3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Sitni Sati oznamuje DreamScape 2.0

7. února 2003, 00.00

Téměř rok po prvním vydání plug-inu pro 3ds Max DreamScape, přichází Sitni Sati s revolučním nástrojem pro tvoření obloh, mraků, oceánů, podvodních scenerií, terénů a ostatních přírodních fenoménů, DreamScape 2.0.

Nová verze přináší nespočet nových prvků a vylepšení, které zvýší Vaší produktivitu a stupeň realismu. 3d oblaka, filtrované bump mapy, antialiasovaná obloha a mračna, dynamika a rozvinutý Terra editor jsou jen některé vylepšené prvky.

Další informace: www.afterworks.com.

 

 

 

NewTek ohlašuje Video Toaster [2] pro animátory

6. února 2003, 00.00

NewTek včera oznámil vydání Video Toaster [2] (VT [2]) pro animátory, speciální nabídka pro ty, kteří animují v Lightwave 3d. Tato nabídka obsahuje tzv. Video Toaster I/O kartu s kompletní sestavou podpory aplikací pro sestavování, editování a komponování animace a videa. VT [2] nabízí animátorům okamžitý přehled o tom, jak jejich projekt vypadá přes tzv. „framebuffer“ displej v plném rozlišení v reálném čase. VT [2] podporuje jak NTSC, tak PAL výstupy.

Cena by se měla pohybovat okolo $1995.

Další informace: www.videotoaster.com.

 

 

 

Voice-O-Matic, hlasový plug-in pro 3ds Max

5. února 2003, 00.00

Di-O-Matic oznámil 31.1 vydání svého posledního plug-inu nazývaného Voice-O-Matic. Tato nová nadstavba obsahuje, na ovládání snadné, silné jádro které automatizuje procesy pro synchronizaci rtů Vaší animované postavy přímo uvnitř 3ds Max.

Jednoduše Voice-O-Matic přenáší synchronizaci rtů na zcela novou úroveň především díky inteligentnímu hlasovému enginu, který může poškozené audio soubory čistě a automaticky uložit (prakticky je opravit), aby Vaše postavy mohly mluvit během pár minut.

Tento plug-in má také bohaté možnosti co se týče výběru jazyka. Kromě angličtiny je podporován ve francouzštině, italštině, němčině a španělštině.

Další informace: www.di-o-matic.com.

 

 

 

DAZ 3d oznámil bezplatnou beta verzi DAZ|Studio

5. února 2003, 00.00

Před vypuštěním DAZ|Studio 1.0, bude základní verze tohoto prográmku dostupná jako free beta verze na dobu neurčitou. Tento plán dovolí zákazníkům testovat a zkoušet software na svých vlastních systémech, hlásit chyby, navrhovat nutné prvky pro vylepšení a sledovat software ve svém samotném vývoji.

První DAZ|Studio beta bude designována na renderování scén z Poser 4, což znamená *.pz3 soubory. Zároveň bude obsahovat možnost měnit a editovat tyto scény. Nastavování pozic, animace, importování modelů a ostatní prvky budou následovat brzy po beta verzi.

Další informace: www.daz3d.com.

 

 

 

Absolute Character Tools-Pro 1.6 od Turbo Squid

4. února 2003, 00.00

Turbo Squid, jeden z největších světových on-line trhů s digitálním zbožím, včera oznámil, že vstoupil do exklusivního distribučního partnerství se Snoswell Design na distribuci plug-inu pro uživatele 3ds Max Absolute Character Tools (ATC) Pro verze 1.6

ATC-Pro je kompletní souprava nástrojů pro tvoření vůbec nejrealističtějšího modelování a animování postav. Verze 1.6 nyní obsahuje tzv. "cgHuman" - kompletní lidský skelet, lidské svaly a lidskou kůži. Vše smontováno dohromady a připraveno k práci.

ATC-Pro v1.6 se prodává za $895, ovšem se zaváděcí cenou $645 do 1. března 2003.

Další informace: www.turbosquid.com.

 

 

 

3D Festival Copenhagen

3. února 2003, 00.00

7. - 10. května 2003 se dánské hlavní město Kodaň stane místem hostícím profesionály v oblasti digitálního, architektonického a průmyslového designu, post produkce, vizuálních efektů, ale i vývojáře počítačových her.

3df_expo_header_general (30K)

Toto setkání bude hlavně pro sraz lidí dělajících ve 3d oboru, pro podělení se s ostatními o nové zkušenosti a nové nápady.

3d Festival se zároveň stane hostitelem předávání tzv. 3D awards, což jsou ceny v oblasti 3D tvořivosti a produkce.

Další informace: http://www.3dfestival.com/event.php

 

 

 

Maya dostala Oskara

3. února 2003, 00.00

Kanadská společnost AliasIWavefront byla odměněna "Oskarem" za svůj profesionální 3d modelovací a animační balíček Maya.

Příjemci Oskara za vědecké a technické úspěchy byly zveřejněni minulý týden takzvanou Academy of Motion Picture Arts and Sciences.

mayaoskar (10K)

Maya byla použita prakticky v každém filmu, který byl nominován na Oskara za visuální efekty. Speciální efekty vytvořené tímto softwarem byly použity ve filmech jako Pán Prstenů: Dvě Věže, Spider-Man, Doba Ledová nebo Star Wars Episoda II: Klony Útočí.

Další informace: http://www.aliaswavefront.com

 

 

 

Pixologic vypustil ZBrush 1.55b

3. února 2003, 00.00

Příznivce programu ZBrush, který slouží především jako 2D a 3D texturovací nástroj, zajisté potěší vypuštění verze 1.55b,která je už nyní k dispozici k zakoupení na obě platformy, jak Windows, tak Macintosh.Pro uživatele, kteří jsou registrováni u firmy Pixologic čeká zdarma verze 1.55b ve formě upgradu.

compo1 (30K)

Mezi novinky ve verzi 1.55b mimojité patří:

  • možnost importovat obrázky a textury ve formátu *.jpg
  • vylepšená funkčnost 3d Copy/TextureMaster
  • zvýšena Online Help - stačí podržet "CTRL" a zvolit kteroukoliv položku pro získání úplných informací
  • simulace kreslícího modu Refraction/Reflection atd.

Pro uživatele Maců : verze 1.55b je plně kompatibilní se systémy 8.6+, 9.0+, 10.0+

Další informace : http://www.pixologic.com/

 

 

 

Strana výpisu

17

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: