3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Kritika rozpracovaných 3D projektů

11. ledna 2004, 00.00 | V galerii jsme zprovoznili speciální sekci, určenou ke kritice nehotových a rozpracovaných 3D projektů.

 

 

 

Vray a neomezená geometrie

22. prosince 2003, 00.00

Peter Mitev odhalil novou vlastnost nadcházející verze oblíbeného rendereru Vray a to výpočet neomezeného objemu geometrie. Tato funkce má umožnit uživatelům vypočítat libovolné množství polygonů, což je stále problém u většiny raytracerů, protože raytracer je při načítání geometrie omezen velikostí RAM. Zde mohou uživatelé vypočítat libovolné množství geometrie i v případě, že nemohou všechna data nahrát najednou do 3ds max.

Chaotic Dimension

 

 

 

3ds max a Last Samurai

19. prosince 2003, 00.00

Digital Dimension patří mezi několik firem, které vytvářejí trikové a efektové scény pro velké Hollywoodské filmy a využívají k tomu 3ds max. Nejinak tomu bylo i u nového filmu Last Samurai. Zde bylo potřeba vytvořit triky, které by vypadaly naprosto věrohodně a kde by divák vůbec nezpozoroval, že se jedná o počítačový trik. Jednu ukázku můžete vidět na následujícím obrázku.

 

 

 

Vypuštěna veřejná betaverze simulátoru kapalin Glu3D

19. prosince 2003, 00.00

3D Aliens vypustili do světa veřejnou betaverzi jejich pluginu určeného k simulaci kapalin. Podle slov autorů se jedná o kompletní systém pro animaci kapalin v 3ds max a Maye.

Mezi hlavní vlastnosti pluginu patří:

- částicový systém, který automaticky vytváří animaci kapaliny při interakci s okolními objekty

- cache systém uchovávající předem vypočítanou animaci

- mokré mapy

- mapování textur

- funkce vyplnění objektu pro urychlení nastavení výchozího stavu scény

- nastavitelné UI

3D Aliens

 

 

 

Cebas vydává GhostPainter 2.1

18. listopadu 2003, 00.00

Společnost Cebas oznámila vypuštění nové verze jejich texturovacího nástroje GhostPainter. Verze 2.1 nabízí podporu pro 3ds max 6, zvýšenou rychlost a obsahuje novou verzi PSD Manageru.

Cebas

 

 

 

Video tutoriály pro 3ds max 6

29. října 2003, 00.00

Discreet uvolnil několik video sekvencí, které vás seznámí s novými funkcemi v 3ds max 6.

Videa jsou k dospizici zdarma ve formátech Windows Media a QuickTime zde.

 

 

 

Nové video kolekce od Artbeats

17. října 2003, 00.00

Společnost Artbeats, zabývající se tvorbou videosekvencí k volnému i komerčnímu použití, vydává několik nových kolekcí.

Chicago Aerials – 41 záběrů na Chicago a jeho nejvýznamnější místa jako Sears Tower, observatoř Hancock, řeka Chicago, mezinárodní letiště a další. Kolekce má dva díly ve vysokém rozlišení a bude k dispozici v listopadu.

Middle East – Zde naleznete mnoho významných míst středního východu, ať už historické nebo moderní.

Mountain Peaks – Proletíte se kolem zasněžených hor a zahledíte se do horizontu, kde jsou kopce kam až oko dohlédne. 37 vzdušných záběrů hor vyjde ve dvou dílech a vysokém rozlišení v listopadu.

Rural Lifestyles – Venkovský život. Sledujte život na venkově od klidného léta přes rušné dny sklizně. Vybrané klipy jsou k dispozici ve vysokém rozlišení.

Sharks – Podmořské záběry rozličných druhů žraloků při jejich různorodých činnostech. 26 klipů v NTSC MiniDV.

Winter Lifestyles – Zimní aktivity jako bruslení, koulování, sáňkování a další. Vybrané klipy k dispozici ve vysokém rozlišení.

Winter Scenes – Padající sněhové vločky, sněhem pokryté krajiny a nádherné zimní venkovské scény. Vybrané klipy k dispozici ve vysokém rozlišení.

Videa jsou k dispozici v HD-1920x1080, D1 NTSC-720x486 nebo D1 PAL-720x576

Artbeats

 

 

 

Maya Personal Learning Edition 5

15. října 2003, 00.00

Alias Systems ohlásili vypuštění dlouho očekávaného programu Maya Personal Learning Edition 5. Nyní je tedy volně ke stažení ze stránek Aliasu nejnovější verze tohoto oblíbeného grafického programu. Maya PLE 5 nabízí téměř všechny funkce, jež nabízí plná komerční verze Maya Complete včetně modelovacích, animačních, renderovacích a efektových nástrojů.

Download

 

 

 

George Lucas obdrží cenu za své celoživotní dílo v oblasti vizuálních efektů

6. října 2003, 00.00

George Lucas, tvůrce Hvězdných Válek, obdrží prestižní ocenění Společnosti Vizuálních Efektů (Visual Effects Society) za svůj celoživotní přínos v oblasti filmových efektů. Lucas byl vybrán řadou sestávající z 850ti členů společnosti díky přínosu, jaký jeho filmy (Willow, pět dílů Star Wars a tři díly o Indiana Jonesovi) měly v oblasti vizuálních efektů a filmového průmyslu vůbec.

Lucas započal svoji filmařskou dráhu v roce 1971, kdy natočil svůj první film THX-1138 a svým druhým filmem, nízkorozpočtovým American Graffiti se v roce 1973 dostal do popředí zájmu a získal za něj zlatý glóbus.

V roce 1977 založil Industrial Light & Magic, aby mohl zrealizovat vizuální efekty pro Hvězdné Války. Firma se poté dále rozrůstala a dnes tvoří efekty pro mnoho filmů. V roce 1985 vytvořili první digitální postavu, skleněného rytíře do Mladého Sherlocka Holmese a o tři roky později poprvé použili morphing ve filmu Willow. Mezi další nezapomenutelné výtvory ILM patří Jurský Park, Terminator 2, Propast nebo z posledních Piráti Karibiku: Prokletí Černé Perly.

V roce 1986 se počítačová divize Lucasfilmu oddělila a vznikla společnost Pixar.

Lucas v současnosti pracuje na třetí epizodě Hvězdných Válek, která je naplánovaná na rok 2005.

Předávání cen proběhne 18. února 2004 v Hollywoodském Palladiu.

Visual Effects Society

 

 

 

Nový Alias LevelTools 1.5 pro Mayu

1. října 2003, 00.00

Alias LevelTools 1.5

Společnost Alias vypustila do světa novou verzi pluginu LevelTools pro svůj program Maya. Plugin je určen herním vývojářům a to konkrétně pro stavbu úrovní. Nabízí spoustu nových nástrojů určených speciálně k tomuto účelu a dále rozšiřuje již stávající nástroje v Maye. Designéři mohou snadno do svých úrovní naimportovat modely, umístit je na příslušná místa pomocí nových typů vyrovnávání a přichytávání a dále mohou upravovat celkovou vizuální podobu úrovně.Tento plugin je zdarma ke stažení pro registrované Maya uživatele ze stránek Aliasu.

 

 

 

Strana výpisu

6

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: