Discreet uvádí 3D Studio MAX 6 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



3D grafika

Discreet uvádí 3D Studio MAX 6

19. září 2003, 00.00 | Firma Discreet příchází s novou verzí svého produktu a přibalila k němu Mental ray 3.2, .FX shadery, přepracovaný Schematic View, nový particle systém, velmi rozšířené možnosti barvení vertexů a mnoho dalšího.

Firma Discreet nám přináší další, už šestou verzi 3D Studia MAX. Jelikož momentálně není k dispozici demoverze, podíváme se zatím jen na firmou ohlášené novinky.

Velkých změn doznal Schematic View. Jedním ze zajímavých vylepšení má být možnost automatického zarovnávání uzlů ve Schematic View podle jejich faktického rozmístění ve scéně (rozbalené uzly, např. postavy, pak budou mít rozmístění odpovídající skutečnému vzhledu). Schemtatic View se stal rovněž otevřenějším pro MAX skripty.

Barvení vertexů je další kapitolou, které vývojáři v Discreetu věnovali pozornost. Vertexů je nyní možné zabarvovat ve všech 99 kanálech, přičemž k práci je nabízena široká paleta nástrojů. Přibyla například také možnost animovat průhlednost vertexů.

Modifikátor MultiRes, doznal drobné změny. V nové verzi 3D Studia MAX zachovává při generování optimalizovaného meshe mapovací souřadnice u všech mapovacích kanálů (předchozí verze zachovávala pouze první mapovací kanál). Osobně jsem rovněž zvědavý, jestli bude i utilita nazvaná UVW Remove (panel Utility) v nové verzi shopna pracovat i s jiným než pouze s prvním mapovacím kanálem.

Byly zaimplementovány .FX shadery a to přímo jako jeden z parametrů v Material Editoru. Pro verzi 3D Studia MAX 5.1 se servicepackem 1 a v systému nainstalovanými DirectX 9 existuje (tuším free) CgFx plugin, který dává uživateli možnost přístupu k editaci FX skriptu a úpravám shaderu přímo skrze Material Editor a část práce dokonce za uživatele automatizuje (převod textur, atp.).

Mnoho dalších funkcí má nyní uživatel k dispozici, rozhodne-li se používat spline (patch) modelování. Zároveň však, v rámci optimalizace systému práce, nyní k práci postačí dvou namísto doposud nutných pěti modifikátorů.

Došlo také k výraznému zesílení podpory (zejména import/export) pro AutoCAD a příbuzné aplikace.

Přibude rovněž další shader určený speciálně pro architekty.

Spustit renderování bude nyní možné i z příkazového řádku s možností určit většinu renderovacích parametrů.

Využít budete moci také nový particle systém (particle flow), shell modifikátor (dovolující vytvářet další polygony podle směru normál vertexů), a blobmesh (utilitka, která dovoluje aplikovat na mesh objekty a particle systémy tu vlastnost, že se při blízkém kontaktu slévají a vytváří rovnoměrný povrch).

Nový je rovněž systém dynamiky vozidla (vehicle dynamics), díky kterému stačí nastavit kola, osy, parametry tlumičů a výsledkem by mělo být fungující vozidlo.

Za zmínku zcela určitě stojí i implementace renderovacího algoritmu Mental ray 3.2 s licencí s podporou až dvou procesorů. Společně s tímto algoritmem přibudou i další shadery od Lume Tools.

Tolik snad z toho nejzajímavějšího, co na nás u Descreetu nachystali. Osobně jsem velmi zvědavý, jak bude vypadat 6. verze 3D Studia MAX v praxi. Věřím, že nejsem sám.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » 3dscena - aktuality  

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: