3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Bionatics nabízí 50% doplňkových rostlin zdarma

5. června 2003, 00.00

Společnost Bionatics, přední výrobce rostlin pro digitální průmysl, oznámila svojí speciální letní nabídku na svou řadu natFX. Pokud bude objednávka podána před 30. červnem, tak dostanete dalších 50% doplňkových rostlin zdarma. Což znamená, že pokud si objednáte 10 rostlin, dostanete jich 15, jestliže 20, dostane rostlin 30 a tak dále až do zbláznění. Maximální počet objednaných rostlin může být 200.
natFX je plugin pro modelování a simulaci rostlin dostupný pro Mayu a 3ds Max. Umožňuje uživateli jednoduše a rychle vygenerovat rostliny nebo stromy. Jak verze pro Mayu, tak pro 3ds Max dává uživateli možnost generovat stromy použitím exkluzivní hybridní technologie společnosti Bionatics. Ta spočívá v drastické redukci počtu polygonů při snaze o zachování organického tvaru a estetické kvality.

natFX v2.0 pro Mayu jako základní balík je nabízen za $1350 a v1.8 pro 3ds Max za $990. Možnost objednat si plugin a rostliny najdete na oficiální natFX stránce. Bionatics také poskytuje zkušební demoverze natFX. Demo verze je dostupná pro obě platformy, 3ds Max a Maya. Najdete jí zde.

Další informace: Bionatics.

 

 

 

První kniha digitálních uměleckých děl

3. června 2003, 00.00

Ballistic Publishing nyní přijímá předobjednávky své nové knihy EXPOSÉ. Tato knížka je asi průmyslově první, která vyzdvihuje a oslavuje kreativní talenty digitálních umělců po celém světě prostřednictvím stránek knihy.
EXPOSÉ se skládá z mezinárodních uměleckých děl v různých kategoriích, např. 3D, digitální ilustrace, průmyslový design, architektonická vizualizace apod. Je to vskutku unikát, jelikož se jedná o opravdovou knihu. V dnešní době by každý čekal, že se vytvoří spíše webové stránky. I to přispívá na originalitě EXPOSÉ.

Navíc, důsledkem tohoto předvedení světově nejlepších kousků digitálního umění bude i předávání EXPOSÉ AWARDS v několika kategoriích. V každé kategorii se bude hodnotit 2D a 3D práce zvlášť. Přehled kategorií a jiné informace o těchto oceněních najdete zde.
Na oficiálních stránkách najdete mimo jiné i některé obrázky z knihy, možnost si EXPOSÉ předobjednat a samozřejmě ostatní podstatné informace.

Ballistic Publishing

 

 

 

FaceGen Modeller 3.0 - obličejový modeler pro Windows

2. června 2003, 00.00

Společnost Singular Inversions vydává nový FaceGen Modeller 3.0, který se pyšní nominací na 3d Awards v kategorii technologická inovace.
FaceGen nabízí kompletní a detailní nástroje pro vymodelování obličeje, od morfování barvy pleti až k upravování tvaru nosu. K dispozici je přes 50 detailních textur, které můžete aplikovat na vámi vytvořený obličej.

Výsledný model poté můžete exportovat do těchto formátů: 3D Studio (3DS), Maya ASCII (ma), Lightwave 6.x LWO2 (LWO), Wavefront OBJ, Softimage dotXSI 3.0 (XSI), VRML 1 (wrl) nebo VRML 97 (wrl).
FaceGen Modeller 3.0 běží na Windows 98/ME/NT4/2000/XP. Na oficiální stránce o produktu najdete plno jiných obrázků a informací.
Dostupná je i demoverze FaceGen Modelleru, stahujte zde.

Další informace: FaceGen.

 

 

 

Maya Fur a Paint Effects v akci..

2. června 2003, 00.00

Na diskusním serveru o 3D grafice, na cgtalk.com, se opět objevil velmi zajímavý příspěvek, vlastně spíše obrázek. Uživatel s přezdívkou „ma.ma.me.ya“ si tentokrát vyhrál s novou Mayou, konkrétně s funkcemi Maya Fur a Maya Paint Effects.

Při pohledu na tento obrázek se opravdu do mysli tlačí pocit, že je to spíše 2D malba, skoro tomu tak je. Přesto je obrázek podle mého názoru moc hezký a rozhodně stojí se na něj kouknout. V příspěvku je i wireframe, jako důkaz 3D základu :-)
Obrázek najdete zde.

Další informace a ostatní příspěvky: CgTalk.

 

 

 

Boris Title Toolkit pro After Effects

30. května 2003, 00.00

Boris FX vydává Boris Title toolkit, sadu dynamických pluginů, vytvořených přímo pro Adobe After Effects. Video editoři a grafičtí umělci mohou vytvářet, umisťovat a animovat nadpisy, názvy a tituly a mohou opatřit vektorové grafické elementy v 3D prostoru prvky jako Text On a Path, Type On a Motion Blur.
Title Toolkit také poskytuje rozmanitost co se týče způsobů například zkroucení textu, velmi originální způsoby animování, vybudování vektorových tvarů, hrát si se světly a stíny atp..

Celý Toolkit se skládá ze 4 pluginů:
Vector Text, Text Scrambler, Title Crawl a Vector Shape, přičemž každý nabízí něco jiného a každý nabízí různé způsoby jak si vyhrát s textem.
Po určitou dobu, konkrétně do 1. června 2003, bude zaváděcí cena Title Toolkitu $199, později zůstane jeho cena na konstantních $249. Toolkit je plně kompatibilní s Adobe After Effects 5.5 jak pro uživatele Windows, tak Mac OS. Boris FX nabízí ke stažení 14ti denní triální verzi Title Toolkitu. Další informace o produktu a možnost si stáhnout demo verzi najdete zde.

Další informace: Boris FX.

 

 

 

Maxon a Zygote uvádějí Humans-To-Go

29. května 2003, 00.00

Uživatelé Cinemy 4D, kteří se křečovitě snaží zanimovat postavu pro svoje scény a projekty, a tudíž jim tato činnost odebere spoustu času, mohou nyní ušetřit čas díky Humans-To-Go, kolekci 18 plně animovatelných lidských postav. Vypadá to, že Maxon udělal další dobrý tah, jelikož spolupráce se společností jako je Zygote nepochybně zaručuje dobré kvality.
18 postav, které tvoří Humans-To-Go jsou založeny na třech ženách a třech mužích, přičemž každá/ý má tři styly oblékání: obchodní, neformální a cvičební.

Začínající animátoři se díky technologii MOCCA naučí jak postavy v Cinemě 4D animovat. Mohou začínat od samotného modelu, přes model s kostrou až po přímo plně animovanou postavu. Kompletní postava obsahuje Soft-IK ovládání pro ruce a nohy, plus speciální „ovladače“ pro ovládání individuálních částí těla jako prsty u rukou nebo chodidla.
Humans-To-Go je nyní k dostání v internetovém obchodě společnosti Maxon Computer pro Windows a Mac OS 9.x a 10.1 a vyšší. Cinema 4D XL R8 nebo Cinema 4D s modulem MOCCA je nutná. Doporučená cena je $179.

Podrobnější informace najdete na oficiální stránce o tomto produktu nebo si je můžete stáhnout zde. (pdf, 1.3mb)
Další informace: Maxon Computer.

 

 

 

8 nových přírůstků do dílny Gnomon

26. května 2003, 00.00

The Gnomon Workshop, pravděpodobně největší producent tréninkového materiálu na světě, oznámil vydání osmi nových tréninkových DVD zabývajících se texturováním, osvětlováním a částicovým renderingem v Alias|Wavefront Maya, stejně jako dva „Analogové“ tituly na charakterovou skulpturu.
Každé DVD obsahuje okolo 120 minut instrukcí, poznámek a bonusového materiálu. Cena byla stanovena na $69 za jedno a může být objednáno přímo na stránkách Gnomon Workshop.

8 DVD jsou k dispozici v tomto složení:
• Maya
- Rendering, III: Light Effects
- Rendering, IV: Light Fog
- Texturing, IV: Basic UV Layout
- Texturing, V: Advanced UV Layout
- Dynamics, XII: Hardware Rendering
- Dynamics, XIII: Sprite Rendering
• Analog
- Sculpture, I: The Character Armature
- Sculpture, II: The Character Maquette

Další informace: Gnomon Workshop.

 

 

 

Half-Life 2 v rukách SOFTIMAGE/XSI

26. května 2003, 00.00

Který opravdový pařan počítačových her by neznal průlomovou 1st person střílečku Half-Life? Asi žádný..
Softimage Co. s hrdostí oznámili, že jejich vlajkový produkt SOFTIMAGE/XSI využila společnost Valve k vytvoření všech postav, modelů a doplňků do nové hry Half-Life 2. Toto netrpělivě očekávané pokračování jedné z nejlépe prodávajících se her představuje skutečně „živé“ postavy, které předznamenávají další generaci postav určené k interaktivní zábavě.
Valve značně využívá velmi dobře propracovaný character rigging a animační nástroje, aby přivedli postavy Half-Life 2 k životu, také používáním nelineárního Animation Mixer a f-curve, keyframe editing a mocných deformačních nástrojů.

Na obrázku mužeme vidět srovnání postav z Half-Life (vlevo) a Half-Life 2 (vpravo).
Užíváním poslední SOFTIMAGE/XSI technologie Valve docílila toho, že modely mohly být vytvořeny ve vysokém rozlišení, načež jejich detaily byly převedeny do menšího rozlišení. To má za následek to, že modely celkově vypadají o dost lépe, ale nejsou o moc vetší nároky na sílu hardwaru.

Další informace: Valve Software a Softimage.

 

 

 

Rhino posiluje díky novým Power pluginům

25. května 2003, 00.00

nPower Software oznámil vydání dvou nových pluginů pro Rhino, NURBS modelovací software pro Windows. Nové pluginy se nazývají Power Solids a Power Booleans. Kombinace Rhina a Power Solids poskytuje sadu modelovacích geometrických nástrojů srovnatelnou s těmi, které je možno nalézt v high-endových modelovacích produktech.

Power Solids obsahuje tři nové nástroje: Filleting Tool, Shelling Tool a Boolean Tree Tool. Power Booleans v sobě zahrnuje především NURBS a polygonové booleánské operace.

Power Solids se prodává za $295 a Power Booleans za $195. Společný balík Power Solids a Power Booleans má cenu $395. Pluginy je možno zakoupit přes internet na této adrese.
Nicméně pro ty, kteří mají rádi přísloví „důvěřuj, ale prověřuj“ společnost nPower připravila zkušební demoverzi těchto pluginů. Můžete si jí stáhnout přímo zde.

Další informace: nPower Software.

 

 

 

1st Annual International 3d Awards – reportáž

20. května 2003, 00.00

3D Festival i 3D Awards jsou již za námi a nezbývá nám nic jiného, než se poohlédnout za tím, jaké vlastně 3D Awards byly. Bohužel detailů a materiálu, o kterém by se dalo psát (ať už průběh, vítězové, poražení, zákulisí) je velice mnoho, a proto by tento text neměl podobu krátké aktuality nýbrž přímo několikastránkového rozboru.

To nic nemění na tom, že reportáž z udílení prvních mezinárodních 3D ocenění je velice obsažná a doporučuji se na ní kouknout. Z každé kategorie je zde uveden vítěz i ostatní nominovaní, přičemž u každého zúčastněného je alespoň jeden obrázek z jeho díla. V reportáži jsou také obsaženy fotografie přímo z předávání.

Reportáž naleznete pod tímto odkazem.
Další informace: 3d Awards.

 

 

 

Strana výpisu

11

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: