3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Nový nástroj na tvorbu bezešvých textur na trhu

22. září 2003, 00.00

Společnost Spiral Graphics Inc. oznámila vypuštění jejich programu jménem Genetica, který slouží k tvorbě plynule navazujících (seamless) textur. Díky tomu, že je tento systém založen na tzv. uzlech (nodes), je možné všechny prvky textury upravit a nastavit přesně podle vlastních představ, čímž se značně zvýší produktivita.

Program nabízí více než 200 přednastavených textur, takže člověk nemusí začínat od nuly u každé textury. Textury můžete samozřejmě tvořit v jakémkoliv rozlišení a není problém již vytvořené textury dodatečně vyrenderovat v jiných rozlišeních podle potřeby.

Oficiální prohlášení najdete zde: http://www.spiralgraphics.biz/release3.htm a více informací na této stránce: http://www.spiralgraphics.biz/gentour_index.htm.

 

 

 

Discreet uvádí 3D Studio MAX 6

19. září 2003, 00.00 | Firma Discreet příchází s novou verzí svého produktu a přibalila k němu Mental ray 3.2, .FX shadery, přepracovaný Schematic View, nový particle systém, velmi rozšířené možnosti barvení vertexů a mnoho dalšího.

 

 

 

Spolupracujte s 3Dscénou

16. září 2003, 00.00

Grafika Publishing s.r.o., vydavatel serveru 3Dscéna, hledá externího editora krátkých zpráv z oblasti 3D grafiky.

Práce je ideální pro fandu oboru, který sleduje zahraniční i tuzemské dění.

Náplní práce bude průběžné zpracování novinek do krátkých aktualit (jeden, dva odstavce) a jejich pravidlené zveřejňování na serveru 3Dscéna.

Podmínkou spolupráce je dobrá znalost anglického jazyka, oblasti 3D grafiky a každodenní přístup k Internetu.

Další informace poskytne Petr Podhajsky -

 

 

 

Netrpělivě očekávaný update na Cinemu 4D je zde

9. září 2003, 00.00

Maxon dnes vypouští update pro Cinemu 4D na verzi 8.2 a navíc připravil svým uživatelům a nadšencům malé překvapení v podobě updatu BodyPaintu na verzi 1.1.
Nejvíce a nejintensivněji vylepšená část Cinemy je Material Manager. V nové verzi můžete seskupovat a jednodušeji organizovat materiály, což enormně pomáhá z hlediska úpravy i šetření času.

Zde si můžete stáhnout .pdf dokument obsahující výpis všech vylepšení nové verze. Má okolo 750Kb. Update je jako obvykle k dispozici pro Windows a Mac OS 9.x a OS X. Update můžete stahovat přímo zde a na této adrese najdete více informací a obrázků o novinkách, především o Material Manageru.

Další informace: Maxon.

 

 

 

Vue d’Esprit profesionálně

5. září 2003, 00.00

E-on Software právě začal s představováním nové verze svého úspešného krajinotvorného programu, Vue 4 Professional. E-on také zveřejnil video ukazující jen některé možnosti tohoto softwaru. Toto video k dispozici ke stažení zde a má okolo 7MB.

Zatím není známé datum, kdy by mělo Vue 4 Professional vydáno, ale bude jak pro Mac OS X, tak Windows. E-on software je tvůrce několika 3D aplikací designovaných pro tvorbu a animaci přírodních scenérií, např. Vue d’Esprit, Mover a Ozone. Mezi nové prvky ve Vue 4 Professional patří nové exportní možnosti, Plant Editor, vítr, synchronizace kamery, G-buffer, hybrid motion blur, síťový rendering a ostatní.

Další informace: E-on Software.

 

 

 

Kaydara vypouští demoverzi MOTIONBUILDERu 5

3. září 2003, 00.00

Kanadská společnost Kaydara vypustila demoverzi nové verze své vlajkové, real-timové 3D aplikace pro animování postav. Více informací o produktu najdete zde.

Jako obvykle, demoverze je dostupná jak pro Mac OS X, tak pro Windows. Demo má okolo 36MB, Windows verze je ve formátu .zip a Mac OS verze ve formátu .sit. Ke stažení je k dispozici i .pdf referenční dokument. Ten má okolo 21MB. To vše najdete na této adrese.

Další informace: Kaydara Inc..

 

 

 

Dva menší tutoriály pro Mayu a Cinemu

2. září 2003, 00.00

IK Rigging v Maye
Na serveru animationartist.com se objevil zajímavý tutoriál popisující, jak sestavit IK rigging a jak je poté využít k animovaní postavy v 3D modelovacím balíčku Maya.
Tutoriál najdete na této adrese.

Adobe Illustrator do Cinemy 4D
Druhý tutoriál bude patřit Cinemě 4D. Popisuje jak importujeme a nastavíme v Cinemě Adobe Illustrator dokument. Jak víme, v Adobe Illustratoru se tvoří dobře především křivky, které se jednoduše importují do Cinemy a přes Extrude NURBS se převedou do 3D podoby. Hlavně o tom pojednává tento tutoriál.

 

 

 

Čtvrtá sada free textur od NewTeku

1. září 2003, 00.00

Ano, je to tak, NewTek opět vydává v pořadí již čtvrtou kolekci textur. Opět se jedná o 50 high-resolution textur, a tak počet textur vydaných NewTekem zdarma dosáhl čísla 200.
Kategorie se nemění, čili opět zde najdete textury kamenů, oblohy, kovů atd. Všechny textury jsou v .jpg formátu a mají rozlišení 1600x1200.

Stáhnutí textur však vyžaduje zaregistrování se jako člen NewTek.

Další informace: NewTek.

 

 

 

Lustre - systém digitální úpravovny barev

27. srpna 2003, 00.00

Discreet včera uvedl Lustre, svůj software založený na systému digitálního upravování a „čištění“ barev pro převážně filmový průmysl. Mezi studia vizuálních efektů již využívající tohoto systému patří například Pixar Animation Studios v Kalifornii, dále pak např. pařížský Laboratories Éclair, Digital Pictures v Sydney ale dokonce i pražský Mirage.

Užitím systému Lustre mohou koloristé spolupracovat s filmovými tvůrci, aby digitálně přizpůsobili barvy a vzhled, stejně tak jako světelné efekty.
Více informací o tomto systému najdete přímo zde. Také je k dispozici na této adrese ke stažení dokument vypovídající o technických specifikací produktu. (.pdf, 195KB)

Další informace: Discreet.

 

 

 

Nevercenter vydává demoverzi Sila

26. srpna 2003, 00.00

Nevercenter vydává demoverzi svého subdivisního modeláře, Sila. (více informací najdete zde. Demo má okolo 3.2MB, nároky nejsou veliké- Windows 98, NT, 2000, a XP, Intel nebo AMD procesor na 300 MHz minimum (1+ Ghz doporučeno), 128MB RAM, 10MB místa na disku. Demoverze bude k dispozici pro 40 použití.

Prozatím je k dostání pouze demoverze 1, nicméně demoverze 2 bude brzy ohlášena a bude obsahovat vylepšení jako: podporu pro větší rozlišení než 1600x1200, nové spojovací nástroje a jiné. Demo stahujte zde. (.zip, 3.17MB)

Další informace: Nevercenter.

 

 

 

Strana výpisu

7

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: