3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Miss Digital World

19. dubna 2004, 00.00

Pro všechny grafiky zabývající se tvorbou postav je zde zajímavá možnost nominovat vaší digitální krásku v soutěži Miss Digital World. Pokud jste o tomto projektu zatím neslyšeli, tak neváhejte s návštěvou jeho stránek.

Miss Digital World

 

 

 

3D Total vydávají 3 nové balíky textur

7. dubna 2004, 00.00

3D Total již v minulosti vydali 3 cd plné kvalitních textur a nyní se na jejich stránkách objevily v nabídce další 3 kolekce. Jedna obsahuje textury pro všechny, kteří se zabývají designem lidských postav, zvířat a jiných bytostí. Zbylé dvě přijdou vhod těm, kdo se zabývají architekturou, přičemž jedno cd obsahuje různé druhy špinavých a oprýskaných povrchů a druhé cd převážně „čistší“ textury.

3D Total Textures.

 

 

 

Velikonoční nabídka od Sachform

6. dubna 2004, 00.00

Sachform nabízí několik kolekcí vysoce kvalitních HDRI map a nyní navíc s 33% slevou na všechny ze série HDRIbase. Konečná cena je tedy pouhých $66, ale nabídka trvá pouze do 20. dubna, takže s nákupem příliš neváhejte.

Sachform

 

 

 

Spaceball 5000 - nový ovladač pro grafické programy

2. dubna 2004, 00.00

CGNetworks uveřejnily na svých stránkách recenzi nového ovladače firmy 3DConnexion, Spaceball 5000. Pokud tedy ovládáte anglický jazyk a rádi byste větší komfort při práci s vaším oblíbeným 3D programem, rozhodně si nenechte tento článek ujít.

Stránka výrobce

Recenze

 

 

 

XSI EXP pro Half-Life 2

2. dubna 2004, 00.00

Datum vydání toužebně očekávaného Half-Life 2 je zatím stále zahaleno v mlze, ale pro všechny, kdo se již teď chystají na tvorbu nějakého modu, připravila společnost Softimage speciální verzi programu XSI EXP. XSI EXP je volně dostupná zkušební verze XSI a nyní přichází v balíku s nástroji přímo určenými k tvorbě a úpravě grafického obsahu hry Half-Life 2.

 

 

 

Yannick Dusseault obdržel ocenění VES za práci na Pirates of the Caribbean

31. března 2004, 00.00

Známý grafik Yannick Dusseault obdržel společně s Jonathanem Harbem a Susumu Yukuhirou na nedávném předávání cen Visual Effects Society ocenění za malby pozadí (matte painting) pro film Pirates of the Carribean.

Yannick Dusseault se poprvé proslavil v roce 1998, když si svými výtvory ve filmu What Dreams May Come vysloužil Oscara za vizuální efekty. Od té doby pracoval na spoustě významných filmů jako například Lord of the Rings nebo Terminator 3 a v současnosti pracuje pod dohledem George Lucase na třetí epizodě Star Wars.

Jeho portfolio naleznete zde.

 

 

 

René Morel odhaluje nové portfolio

30. března 2004, 00.00

Pravděpodobně jeden z nejlepších grafiků světa nedávno otevřel své nové stránky se svojí tvorbou. Pokud vám toto náhodou uniklo nebo tohoto člověka vůbec neznáte, tak neváhejte a následujte níže uvedený odkaz.

René Morel.

 

 

 

Elemental – nová kniha digitálního umění

25. března 2004, 00.00

Ballistic Publishing připravuje vedle Exposé 2 další knihu zabývající se počítačovou grafikou. Tentokrát však ve spolupráci s firmou Discreet a jak jistě každý tuší, výtvory budou tentokrát omezeny pouze na ty, které byly vytvořeny právě v programech firmy Discreet.

Pokud si tedy myslíte, že vaše dílo obstojí v konkurenci nejlepších grafiků světa, neváhejte s registrací, protože ta trvá pouze do 11. dubna.

Ballistic Publishing

 

 

 

Triky v Matrixu

24. března 2004, 00.00

Pokud ovládáte anglický jazyk, tak na stránkách VFXPro můžete nalézt rozsáhlý rozhovor s Johnem Gaetou, vůdčí osobností stojící za triky v trilogii Matrix. John Gaeta dohlíží na tvorbu efektů ve firmě EON, kterou vlastní bratři Wachowští.

VFXPro

 

 

 

finalShaders pro finalRender Stage-1

23. března 2004, 00.00

Cebas oznámil dostupnost nového produktu jménem finalShaders. Nejedná se o nic jiného než o sadu materiálů pro finalRender Stage-1, která obsahuje celých 14 nových materiálů. Každý si jistě mezi nimi najde to, co mu do této doby chybělo a ze všech jmenujme například Car Paint, Skin, Volumetric nebo Distant Fur.

Tento přídavek vyžaduje finalRender Stage-1 SP2a

Cebas

 

 

 

Strana výpisu

3

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: