3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Pixar končí s Disneyem

3. února 2004, 00.00

Společnost Pixar Animation Studios pod vedením šéfa společnosti Apple Steva Jobse odmítla prodloužení smlouvy se společností Walt Disney a hledá nového distributora pro své filmy od roku 2006. Smlouva byla pro Pixar nevýhodná, protože zajišťovala pouze dodání filmů společnosti Disney, která pak obstarávala veškerou distribuci a marketing přičemž se obě společnosti dělily o zisk.

Podle smlouvy, kterou si Disney k sobě studio Pixar připoutal, má od nich obdržet ještě dva animované filmy. The Incredibles v letošním roce a Cars v roce 2005. Další filmy budou již s největší pravděpodobností distribuovány pod hlavičkou jiné společnosti. Warner Bros jsou jedna ze společností, které již o Pixar projevily zájem.

Velký dopad to bude mít pravděpodobně na společnost Disney, která pod vedením Michaela Eisnera bojuje s vlastními strategiemi. Jak přiznali bývalí členové rady Roy Disney a Stanley Gold, tak Eisner nepostupoval při sepsání smlouvy s Pixarem zrovna rozumně a veškerou vinu za nesrovnalosti ve studiu přikládají právě Eisnerovi. Oba členové rezignovali na své funkce minulý rok a již dříve upozorňovali radu společnosti na jednání Michaela Eisnera.

Je zde však stále možnost, že se Pixar nakonec s Disneyem dohodne, protože jednání budou ještě dále probíhat. Obě firmy z tohoto partnerství získaly velmi mnoho a je tedy možné, že by mohlo dojít k nějaké nové dohodě.

 

 

 

Novinky v LightWave 8

2. února 2004, 00.00

Nikomu jistě neunikla informace o tom, že společnost NewTek na nás v brzké době chystá novou verzi oblíbeného programu LightWave. O tom, jaké změny a vylepšení přinese nová verze s pořadovým číslem 8, se můžete dočíst na stránkách NewTeku a kromě výčtu všech novinek si zde můžete stáhnout i nemalé množství videí prezentujících právě nové funkce programu.

LW 8 Preview

LW 8 Videa

 

 

 

ClothFX pro 3ds max

29. ledna 2004, 00.00

Pro všechny uživatele 3ds max je k dispozici nová verze oblíbeného pluginu pro simulaci látek. Plugin, dříve známý pod jménem Stitch, byl nyní přejmenován na ClothFX a je distribuován jako Discreet Certified Plugin. Kromě nového jména a podpory 3ds max 6 však plugin zůstává v původní podobě a nedošlo zde k žádným větším změnám, což je možná pro zběhlé uživatele plus.

ClothFX na Turbosquid

 

 

 

Nový balík od Noir.org

27. ledna 2004, 00.00

Na stránkách Noir.org se objevil další, v pořadí již sedmý balík obsahující nejzajímavější výtvory z různých oblastí počítačové tvorby. Najdete zde 2D kresby a malby, fotografie, 3D obrazy, ale například i hudbu.

Pokud vám výběr z tvorby na Noir.org dosud unikal, můžete si na jejich stránkách prohlédnout i všechny dříve vydané balíky.

Noir.org

 

 

 

Výuková videa pro uživatele 3ds max od Lost Pencil Animation Studios.

27. ledna 2004, 00.00

Firma Lost Pencil Animation Studios uvolnila nová výuková videa tentokrát určená uživatelům programu 3ds max. První lekce pokrývající 7 CD vás během 10 hodin provede procesem modelování realistického koně. Mapování a texturování koně se naučíte v další lekci o objemu 3 CD a délce 5 hodin. Dále se seznámíte s tvorbou kostry a weight map pro model koně ve třetí lekci, která zabírá další 3 CD a trvá více než 4 hodiny. Poslední 3 CD zabírá lekce věnovaná animování a za 4 hodiny zde uvidíte, jak vytvořit animaci běžícího koně a navíc několik postupů pro osvětlení a rendering.

Zakoupit můžete buď jednotlivé lekce na CD nebo celou kolekci na 3 DVD.

Podrobnější info zde.

 

 

 

Vizuální efekty pro Návrat Krále

23. ledna 2004, 00.00

Pro angličtinu ovládající jedince je zde obsáhlý rozhovor s předními osobnostmi Weta Digital o tvorbě trikových scén pro závěrečný díl trilogie Pána Prstenů.

Rozhovor

 

 

 

MentalRay videa od Evermotion

22. ledna 2004, 00.00

Evermotion nabízí dvě DVD plné video tutoriálů pro renderer Mental Ray. K dispozici jsou dva disky, Basic a Advanced. Každý zvlášť za cenu $99 (nyní v předprodeji za $66) nebo oba za cenu $169 (předprodej $119). Na jejich stránkách si můžete zdarma stáhnout několik ukázek.

Evermotion

 

 

 

Brad Peebler o novém modelovacím nástroji MODO

21. ledna 2004, 00.00

Pokud nemáte problémy s angličtinou, můžete si na serveru CGTalk přečíst rozhovor s Bradem Peeblerem o novém modelovacím programu MODO, který je v současnosti vyvíjen společností Luxology pro platformu Windows a MacOS.

CGTalk

 

 

 

Hercules pro 3ds max

20. ledna 2004, 00.00

Společnost Di-O-Matic vydává nový plugin pro 3ds max jménem Hercules. Každý, kdo toužil vytvořit kompletní svalový systém pro své postavy má nyní šanci tak učinit relativně snadnou cestou. Plugin plně spolupracuje s ostatními nástroji jako Skin, Physique nebo Bones Pro. Podrobnější info naleznete na webu Di-O-Matic.

Hercules

 

 

 

Platige Image uvádí Fallen Art

19. ledna 2004, 00.00

Polská skupina grafiků Platige Image se proslavila svým krátkým filmem Cathedral, jenž si vysloužil nominaci na Oskara. Nyní přicházejí opět pod vedením Tomeka Baginského s novým krátkým filmem nazvaným Fallen Art. Podrobnější info včetně ukázek najdete na webu věnovaném právě tomuto filmu.

Fallen-Art

 

 

 

Strana výpisu

5

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: