3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Lokalizace pro Cinema 4D R8 i pro Maca

27. dubna 2003, 00.00

Touto zprávičkou potěším macovské uživatele modelovacího a animačního balíku Cinema 4d R8. Narozdíl od lokalizace pro Windows, která vyšla již před dvěma měsíci, je macovská lokalizace rozdělená podle verzí – čili na plnou a na demo verzi. Toto počeštění je pro verzi 8.1, ale stránka poskytuje i lokalizace pro starší verze. Stahujte zde:
Lokalizace pro Mac OS X & 9
Lokalizace pro Windows.

Další informace: Digital Media.

 

 

 

Nová verze ONLINE 4.0 od Kaydary

23. dubna 2003, 00.00

Kaydara Inc., v poslední době pravděpodobně nejaktivnější grafická společnost, představila na tzv. “National Association of Broadcasters Convention” (NAB) novou verzi ONLINE, svého mocného produktu pro skloubení živého videa a real-timové animace. Založen na nejnovější technologii Intel a nVidia, ONLINE 4.0 představuje novou, velmi statnou hardwarovou PC platformu, standardní broadcastovou video a audio kvalitu a audio I/O optimalizovaný na prostředí Microsoft Windows.
ONLINE 4.0 je založen především na MOTIONBUILDER a obsahuje všechny prvky pro tvorbu live-to-air nebo live-to-tape projektů a hravě si poradí i při tvoření prezentací na např. novinky, přehlídky her, sportovní události, prezentaci cen, talk show apod..

S prvky jako je real-time triggers pro kontrolu pohybů a chování těla; real-time voice pro rozpoznávání pohybů pusy; a real-timové odrazy a stíny, ONLINE 4.0 je přesně šitá na míru pro jakoukoli broadcastovou produkci, týkající se real-timové 3D animace postav.
Kaydara ONLINE 4.0 je plánována na léto 2003.

Další informace: Kaydara, NAB.

 

 

 

Výuková série DVD pro Lightwave 3D

22. dubna 2003, 00.00

Desktop Images oznámili vydání nových výukových DVD filmů, které mohou být aplikovány jak v Lightwave 3d 7.0, tak ve verzi 7.5. Těchto pět DVD disků obsahují video tutoriály v oblasti modelování a animací postav a jsou k dostání buď jednotlivě nebo jako sada.
S asi třinácti hodinami výukového materiálu, které tyto DVD obsahují, nabízí umělcům podrobný popis procesu animace postav. Tento materiál obsahuje instrukce od prvního hrubého nákresu až po finální animaci, stejně jako všechny zdrojové soubory potřebné pro držení se všech instrukcí. Síla a efektivnost těchto DVD je především v tom, že proces animování pouze neukazuje, ale především podrobně tyto koncepty a techniky vysvětluje, a tak tato série umožňuje uživatelům se lépe a rychleji Lightwave 3D naučit a rozšířit své dosavadní dovednosti a vědomosti.

The Essential Character Modeling and Animation Series, jak se tato série DVD nazývá, má tyto vlastnosti:
- přes 13 hodin tréninku
- jsou zde obsaženy všechny zdrojové soubory
- Head modelling
- Body modelling
- Lip sync
- Body animation aj.

Tato DVD sada je k dostání přes Desktop Images. Všechna DVD zakoupená jako sada stojí $314.75, zatímco jednotlivě stojí každé DVD $69.95.

Další informace: Desktop Images.

 

 

 

Je to podvod nebo fotka?

21. dubna 2003, 00.00

Dnes, při svém obvyklém brouzdání po síti, konkrétně po stránce tvůrců Mayi společnosti Alias|Wavefront, jsem našel odkaz na jednu opravdu zajímavou stránku: Is it Fake or Foto? Tak tímto nadpisem se tato stránka pyšní.

Jak jsme už v dnešní době zvyklí, především z filmů, tak profesionální počítačově generované scény a obrázky jsou svým vzhledem prakticky totožné se skutečností. Tato stránka nabízí zajímavý test na prověření vašeho smyslu pro rozpoznání skutečné fotky a počítačově generovaného obrázku. Testovat vás bude deset obrázků, přičemž pokud určíte všechny obrázky správně, dostanete se do bonusového kola, kde vás čekají další čtyři obrázky.

Tento test najdete zde. Hodně štěstí.

 

 

 

RAViX Engine od Electric Rain v Maye 5

17. dubna 2003, 00.00

Maya 5 je poslední dva týdny pravděpodobně nejvíce rozebíraným softwarem. Alias|Wavefront před týdnem oznámil, že nový a revoluční hardwarový rendering bude poháněn "bateriemi" od NVIDIA. Nyní odkrývá skutečnost, že vektorový rendering, který je také jedním z hlavních rysů nové Mayi 5, bude mít na svědomí nový RAViX III engine od Electric Rain.
Tímto krokem chtěli tvůrci Mayi hlavně rozšířit možnosti renderingu. Včleněním technologie RAViX III do nového vektorového renderingu budou umělci využívající Mayu 5 schopni ukládat obrázky do všech populárních formátů jako Macromedia Flash (SWF), Adobe Illustrator (AI), Encapsulated PostScript (EPS), nebo Scalable Vector Graphic (SVG(tm)).
„Testování výstupních možností s Mayou 5 je zatím v beta stádiu, ale už nyní jsme nadšeni těmi možnostmi,“ řekl Lars Gerstenmaier ve SEQUENZ v Berlíně, Německu. „Používáme Mayu pro veškerou naši 3d práci a nyní, když nám Maya 5 umožní ukládat obrázky pro web a jiná 2d média, budeme moci naším zákazníkům poskytnout nekonečné možnosti. Kvalita vyprodukovaných obrázků opravdu předčila naše očekávání.“

Další informace: Alias|Wavefront, Electric Rain.

 

 

 

Bezplatný Better Boole - nový booleovský nástroj pro Cinemu 4D R8

16. dubna 2003, 00.00

Maxon Computer, výrobce animačního a modelovacího balíčku Cinema 4D, se v posledních dnech opravdu činí. Před pár dny se uživatelé Cinemy 4D R8 dočkali updatu na verzi 8.1 a teď je na světě nový nástroj pro booleovské operace - Better Boole.
Tento nový bezplatný plugin, který je zatím ve stavu beta verze, dává uživateli možnost tvořit čistší a přesnější řezy za pomoci booleovských operací. Oproti původnímu, v Cinemě přímo zabudovanému, modelovacímu nástroji Boole je Better Boole, jak už název napovídá, opravdu lepší a hlavně rychlejší.

Jelikož je Better Boole stále v testování a stále beta verze, Maxon dává uživatelům možnost se k Better Boole vyjádřit, sdělit názory, nápady na vylepšení a chyby na speciální e-mailovou adresu . Better Boole je bezplatný a funguje jak pod Windows, tak pod Mac OS X.
Stahovat můžete na této stránce.

Další informace: Maxon Computer.

 

 

 

Nový certifikovaný 3ds max plug-in- DreamScape 2.0

14. dubna 2003, 00.00

Turbo Squid, pravděpodobně nejrychleji rostoucí digitální online trh, dnes ohlásil DreamScape 2.0 od Sitni Sati jako zatím poslední Discreetem certifikovaný 3ds max plugin. DreamScape 2.0 je souprava modelovacích a animačních nástrojů pro budování úplných přírodních prostředí včetně horských krajin, realistických obloh a vodních scenérií. Beau Perschall, vedoucí propagace u Turbo Squid komentoval novou verzi takto: „DreamScape 2.0 opravdu posouvá hranice tvoření přírodních scenérií v 3ds maxu dál. Každý, kdo viděl novou verzi, nemohl věřit, že obloha, krajina a voda byly opravdu počítačově generovány. Jsem opravdu nadšený z toho, co tento produkt dokáže vytvořit.“

Nová verze přináší nespočet nových prvků a vylepšení, které zvýší vaší produktivitu a stupeň realismu. 3d oblaka, filtrované bump mapy, antialiasingovaná obloha a mračna, Naval Dynamics a velmi rozvinutý a vylepšený Terra editor - to jsou pouze některá nová vylepšení.
DreamScape 2.0 má doporučenou cenu $595 se zaváděcí cenou $495, která trvá jen po určitou dobu. DreamScape 2.0 je dostupný jak na stránkách Turbo Squid, tak na stránkách Discreetu.

Další informace:
Sitni Sati.
Turbo Squid.
Discreet.

 

 

 

Boris FX představil svůj nový 3d kompoziční výtvor

10. dubna 2003, 00.00

Boris FX oznámil novou verzi své úspěšné aplikace Boris RED. Boris RED 3GL je první integrovaná 3d kompoziční aplikace, která opravdu „ždímá“ OpenGL, což zaručuje nebývalou výkonnost. RED 3GL nabízí zákazníkům rozšířenou verzi kompozičního a efektivního prostředí s více jak 30 novými dynamickými filtry, nástroji a technologiemi, které mají vyzdvihnout kreativitu uživatele až na samé maximum. Podpora OpenGL je jen jeden z dlouhého listu prvků, kterými Boris RED disponuje. Mimo jiné obsahuje motion tracking, vektorové kreslení, rotoscoping a rozvinuté 2d a 3d komponování. Video editoři pracující s RED 3GL a technologií OpenGL rozšíří své možnosti vytváření různých efektů a zvýší svou produktivitu.

Zde je jen pár prvků a rysů nabízející Boris RED 3GL:
- Hardwarová akcelerace OpenGL
- Přes 30 nových filtrů, včetně Lens Flare, Light Zoom, Film Grain, a Wire Removal
- 3d bump mapy a hloubka ostrosti
- Rozšířená podpora pro soubory Photoshopu 7 a Illustratoru 10
- Plug-in Sonic Foundry Vegas Video
- Rozšířené 3d efekty nabízející nebývalé animační možnosti
- Přírodní efekty- mraky, komety, oheň, sníh, jiskry a hvězdy aj.

Boris RED 3GL se na trh dostane přibližně v druhém čtvrtletí 2003. Upgrade z dřívějších verzí Borisu RED majitele přijde na $295. Majitelé Boris FX, GRAFFITI a CALLIGRAPHY si mohou za $999 pořídit upgrad na Boris RED. Přímo Boris RED 3GL bude stát $1595.

Další informace: www.borisfx.com.

 

 

 

Alias|Wavefront a NVIDIA představují průlom hardwarového renderingu.

8. dubna 2003, 00.00

Alias|Wavefront včera odhalil nové možnosti hardwarového renderingu ve své nedávno uvedené Maye 5. Maya 5, v kombinaci s novými grafickými enginy NVIDIA Quadro FX, poskytuje zákazníkům nebývalou renderovou sílu. Maya 5 je vůbec první 3d aplikace, která naplno využívá výhod a sil Qaudro FX a zvyšuje přesnost obrázků (vyrenderovaných na nejvyšší kvalitu) se zrcadlovými odlesky, bump mapami, stíny a ostatními renderovými prvky, které jsou v mnoha případech od klasického softwarového renderingu k nerozeznání. Kombinace Mayi 5 a pokrokové technologie grafických karet má za následek především zrychlení náhledu a výsledky práce ve filmové kvalitě.
Alias|Wavefront dostal jednu z prvních desek Quadra FX a pracovali společně s inženýry z NVIDIA, aby přinesli hardwarový rendering do Mayi 5. Shai Hinitz, vedoucí produkce v Alias|Wavefront komentoval takto, „Stabilita karty a driveru Quadra FX nám umožnila být extrémně produktivní. Hardwarový renderer Mayi 5 změní podstatu renderování pro mnoho umělců- v blízké budoucnosti, kvalita a rozsah efektů dostupných díky hardwarovému renderingu navždy změní podstatu 3d produktivity.“
Tento hardwarový rendering Mayi 5 je dostupný pro Windows, Linux a Mac OS X.

Další informace:
www.aliaswavefront.com/.
www.nvidia.com/.

 

 

 

Alias|Wavefront odkrývá Mayu 5!

7. dubna 2003, 00.00

Společnost Alias|Wavefront ohlásila Mayu 5, poslední verzi svého úspěšného 3d softwaru. S osmým vydáním svého vlajkového produktu, Alias|Wavefront opět přináší nové, inovativní možnosti a způsoby k vytvoření digitálního obsahu společně s, přímo uživateli navrženou, řadou vylepšení. Vylepšení, které byly přidány jak do Maya Complete, tak do Maya Unlimited, opravdu posílí a zrychlí práci umělců a programátorů v takových kreativních průmyslech jako je třeba vývoj her, reklamy, webové obsahy, filmová produkce aj..
Maya 5 se nyní chlubí 4 možnostmi pro rendering – renderer zabudovaný přímo v Maye (Maya software renderer), mental ray, nový Vektorový renderer a průlomový Hardware renderer – umožňující uživateli si vybrat metodu vytváření obrázku podle náročnosti svého úkolu: ať už to má bát fotorealistická vizualizace nebo kreslená grafika pro web.
S novým hardwarovým renderingem mohou zákazníci produkovat obrázky filmové kvality až dvacetkrát rychleji než kdykoliv předtím. Nový vektorový renderer umožňuje umělcům vytvořit obsah v populárních a velmi známých grafických formátech jako je např. Macromedia Flash (SWF), Encapsulated PostScript (EPS), Adobe Illustrator (AI) a Scalable Vector Graphic (SVG). Výsledkem je, že Maya je náhle více použitelná pro 2d umělce, webové vývojáře i technické ilustátory. Kromě toho, mental ray je nyní pevnou částí Mayi, a Maya 5 přináší novou verzi metal ray rendereru, verzi 3.2.

Maya 5 také nabízí vylepšenou datovou komunikaci s technologicky předními aplikacemi, která umožní zákazníkům propojit se s dnešními nejpopulárnějšími formáty včetně: Macromedia Flash, DWG, DXF, Adobe Illustrator, Encapsulated PostScript, Scalable Vector Graphics, IGES, OpenFlight, StudioTools a OBJ.
Maya Complete pro operační systémy Windows, IRIX, Linux a Mac OS X je oceněna na $1,999 a obsahuje modeling, rendering, animace, dynamiku, Maya Artisan, Maya Paint Effects, mental ray a Maya Embedded Language (MEL). Maya Unlimited je pro Windows, IRIX a Linux, má cenu $6,999 a obsahuje všechny prvky z Mayi Complete společně s Maya Fluid Effects, Maya Fur, Maya Cloth a Maya Live. Maya bude dostupná k zakoupení v květnu 2003 přes stránky společnosti Alias|Wavefront.
Dostupné budou i upgrady na verzi 5, pro Maya Complete bude cena $899 a pro Maya Unlimited $1,249. Kompletní seznam novinek, vylepšení a charakteristických prvků Mayi 5 si můžete stáhnout zde. (pdf, 377kb)

Další informace: www.aliaswavefront.com.

 

 

 

Strana výpisu

13

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: