3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Nové kolekce textur od Realtexture.com

24. února 2003, 00.00

Umělce, grafiky a vůbec uživatele 3d softwarů, kteří nedělají vlastní textury a využívají takzvaných „pre-made“, to jest předpřipravených, zajisté potěší vydání dvou nových kolekcí od Realtexture.com Materials vol. 1 & 2. Každá kolekce obsahuje 200 foto textur ve velkém rozlišení. Co se týče sortimentu, jsou zde textury lokací (různá okna,budovy atd.), kamenů, listí a vůbec přírodních materiálů, a dřev. Navíc obsahují bump a specularity mapy a tím pádem získávají textury a materiály na realismu.

Obě CD se můžou zakoupit buď zvlášť nebo dohromady, pokud dohromady, tak obě CD stojí 109$ nebo jedno CD jako samostatný produkt 59$.

Další informace a možnost zakoupení on-line najdete zde.

 

 

 

MOTIONBUILDER Promotion nově ve výrazně levnější osobní edici

23. února 2003, 00.00

Kaydara dnes oznámila dostupnost MOTIONBUILDERu Personal Edition (PE) pro umělce, 3d nadšence, studenty a pracovníkům na volné noze. MOTIONBUILDER PE je plná jednoletá produkční licence MOTIONBUILDERu, jednoho z nejlepších softwarů pro animaci postav. Tato Personal Edition obsahuje vytištěnou dokumentaci, upgrady a různé zákaznické výhody. Cena byla stanovena na $100 (běžná cena je necelých 800 dolarů), která bude trvat do 31. července 2003, MOTIONBUILDER PE je k dostání přes webovou stránku Kaydary.

Tento software využívá plno produkčních a animačních společností jako je Sony SOHO, Acclaim Entertaiment, Capcom, Attitude Studios a Weta pro rychlé a profesonální animace 3d postav. MOTIONBUILDER se jednotlivě integruje se všemi hlavními 3d balíky a poskytuje mocné a jednoduché řešení pro hry, film nebo TV.

Další informace: www.kaydara.com/.

 

 

 

Vyhrajte animago award za Vaši práci v Cineme 4D!

20. února 2003, 00.00

Toužili jste vždy vyhrát nějaké mezinárodní ocenění za svojí práci?? Uživatelé Cinemy 4D teď k tomu mají jedinečnou přiležitost. Pošlete svou nejlepší práci vytvořenou během posledních 12 měsíců v programu Cinema 4D do animago Award 2003. Tuto možnost máte pouze do 21.března 2003, kdy je poslední den přijímání zaslaných prací.

Minulého ročníku se zůčastnilo celkově 2 600 příspěvků z celého světa. Tento rok se animago award skládá z 5 kategorií a vítěz každé kategorie bude odměněn černým animago pohárem. Autor celkově nejlepšího příspěvku si domů odnese prestižní bílý animago pohár. Takže neztrácejte čas a pošlete svůj nejlepší obrázek co nejdřive!

Další informace a možnost poslat svůj příspěvek najdete zde.

 

 

 

Nová verze Mental ray 1.5.1 pro Maya

20. února 2003, 00.00

AliasWavefront vypustil do světa novou verzi svého standardního rendereru mental ray. Tato zpráva dozajista potěší uživatele programů Maya Complete a Maya Unlimited 4.5, renderer funguje na systémech Windows, IRIX, Linux a Mac OS X. Stažení této nové verze se doporučuje vlastníkům public beta verze 1.5. Mental ray 1.5.1 nebude k dispozici pro Maya PLE (Personal Learning Edition)

Další informace: www.aliaswavefront.com.

 

 

 

Nový SOFTIMAGE XSI zdarma

19. února 2003, 00.00

Softimage oznámil vydání nové verze svého hlavního produktu SOFTIMAGE XSI ve formě SOFTIMAGE|XSI EXP. v3.0. Tato nová verze má spojitost s předchozím verzí |XSI v2.0, která má svou sílu především v dostupnosti, to znamená, že tuto verzi ocení hlavně uživatelé, kteří si rádi zdarma produkt vyzkouší. Verze 3.0 v provedení Experience obsahuje všechny nové prvky, funkce a dovednosti plné verze. Je víc než evidentní, že se Softimage tímto krokem snaží jistým způsobem konkurovat Maya PLE (Personal Learning Edition). Na stránkách Softimage se objevilo zajímavé porovnání obou těchto produktů.

Další informace: www.softimage.com/.

Porovnání SOFTIMAGE XSI EXP v3.0 a Maya PLE najdete zde.

 

 

 

Vychází update pro Aura Video Paint Aura [2.5b]

19. února 2003, 00.00

NewTek Inc., výrobce 3d animačních a video produktů , před pár dny oznámil vydání Aura Video Paint Aura [2.5b], update zdarma pro registrované majitele Aura [2.5]. Update obsahuje především propojení s Lightwave 3d, plug-in pro stabilizaci pohybů dvou bodů, podpora pro tzv. “DPS Virtual Tape File System(TM)”, rozmanitost nových kodeků a filtrů a velký rozsah ostatních vylepšení.

Update je zdarma pro majitele Aura [2.0] a [2.5], pro majitele Aura [1.0] za $295 a omezenou dobu NewTek poskytuje tento update pro registrované uživatele Lightwave 3D za $295.

Další informace: www.newtek.com.

 

 

 

Česká lokalizace Cinemy 4D R8

19. února 2003, 00.00

Uživatelé 3D modelovacího, animačního a renderovacího balíku Cinema 4D Release 8 se dočkali české lokalizace tohoto programu. Nicméně touto zprávou zatím nepotěším Macovské uživatele, jelikož na lokalizaci pro Mac OS se zatím pracuje a měla by být hotová koncem února. Z toho vyplývá, že je k dostání pouze pro uživatele Windows, kteří si tuto lokalizaci mohou zdarma stáhnout zde.

 

 

 

Mok3 debutuje s fotorealistickým 3d softwarem

18. února 2003, 00.00

Mok3 Incorporated včera představil svůj 3d grafický software na konferenci DEMO 2003. Mok3 vyvinul grafický software, který umožňuje uživatelům tvořit a upravovat fotorealistické 3d scény z 2d obrázků za zlomek času a přitom se snaží využívat současné 3d modelovací nástroje a techniky.

Přesný název programu není zatím uveden, měl by být oznámen během příštích měsíců. Mok3 plánuje vydání svého softwarového balíčku na PC a Mac ve třetím čtvrtletí roku 2003 se základní cenou pod $1000.

Další informace: www.mok3.com.

 

 

 

Vychází update Vue dEsprit 4.12

17. února 2003, 00.00

E-on software, tvůrci úspěšné aplikace na tvorbu přírodních scenérií a animací Vue d'Esprit 4 oznámili update na v4.12

Vue d'Esprit 4.12 obsahuje vylepšení především co se kompatibility týče, bude k dispozici jak pro Windows, tak pro Mac OS X. Tento update ocení zejména uživatelé Mac OS X, jelikož vylepšuje podporu pro *.obj a *.3ds soubory a zajišťuje vetší stabilitu a kompatibilitu na Jaguáru (OS 10.2).

Updater bude volně stažitelný pro registrované uživatele na stránkách E-on software.

Další informace: www.e-onsoftware.com/.

 

 

 

Syflex 2.0 – Látkový simulátor pro Maya

17. února 2003, 00.00

Syflex LLC, vůdce v technologiích co se simulací látek týče vypustil hlavní update pro svůj látkový simulátor pro Maya, Syflex verze 2.0.

Syflex 2.0 má nyní otevřenou strukturu: nový SDK umožňuje programátorům napsat plugin, který rozšiřuje sílu simulátoru. Uživatelé mohou přidat své vlastní efekty k uspokojení svých potřeb. Syflex 2.0 je k dostání pro Maya 4.0 a 4.5 na Irix, Linux, Windows 2000 a Mac OS X.

Další informace: http://www.syflex.biz.

 

 

 

Strana výpisu

16

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: