělcům pokrokovou soupravu nástrojů a knihoven, které můžou využít pro práci založenou na bázi systému Playstation 2. Navíc, nový PDK umožňuje uživatelům vytvořit a upravovat shadery přímo v SOFTIMAGE|XSI s okamžitou cílenou reakcí. Tohle hlavně snižuje čas než se vykreslí náhled.

Další informace: www.softimage.com.

 

 

 

Trénink pro Character Studio 4 od Di-O-Matic

16. března 2003, 00.00

Di-O-Matic vydali svoje poslední pokračování série Teach-O-Matic. Tento nový interaktivní CD trénink se nazývá Teach-O-Matic: Update to Character Studio 4. Teach-O-Matic: Update to Character Studio 4 je jednoduchý způsob jak se naučit všechny nové prvky a vylepšení, které Character studio 4 od Discreetu obsahuje. Jednoduše následujte video tutoriály, které Vám detailně vysvětlí, jak všechny nové prvky pracují.

Teach-O-Matic: Update to Character Studio 4 je k dostání přes většinu Discreetovských distributorů a prodejců, nebo přímo na stránkách Teach-O-Matic. Jako všechny ostatní CD ze série Teach-O-Matic, je Update to Character Studio 4 je k dispozici v angličtině nebo francouzštině za $149.00. Teach-O-Matic na svých stránkách také poskytuje bezplatnou ukázku z Update to Character Studio 4, které najdete zde.

Další informace: www.teach-o-matic.com.

 

 

 

Strana výpisu

14

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: