3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Kolekce pluginů pro Lightwave

21. srpna 2003, 00.00

Worley Laboratiories vydal update na William H. Taft Collection v.2, kolekci pluginů pro Lightwave 3D. V kolekci je obsaženo 6 pluginů - Camera Match, Sticky Front Projection, Whirley Points, Tracer, HeatWave a Hoser.
Pluginy jsou bezpečně testovány, podporují Lightwave 5.6 – 7.5 a obsahují přes 35 vzorových scén.

Pluginy na první pohled vypadají velice užitečně, více informací, včetně animovaných ukázek najdete na této adrese.
Update na v.2 je pro majitele původní verze zdarma, nové uživatele bude kolekce stát $199. Update je možné stáhnout zde.

Další informace: Worley Laboratories.

 

 

 

Swift 3D v3.0 pro Mac OS X

20. srpna 2003, 00.00

Společnost Electric Rain před pár dny ohlásila vydání Swift 3D verze 3.0 pro Mac OS X. Swift 3D je samostatná aplikace pro designéry k budování a exportování 3D animací do souborového fromátu Macromedia Flash (swf), stejně jako do jiných důležitých formátů.
Verze pro Mac OS X nabízí výrazná vylepšení oproti předchozím verzím díky managementu dynamické paměti Mac OS X, která poskytuje mnohem rychlejší rendering a vylepšené uživatelské rozhraní.
Mac OS X verze Swiftu 3D 3.0 je k dispozici na stránkách společnosti Electric Rain a majitelé verze 3.0 pro OS 9 dostanou bezplatný upgrade. Upgrade z předešlých verzí je za poplatek $89.

Další informace: Electric Rain Inc..

 

 

 

Gnomon Workshop uvádí nová DVD pro Mayu

15. srpna 2003, 00.00

Do velmi bohaté sbírky video tutoriálů přibyla nyní i nová knihovna DVD uřčena pro Dynamics training.

Dynamics, 14: Advanced Sprite rendering obsauje 120 minut instrukcí, projekčních souborů, výukové poznámky a bonusové materiály. Každé DVD stojí $69 a může být objednáno online na stránkách Gnomon Workshop.
Jako vždy, cíle jsou především vysvětlit nástroje k přihlédnutí na workflow a užití spousty příkladů. Více informací, výpis rysů a kapitol tohoto DVD najdete zde.

Další informace: Gnomon Workshop.

 

 

 

Curious Labs přinášejí Poser 5 i na Maca

14. srpna 2003, 00.00

Společnost Curious Labs nedávno vydala již dlouho a netrpělivě očekávanou verzi své aplikace na modelování 3D postav a zvířat, Poser 5. Verze pro Windows je k dostání již nějaký ten pátek, avšak verze pro Mac OS X byla vydána teprve před pár dny.
Sám jsem uživatelem Posera 4 a musím řict, že je opravdu jedinečný nástroj na tvorbu a práci s 3D postavami, který najde své využití zejména mezi 3D grafiky. Intuitivní ovládání programu usnadňuje design, pózování a animaci postav. Díky možnosti použití sady předpřipravených postav a modelů zvířat lze vytvářet komplexní scény ve velmi krátkém čase.

Verze 5 obsahuje značný počet novinek, mezi něž patří např. mapování fotografií reálných obličejů na modely, Morph Putty pro snadné nastavení výrazu obličeje, tvorba dynamických vlasů a možnost volby tvaru vlasů (silné, jemné, kudrnaté apod.) a jejich animace (včetně nastavení simulace větru, kolize s jinými objekty apod.), dynamické oblečení a jiné.
Více informací o produktu najdete přímo zde.

Další informace: Curious Labs.

 

 

 

Nový modelář od Nevercenter

13. srpna 2003, 00.00

Nevercenter Ltd. oznámil nadcházející vydání svého nového subdivisného modeláře, Silo. Silo kombinuje nové modelingové metody a tradiční a vyzkoušené nástroje v plné nastavitelném interfacu. Silo by měl být k dispozici k prodeji na konci srpna.
Mezi silné stránky Sila patří především výběrový systém. Jeden nebo více objektů vybraných ve výběrovém modu umožňuje objekty editovat v modu face, edge a vertex. Mimoto, jedno tlačítko myši je upraveno na výběr pouze viditelných objektů (na to, co je ve předu), zatímco jiné tlačítko je upraveno na výběr všeho „pod“ kursorem (na to, co je vzadu). Samozřejmě jsou podporovány i skupiny, stejně jako skrývání faců a objektů.

Mezi další prvky patří Boolean Operations, Interactive Bevel Tool, Interactive Shell Tool, Numerical Editor a jiné. Více najdete na stránkách tvůrců Sila, Nevercenter.

 

 

 

Alias ohlašuje Maya Personal Learning Edition 5

8. srpna 2003, 00.00

Jak je u společnosti Alias dobrým zvykem, s novou verzi Mayi přichází i speciální verze tohoto softwaru, Personal Learning Edition, tentokrát s číslovkou 5. Stejně jako u předešlých verzí se i zde jedná o speciální, nekomerční verzi 3D modelovacího a animačního programu Maya, která nabízí především možnost si ji vyzkoušet na vlastní kůži.

Maya PLE 5 bude dostupná jak pro Mac OS X, tak Windows. Mezi novinky budou patřit nové možnosti hardwarového renderingu, Maya Paint Effects, kinematiku forward/inverse a jiné. Prozatím neni Maya PLE ke stažení k dispozici, ale měla by být v nejbližší době.
Pro více informací o produktu jděte sem.

Další informace: Alias.

 

 

 

Alias vydává nové Learning Tools pro Mayu 5

7. srpna 2003, 00.00

Společnost Alias uvádí další učební nástroje pro Mayu, tentokrát pro verzi 5. Learning Tools, které byly vydány již před týdnem na letošním Siggraphu, obsahují jak knihy, tak DVD. Každý si zde najde něco, jsou šité na míru jak absolutním začátečníkům, tak i pokročilým uživatelům.
Mezi knihami najdete např. rendering (caustics, GI, HDRI atd.), charakterový rigging a animaci nebo dynamiku. DVD obsahují kupříkladu animace, mental ray, modeling nebo dokonce vstup do světa her.
Podrobnější informace o produktech, stejně jako ceny najdete na této adrese.

Další informace: Alias.

 

 

 

finalRender Stage-1 jako certifikovaný 3ds max plugin

5. srpna 2003, 00.00

Turbo Squid oznámil velmi očekávané vypuštění finalRenderu Stage-1, od cebas Computer GmbH, jako nejnovější Discreetem certifikovaný 3ds max plugin.
Mezi nové prvky, kterými se může Stage-1 pyšnit je mimo jiné: True 3D Motion Blur, Dispersion, Miltiple Cameras, Distributed Rendering, Hyper-GI, True 3D Micro Triangle Displacement, finalToon.

finalRender Stage-1 má doporučenou cenu v severní Americe $795, se zaváděcí cenou $695. Stage-1 je k dispozici u Turbo Squid i Discreet.

Další informace: Discreet a Turbo Squid.

 

 

 

NewTek předvedl na Siggraphu Lightwave 3D [8]

3. srpna 2003, 00.00 | Firma NewTek na výstavě Siggraph předvedla nejnovější verzi svého 3D animačního a modelovacího programu Lightwave 3D. Nová verze je označována číslovkou [8].

 

 

 

Discreet uvádí 3ds Max 6

2. srpna 2003, 00.00

Discreet, divize Autodesk, oznámil na výstavě SIGGRAPH v San Diegu v USA, novou, již šestou verzi, svého uznávaného 3D modelovacího a animačního nástroje -3ds max.
Mezi nové funkce v 3ds max 6 by měly patřit: advanced schematic view pro jednodušší práci a správu komplexních scén; integrovaný mental ray renderovací jádro (verze 3.2); vertex color painting; nové nástroje pro designéry a tvorbu vizualizací, lepší provázanost mezi Autodesk a ostatními CAD a CAD příbuznými nástroji; integrovaný reactor® 2 s dynamikou (stuntman and vehicle dynamics); distribuovaný network texture baking a funkce zajišťující větší dosažitelnost funkcí programu pro pokročilé uživatele. Dále to je XML přístup k souborům .MAX, game export interface a rozšířená HDRI podpora.

V nové verzi bude též zaintegrován nový částicový systém umožňující tvorbu realistických fontán, mlhy, sněhu, cákanců, explozí a dalších přírodních efektů.
3ds max 6 software bude dostupný na podzim 2003 za cenu 121.990 Kč bez DPH. Upgrade bude stát 24.990 Kč bez DPH z 3ds max 5, a 42.990 Kč bez DPH z 3ds max 4.

Kompletní seznam novinek a nových prvků ve verzi 6 si můžete stáhnout zde. (v anglickém jazyce, .pdf, 420KB)

Další informace: Discreet.

 

 

 

Strana výpisu

8

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: