3dscena - aktuality - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3dscena - aktuality

Chaotic Dimension dokončuje V-Ray 1.5

22. března 2004, 00.00

Chaotic Dimension se rozhodli, že nová verze oblíbeného rendereru V-Ray bude mít pořadové číslo 1.5, protože nové funkce a vylepšení došly mnohem dále, než samotní tvůrci původně plánovali. I přesto bude nová verze pro současné uživatele zdarma a mezi novinkami nalezneme například schopnost renderovat obrovské množství polygonů.

V-Ray 1.5 můžeme očekávat v květnu a poté se jeho tvůrci zaměří na vývoj samostatné verze a propojení s Mayou a ostatními 3D programy.

Kompletní prohlášení

 

 

 

Nový update pro finalRender

16. března 2004, 00.00

Cebas uvolnil nový service pack pro svůj renderovací plugin finalRender Stage-1 s označením 2A.

Mezi vylepšení patří ovládání expozice a zabarvení v závislosti na kameře, nový motion blur algoritmus „Tweenng“, motion blur pro animované bitmapy, vylepšení v oblasti stability, vylepšený síťový rendering, motion blur a GI a vylepšené obdélníkové světlo a skylight.

Turbo Squid

 

 

 

Pixologic uvádí ZBrush 2

15. března 2004, 00.00

ZBrush se díky svému originálnímu přístupu k modelování již dříve zapsal do povědomí grafiků a letmý pohled na verzi 2 napovídá, že nyní se mu dostane ještě větší pozornosti. Nové funkce totiž vypadají velice lákavě a dalo by se možná mluvit i o revoluci v modelování. Přečtěte si malé preview, které společnost Pixologic uveřejnila na svých stránkách a posuďte sami.

Pixologic

 

 

 

Jak se tvořil Finding Nemo

9. března 2004, 00.00

CGNetworks zveřejnily podrobný článek o tvorbě oskarového snímku Finding Nemo. Tvůrci zde popisují celý proces tvorby, takže jestli se chcete dozvědět, jaká magie stojí za výtvory Pixaru, rozhodně si článek nenechte ujít.

CGNetworks

 

 

 

Jeden Prsten vládne všem …

8. března 2004, 00.00

Letošní předávání Oskarů bylo ve znamení Pána Prstenů. Návrat Krále si odnesl 11 zlatých sošek, čímž jejich celkový počet pro celou trilogii zvýšil na 17. Vedle zvláštních efektů zvítězil i v těch nejdůležitějších kategoriích včetně nejlepšího filmu a režie.

V kategorii animovaných filmů se umístil na prvním místě Finding Nemo od studia Pixar.

Harvie Krumpet od Adama Elliota zvítězil mezi krátkými animovanými filmy.

www.oscar.com

 

 

 

Nová verze FaceStation vypuštěna

24. února 2004, 00.00

Pixelution oznámili vydání Eyematic FaceStation v2. Jedná se o plugin pro 3ds max a Mayu, určený k animaci obličeje za pomoci snímání živého videa.

Podrobnější info na stránkách výrobce

Pixelution

 

 

 

StarWars konečně na DVD

19. února 2004, 00.00

Společnost LucasFilm oznámila, že v září letošního roku vypustí konečně jednu z největších filmových legend, trilogii Hvězdných Válek na DVD, na kterou fanoušci čekají již od počátku existence tohoto formátu. Kromě tří disků se samotnými filmy nabídne balení ještě čtvrtý bonusový disk s údajně nejpodrobnějším dokumentem o Star Wars, jaký byl kdy vytvořen. Zářijové vydání se týká Spojených Států a Kanady, ovšem další země budou záhy následovat.

Podrobnější info zde

Star Wars

 

 

 

Úspěšný betatest nového rendereru Turtle

13. února 2004, 00.00

Illuminate Labs si pochvalují výsledky beta testování jejich nového renderovacího systému jménem Turtle. Program byl testován více než stovkou firem po celém světě, aby splnil i ty nejnáročnější požadavky grafických studií a podle slov účastníků testu nabízí Turtle skvělý výkon a propracované nové nástroje.

Illuminate Labs

 

 

 

Capcom posouvá hranice herních FMV sekvencí

5. února 2004, 00.00

Mysleli jste si, že nejlepší animované sekvence ve hrách jsou převážně doménou Square a Blizzardu? Capcom a jedno méně známé studio jménem Robot vás po shlédnutí upoutávky na připravovaný titul Onimusha 3 jistě přesvědčí o tom, že nejlepší 3D grafiky v Japonsku nezaměstnává jen Square Enix.

Onimusha 3 trailer

 

 

 

Discreet vydává update na Combustion 3

4. února 2004, 00.00

Společnost Discreet vypustila do světa update na jejich efektový a kompoziční software Combustion 3 a to konkrétně verzi 3.0.1. Uživatelé tohoto programu mohou update bezplatně stahovat na stránkách Discreetu.

Discreet

 

 

 

Strana výpisu

4

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: