3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Nová kolekce od Absolute Textures

30. června 2003, 00.00

Absolute Textures výdávají novou CD kolekci textur, tentokrát Landscape Architecture. Kolekce obsahuje textury krajin, včetně stromů, keříky, květiny, kaktusy, palmy a textury různých zemských povrchů. Landscape Architecture byla vytvořena, aby zachytila podstatu krajiny přes alpinské jedle až po kaktusy a palmy.
Landscape Architecture může být samozřejmě využita v rozsáhlém spektru možností - architektonická vyzualizace, vývoj her, vizuální efekty, video a TV produkce atd.

Celá kolekce mimo jiné obsahuje celkem 381 textur, 368 alfa map, pro každou texturu malý i velký formát, 159 stromových textur, 109 keřových textur, 31 květinových textur, 19 textur zemských povrchů (kámen, listy, tráva, mech atd.).
Cena kolekce je $300.00.

Další informace: Absolute Textures.

 

 

 

Nejrychlejší osobní počítač na světě

30. června 2003, 00.00

Na vývojářské konferenci v San Franciscu (WWDC), konkrétně v pondělí 23. března, Apple s hrdostí představil světu nejrychlejší osobní počítač na světě - Power Mac G5 - obsahují první 64-bitový procesor.
Sám Steve Jobs komentoval takto: „64-bitová revoluce právě začala a osobní počítače už nikdy nebudou stejné.“ Je pravda, že Power Mac G5 obsahuje opravdu impozantní čísla.

G5 bude zatím k dispozici ve třech základních konfiguracích: procesory G5 1.6 GHz, 1.8 GHz a 2 GHz, SuperDrive mechanika (DVD-R/CD-RW), dva FireWire 400 porty, tři PCI sloty a tři USB 2.0 porty, a podle přání pevné disky 80Gb a 160Gb a paměť 256MB, 512MB, 1GB, 2GB, 4GB a 8GB. Zatím budou G5 dodávány s operačním systémem Mac OS X 10.2 “Jaguar“.
Jak vidíte podle parametrů, G5 bude opravdu nadupaný stroj. Všechny parametry a specifikace najdete zde.

Další informace: Apple Computer.

 

 

 

Rozsáhlý texturingový tutoriál doktora Juliana

25. června 2003, 00.00

Julian Jeremy Johnson-Mortimer nedávno dokončil svůj velmi rozsáhlý a intenzivní texturingový tutoriál využívající Mayu a Photoshop. Pokud jste o něm v živote neslyšeli, není divu, jelikož (alespoň podle toho, co jsem četl) se nepohybuje v profesionálních kruzích, ale jeho práce má minimálně profesionální úroveň.

Tutoriál se zabývá detailním texturováním lidské hlavy, jsou zde popsány postupy a určité techniky. Tento tutoriál je skvělý hlavně pro lidičky, kteří si modelují vlastní postavy.
Vřele Vám doporučuji nakouknout do jeho galerie. Opravdu tam jsou některé pozoruhodné práce. 
Tutoriál najdete zde.

Další informace: Julian's site.

 

 

 

finalRender Stage-1- nové možnosti deformačních map

23. června 2003, 00.00

finalRender Stage-1, což je jeden z rendererů pro 3ds Max, nyní nabízí tzv. „3D Micro Triangle Displacement“.
Micro Triangle Displacement je pokrokový renderingová metoda, která dává uživateli schopnost tvořit větší detaily různých povrchů generováním a deformací speciálních trianglů. Ještě lepší je však to, že tyto speciální triangly jsou tvořeny pouze v samotném renderingovém procesu, čili tyto malé micro mršky nebudou snižovat dobu renderingu ani ubírat nic na paměti.

Jak můžeme vidět na obrázku, vlevo je použito Micro Triangel Displacement a vpravo klasická deformační mapa. Rozdíl je vidět na první pohled.
Tato metoda Vám pomůže při tvoření ještě realističtějších povrchů než dříve. Samozřejmě jak byste pravděpodobně očekávali, MTD je podporováno GI a ostatními raytracingovými efekty.

Další informace: finalRender.

 

 

 

Usnadnění riggingu v Maye pomocí nového pluginu

19. června 2003, 00.00

The Setup Machine for Maya, jak se plugin nazývá, je pomůcka, která Vám dává nebývalé možnosti riggingu. Samozřejmě tento plugin má využití nejen pro postavy lidského charakteru, ale i pro zvířata a různé kreatury.
TSM for Maya vytvoří na postavě snadno ovladatelné ovládací boxy (jak můžeme vidět na obrázku). Plugin se snaží poskytnout uživateli co největší kontrolu nad jeho postavou. Ovládací boxy jsou velké, jednoduché na uchopení a jednoduché k pochopení. Rig automaticky provádí „inteligentní“ rozhodnutí ohledně složitějších věcí jako je třeba pohyb kolena a různých kloubů.

Zajímavé srovnání tohoto pluginu a Advanced Skeleton for Maya najdete na oficiální stránce pluginu.
The Setup Machine je dostupný pro Mayu 5.0 a 4.5, pro Windows NT/2000/XP. Majitelé pluginu pro v4.5 dostanou možnost bezplatně zaktualizovat na verzi pro Mayu 5.0. Cena pluginu jak pro Mayu 5.0, tak 4.5 je $149.

Další informace: The Setup Machine for Maya.

 

 

 

Vue d'Esprit 4.2 je na světě

18. června 2003, 00.00

E-on Software updatují svůj úspěšný „krajinotvorný“ 3D software na verzi 4.2. Nová verze nabízí především podporu pro Curious Labs Poser 5 a je očekávána tento měsíc.
Vue d'Esprit 4.2 bude nabízet schopnost importovat statické scény z Poser 5. Mover, přídavný modul pro Vue d'Esprit získá plnou animační podporu pro scény z Poseru 5, přesto však některé technologie Poseru 5 nebudou moci být ve Vue d'Esprit uskutečněny, jako například Hair Room a Cloth Simulation.
Služeb Posera 5 mohou zatím využívat jen uživatelé Windows, přestože Macovská verze je očekávána již tento měsíc.

Vue d'Esprit 4.2 bude dostupná jako bezplatný update pro současné Mac a Windows verze (4.0 a výš). Mover 4 podporuje Mac OS X a Windows a prodává se za $99.

Další informace: E-on Software.

 

 

 

Přichází Shave and Haircut v.2 pro Cinemu 4D

15. června 2003, 00.00

Dny, kdy jste potřebovali každý ždibíček RAM paměti jsou u konce. Nebo alespoň pro uživatele Cinemy 4D. Nyní vychází Shave and a Haircut v2, majoritní update populárního vlasového generátoru od guru vizuálních efektů Joea Altera.
Asi nejlepším novým prvkem je unikátní tilingový systém, který umožňuje, aby vlasy byly renderovány pomocí 1 nebo dokonce méně procent paměti RAM než obvykle.
Vlasy, chlupy, prostě cokoliv chlupatého nyní vypadá mnohem realističtěji díky přepracovanému vlasovému rendereru. Celkově se s Shave and a Haircut pracuje skvěle hlavně díky jednoduchosti a rychlosti.

Prdoukční manažer Maxonu Marco Tillmann říká toto: „Největší problém s 3D vlasy je ten, že obvykle musíte vynaložit obrovské množství pameti RAM. Díky novému tilingovému systému můžete renderovat vlasy za zlomku RAM paměti než je obvyklé – s Shave 2 si nebudete muset dokupovat na vaše vlasaté postavy pamět navíc.“

Shave and a Haircut version 2 je dostupná pro Windows a Mac OS 9.x, 10.1 a výš. Cinema 4D R7 nebo R8 je nutná. Doporučená cena je okolo 300 EUR. Vlastnící Shave and a Haircut version 1 mohou aktualizovat na novou verzi za poplatek 43 EUR.

Další informace: Maxon Computer a Joe Alter

 

 

 

Pár aktualitek z 3D světa..

11. června 2003, 00.00

Jelikož podle mého názoru následující zprávičky nedosahují dostatečné důležitosti na to, aby byly vydány zvlášť, tak sem se rozhodl, že je spojím do jedné aktuality.

Gnomon v novém kabátě

Gnomon Workshop, asi největší dílna na tutoriály pro Mayu, se převlékl do nového kabátu. Konkrétně online webová stránka Gnomon Workshopu, která je teď mnohem přehlednější a člověk se hned v ní lépe orientuje. Základní nabídka je rozdělena na několik sekcí, kde najdete návody jak animovat, modelovat, texturovat atd. Přístup k těmto tutoriálům je samozřejmě za poplatek, avšak v každé kategorii je jeden video tutoriál zdarma.

Gnomon Workshop

NewTek updatuje svojí Lightwave galerii

Do již velmi solidně nabušené galerie bylo přidáno 43 nových obrázků. Většina z nich je z příspěvků na online grafické komunitě cgtalk.com. Vy, kdo hledáte inspiraci nebo jen chcete vidět par povedených imagů, doporučuji Vám se sem kouknout, je zde opravdu pár ohromujících prací (až mi oči přecházely).

Lightwave Galerie.

 

 

 

Našel si Gollum nového miláčka?

10. června 2003, 00.00

Server theonering.net dal k dispozici pro stažení krátký klip vytažený z předávání filmových cen MTV, MTV Movie Awards. Klip zachycuje vítěznou řeč Andyho Serkise, který hrdě drží cenu MTV za nejlepší virtuální výkon, načež přiběhne Gollum a... ale víte co? Podívejte se sami!

Já sám jsem se docela nasmál :)
Klip je možno stáhnout ve třech různých kvalitách přímo zde.

 

 

 

Cenu 2003 Innovation Award přebírá Kaydara

8. června 2003, 00.00

Kaydara se stala držitelem prestižní ceny Quebec Mercuriades 2003 pro technologickou inovaci. Toto ocenění získala především za své pozoruhodné úspěchy při vývoji technologie FBX, universálního přenosného 3D formátu, umožňujícího uživateli prohlížet si a transportovat 3D obsah jednoho formátu do formátu jiného.

Prezident Kaydary Michel Besner komentoval takto: „Je to obrovská pocta obdržet takovou cenu jako je Mercuriades Technical Innovation award za naší FBX technologii.“

Nutno dodat, že Kaydara patří mezi 50 nejrychleji rostoucích společností v Kanadě.

Další informace: Kaydara a Mercuriades.

 

 

 

Strana výpisu

10

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: