3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

3ds max – Napodobení duhového odlesku CD

13. ledna 2006, 00.00 | V tomto tutoriálu vytvoříme v 3ds max materiál napodobující „duhový“ efekt, který vzniká při otáčení CD či DVD.

 

 

 

3ds max - Mořské pobřeží

25. srpna 2005, 00.00 | Tento jednoduchý tutoriál pro pozvolna se orientující uživatele 3ds max popisuje, jak vytvořit mořské nebo jakékoli jiné pobřeží včetně „obstojně“ vyhlížející vody za použití „doplňku“ 3ds max (od verze 6) - rendereru mental-ray a shaderů od Lume Tools.

 

 

 

Vytváříme hory v Terragenu

26. srpna 2004, 00.00 | Ať vytváříme jakoukoliv přírodní scenérii, téměř nikdy se neobejdeme bez hor, útesů či kopců. V dnešním tutoriálu si ukážeme, jaké možnosti nám při tvorbě pohoří v našem virtuálním světě nabízí program Terragen.

 

 

 

Rockfish je online

5. května 2004, 00.00

Společnost Blur si letos se svým krátkým filmem Rockfish vysloužila nominaci na Oscara. Tento film vytvořený kompletně v 3ds max nyní můžete shlédnout na stránkách jeho tvůrce.

 

 

 

XSI 4.0 přichází

4. května 2004, 00.00

Společnost Softimage přichází s novou verzí programu XSI. Verze 4.0 přinese mnoho novinek, z nichž jmenujme například Character Development Kit, který jistě ocení designéři postav, dále Mental Ray 3.3, vektorové a rastrové kreslení nebo Custom Display Host, pomocí kterého si můžete přímo v okně XSI zobrazit výstup ve vašem herním enginu.

XSI 4.0 se bude prodávat ve třech verzích. Foundation za $1.995, Essentials za $3.995 a Advanced za $8.995.

Softimage

 

 

 

Maya 6 na obzoru

3. května 2004, 00.00

Alias zveřejnil výčet novinek, které bude obsahovat nová verze programu Maya s pořadovým číslem 6.

Uživatelé se mohou těšit na podporu formátu Adobe Photoshopu, integrovaný webový prohlížeč, vylepšení ve správě scén a pracovním prostředí, vylepšený Trax editor, pokročilé modelovací nástroje, více geometrie pro Paint Effects, vylepšenou dynamiku a v neposlední řadě nový modul Maya Hair.

Podrobnější info

 

 

 

Konec low-poly modelů přichází s NV40

23. dubna 2004, 00.00

Zdá se, že nastává nová éra realtime grafiky ve hrách. Far Cry, blížící se Doom III a Half-Life 2 jsou první vlaštovky, ale to, co předvedli Epic Games se svým připravovaným Unreal Enginem 3.0 na prezentaci čipu NV40 od nVidie je doslova neuvěřitelné.

V několikaminutovém videu se můžete přesvědčit, že nové grafické karty budou zvládat v reálném čase podobné efekty, jaké doma ve své grafické aplikaci renderujete dlouhé hodiny. I přesto, že je kvalita videa poměrně nízká díky jeho původu, stačí to na to, aby vám pohled na něj vyrazil dech.

GeForce 6800 video.

 

 

 

Randy Cook: rozhovor o Návratu Krále

22. dubna 2004, 00.00

Pokud ještě nemáte dostatek informací ze všemožných rozhovorů s lidmi z Weta Digital, je tu pro vás další, tentokrát s Randym Cookem, který šéfuje tamnímu animačnímu oddělení.

Pouze anglicky a španělsky.

 

 

 

SpeedTree integrován do Unreal Enginu

21. dubna 2004, 00.00

Společnost IDV je známá díky svému produktu SpeedTree, který slouží k vytváření realistických stromů a jiných rostlin. Tato technologie je využívána v 3D grafických aplikacích jako Maya nebo 3ds max. Nyní si jí všimli i vývojáři z Epic Megagames a rozhodli se integrovat ji do svého Unreal enginu.

Na stránkách IDV si můžete stáhnout několik ukázkových úrovní se stromy, kde se můžete volně pohybovat.

Ukázky

 

 

 

Natural Shaders se blíží

20. dubna 2004, 00.00

RebelThink oznámili, že postoupili do fáze betatestování jejich sady shaderů pro 3ds max jménem Natural Shaders. Jak již název napovídá, jedná se o materiály pro tvorbu přírodních scén. Balík bude obsahovat následující shadery: NatSand, NatSnow, NatIce, NatRock, NatMagma a fastToon.

Obrázek 1

Obrázek 2

Obrázek 3

RebelThink

 

 

 

Strana výpisu

2

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: