3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

3 nové produkty firmy Dosch Design

13. března 2003, 00.00

Lidé v Dosch Design opravdu nezahálí a přináší nám svoje tři nové produkty: Dosch3D: Landscapes; Dosch HDRI: Chrome & Studio Effects a Dosch HDRI: Extreme Hires.

Dosch 3D: Landscapes nabízí úžasné scénografické „jeviště“ přírodních krajin od obrovských planin po skaliska, od zvlněných kopců přes vyprahlé pouště až po zasněžené vrcholky hor, stejně jako tropických prostředí. Produkt uživatele zavádí i mimo naší planetu do vesmíru s autentickými krajinami a plochami na Měsíci a Marsu. Je zde 50 3d modelů, cena je $99.00, což je přibližně $2 za model.

Dosch HDRI: Chrome & Studio Effects poskytuje chromové/kovové ,stejně jako barevné, efekty, zatímco Dosch HDRI: Extreme Hires je založen na 360ti prostředí reálných scén, které byly vyfoceny s vysoce specializovanými fotoaparáty. Oba produkty, stejně jako první dva HDRI produkty (Dosch HDRI: Nature a Dosch HDRI: Skies), poskytují nejmodernější způsob nasvícení objektů ve velké rozmanitosti prostředích jak přírodních, tak i umělých. Každy HDRI produkt je k dispozici za $169.00.

Další informace: www.doschdesign.com.

 

 

 

Cinema 4D R8.1 přichází!

12. března 2003, 00.00

Dnes vyšla Cinema 4D R8.1, poslední verze modelového, renderovacího a animačního softwaru. Update se chlubí tucty nových prvků - především HDRI a nových částicových efektů. Nová verze 8.1 neupdatuje pouze samotné jádro Cinemy 4D, ale také ostatní moduly pokud jsou nainstalovány.

Plná podpora HDRI (High Dynamic Range Imagery) je dychtivě očekávané vylepšení k modulu Advanced Render. Tento nový prvek umožňuje uživatelům využít výhod 96 bitových HDRI fotografií, které reprezentují přesný jas a barvy prostředí, ve kterém byly nafoceny. To vyprodukuje přirozené osvětlení přímo jako v samotném prostředí, což vede k úžasnému realismu.

Více o dalších novinkách a vymoženostech nové verze najdete tady.
Update stahujte zde.
Další informace: www.maxon.net.

 

 

 

Turbo Squid a Kaydara založili novou 3d komunitu

10. března 2003, 00.00

Turbo Squid na svých stránkách založili s pomocí Kaydary novou FBX komunitu. Tato komunita spočívá především v možností stáhnout si různé modely, diskutovat ve forech atd. Krome FBX sou na Turbo Squid standardní komunity jako 3ds Max, Maya, Cinema 4D, Lightwave, Poser aj. S více jak 700 aktivními FBX modely, scénami a motion capture soubory, je stránka Turbo Squid opravdu neocenitelným zdrojem pro 3d umělce v hledání 3d obsahu ve FBX formátu. Tato nová komunita bude umožňovat uživatelům vyhledávat podle typu modelu, podle umělce nebo podle klíčových slov.

Další informace: www.turbosquid.com, www.kaydara.com.

 

 

 

Je tu nový Lightwave 3D [7.5b]

7. března 2003, 00.00

NewTek včera oznámil, že je dostupný update Lightwave 3D [7.5b]. Tento update je bezplatný pro všechny uživatele Lightwave 3D [7.5]. Update obsahuje významná vylepšení co se týče jazykového skriptu, který už je i tak velmi silný, nové nástroje, podpora pro DV přístroje jako náhledový display a síťový render pro Linux.
LScript je rozšířen o tucty nových povelů, příkazů a funkcí, a nyní C programátoři umožňují přístup do tzv. „Lscript’s Universal Requester Tools“. „LScript 2.6 je masivní update, se spoustou různých zajímavostí a specialit,“ řekl Steve Hurley z Worley Laboratories. „Nebylo by bezdůvodné tomu říkat 3.0, vzhledem k velkému zvýšení rychlosti což umožňuje uživatelům přizpůsobit se svým potřebám.“

Update stahujete zde.
Další informace: www.newtek.com.

 

 

 

Mad Software uvolňuje DX9 verzi Mad F/X 1.0

6. března 2003, 00.00

Mad software je jistě rád, že mohl oznámit oficiální vydání Mad F/X 1.0, nejrychlejší real-timové 3d vizualizace a animace pro Vaše PC. Vlastník Mad F/X 1.0, MAD-Engine využívá možnosti hardwaru DirectX 9.0, proto běží extrémně rychle na akcelerátorech založených na ATI 8000/9000 a NVidia GeForce 3/4/FX. Mad F/X je perfektní nástroj pro 3d umělce/animátory, inženýry , architekty, herní vývojáře, ale i nadšence a fandy, kteří chtějí rychle vytvořit vizuálně ohromující 3d světy a 3d animace.

Demoverze je pro veřejnost již k mání, stáhnout si jí můžete zde
Další informace: www.mad-fx.com/

 

 

 

Kaydara poskytuje bezplatný plug-in FBX pro SOFTIMAGE|XSI

5. března 2003, 00.00

Kaydara včera oznámila dostupnost svého FBX-XSI plug-inu, který poskytuje XSI uživatelům výměnu dat mezi SOFTIMAGE|XSI, Kaydara MOTIONBUILDER a ostatními FBX partnery. Tento bezplatný plug-in umožňuje umělcům visuálních efektů a animací přístup k bohatému obsahu přes rozsáhlou síť FBX partnerů.

FBX je nejvíce užívaný plug-in pro vzájemnou výměnu, získávání, tvoření a mixování 3d dat. FBX je široce podporovaný 3d obsahem a prouděním mediálních prodejců. FBX je mocný, na platformě nezávislý, 3d formát, který poskytuje přístup do 3d obsahu spousty aplikací, podporuje všechny hlavní 3d, stejně jako 2d, video a audio formáty.
FBX-XSI plug-in bude dostupný na všechny hlavní systémy (Windows 2000, Mac OS X)

Další informace a možnost stáhnout si plug-in: www.kaydara.com/fbx/

 

 

 

Amapi DesginerT 7- Nová generace

3. března 2003, 00.00

Eovia Corporation před týdnem oznámili svoje plány na vydání kompletně novou generaci svého modelovacího softwaru Amapi v roce 2003.
Téměř po jedenácti letech vývoje a vydání 6 po sobě následujících verzí, dozrál čas a Eovia začala vyvíjet kompletně novou řadu produktů Amapi.

Výsledkem dvou roků intenzivní práce je tato nová „rasa“ 3D modelovacích nástrojů, které bude lépe vyhovovat dnešním pokročilým hardwarům a akcelerovaným displayům, stejně jako potřebám stále se rozšiřujícího počtu uživatelů. Výpis novinek a prvků charakterizujících verzi 7 najdete zde.
Amapi 7 bude dostupná na všechny Windows platformy (Win 98, 2000, XP atd.), na Mac OS 9.2 a starší a novinkou bude vydání verze i pro Mac OS X.
Verze 7 by měla vyjít přibližně v půlce letošního roku, předpokládaná cena je $499. Bude také dostupný update za $199. Zkušební 30ti denní verze by měla být k dispozici již brzy na stránkách firmy Eovia.

Další informace: www.eovia.com

 

 

 

Chystá se Swift 3D 3.0 pro Mac OS X

1. března 2003, 00.00

Electric Rain, Inc. oznámili svojí připravovanou verzi Swift 3D 3.0 pro operační systém Mac OS X. Swift 3D je samostatná aplikace pro designéry k vybudování a exportování 3D animací do Macromedia Flash (*.swf) formátu, stejně jako do jiných hlavních vektorových formátů. Swift 3D pro Mac OS X bude k dispozici pravděpodobně ke konci léta 2003 jako bezplatný update pro již existující Swift 3D uživatele.

Mac OS X verze Swiftu 3D bude nabízet významné vylepšení oproti předešlým verzím hlavně díky využití dynamické paměti Mac OS X a schopnosti počítače provádět více složitých operací zároveň, což bude znamenat především výrazně rychlejší rendering.

Další informace: www.erain.com.

 

 

 

Discreet uveřejnil nominace na Oskara

28. února 2003, 00.00

Discreet hrdě oznámil, že všechny tři filmy nominované na Oskara za vizuální efekty využívaly systémy pro tvoření vizuálních efektů inferno a flame. Všechny filmy, které byly nominovány (Pán Prstenů: Dvě Věže, Spider-Man, Hvězdné Války Episoda II: Klony Útočí) jsou především ukázkou neutuchající kreativity a dovedností dnešních digitálních mistrů a schopností a vyspělostí použité, stále dopředu deroucí se technologie. Technologie Discreetu byla částí téměř 95% všech filmů nominovaných na Oskara za vizuální efekty, včetně vítěze minulého ročníku Pána Prstenů: Společenstvo Prstenu.

Pán Prstenů: Dvě Věže – WETA Digital, Oktobor and Sony Pictures Imageworks
Epický příběh, který nás přenáší do svého fantastického světa plného kouzel a zvláštních bytostí, je nominován především za počítačově generované postavy, bitevní scény a překrásné krajiny.

Spider-Man – Sony Pictures Imageworks
Film založený na slavném komiksovém hrdinovi Spider-Manovi, který se snaží zachránit svět před svým úhlavním protivníkem Green goblinem. Tento film nás úžasným způsobem vtahuje do světa Petera Parkera mezi obrovské budovy New Yorku.

Hvězdné Války Episoda II: Klony Útočí – Industrial Light & Magic
S více než 70 minutami digitálních animací se druhá episoda Hvězdných Válek stává vskutku dokonalým dílem a opravdovým skvostem vizuálních efektů. Nominace je především za digitálně zpracované bitevní scény a 3D postavy, které budou navždy vyrity do paměti fanoušků mnoha generací.

Discreet zároveň gratuluje Tomkovi Baginskému z polského studia Platige Image k nominaci své Katedrály („The Cathedral“) do kategorie nejlepší krátký animovaný film. Toto je druhý rok, kdy 3d animace využívající 3ds Max byla nominována za nejlepší krátký animovaný film (2001-„Fifty Percent Grey od Ruairi Robinsona a Seamuse Byrneho).

Další informace: www.discreet.com.

 

 

 

Bezplatný update pro 3ds Max na 5.1

25. února 2003, 00.00

Discreet zveřejnil vydání svého updatu pro 3ds Max a to na verzi 5.1. Zároveň poskytuje zadarmo stáhnutí 3ds Max 5.1 User Reference book. Co se týče updatu, je po zaregistrování dostupný zdarma na stránkách Discreetu.

Novinky ve verzi 5.1 a další zajímavé informace od 3ds Max najdete zde. Update stahujte zde. Pro stáhnutí 3ds Max 5.1 User Reference book jděte sem.

 

 

 

Strana výpisu

15

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: