Go verze - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

CINEMA 4D R13, nové funkce a vlastnosti programu (3)

22. září 2011, 00.00 | Stereoskopie je jedním z klíčových elementů nové verze CINEMY 4D R13. Kde se nastavuje, co nám umožňuje a jaké jsou její možnosti prozkoumáme v dnešním semináři právě jí věnovaném. Ale nejenom jí, mimo to se podíváme také na nastavení informací ve vypočteném obrázku.

 

 

 

Acer Aspire S3 – výkonný ultrabook

21. září 2011, 00.00 | Nový ultrabook uživatelům nabízí vysoký výkon pro digitální tvorbu i velmi rychlou odezvu a interakci při různých činnostech. Má velmi krátkou dobu aktivace, jen 1,5 s a díky technologii Acer Green Instant On dosahuje padesátidenní výdrže baterie. Je vybaven pevným diskem s velkou kapacitou a k internetu se připojí za 2,5 s.

 

 

 

RawTherapee 4.0.2: freewarová fotolaboratoř nejen pro RAW snímky

21. září 2011, 00.00 | Máte zájem o program na zpracování digitálních fotografií včetně RAW snímků s editačními schopnostmi podobnými Adobe Photoshop Lightroom, ovšem se zásadním rozdílem v ceně editoru? RawTherapee 4 ve své stále zcela bezplatné verzi pro Linux, Windows a Mac OS X možná splní vaše nároky zejména při manuálních úpravách barev, vzhledu, parametrů a vlastností JPEG, TIFF či RAW snímků.

 

 

 

Canon PowerShot SX40 HS s 35× ultrazoomem

20. září 2011, 00.00 | Nástupce modelu PowerShot SX30 IS přináší hlavně nový zoomobjektiv s věším rozsahem, nový, výkonnější procesor, nový snímač s nižším rozlišením, a to ze 14 na 12 megapixelů, vylepšený výkon při snímání za špatného osvětlení, inovovaný systém optické stabilizace obrazu, vyšší provozní rychlosti, a umožňuje natáčet stereofonní video ve Full HD rozlišení. Doporučená prodejní cena je necelých dvanáct tisíc korun.

 

 

 

PixelNovel Timeline: správa verzí dokumentů v Adobe Photoshopu, Illustratoru a InDesignu

20. září 2011, 00.00 | Zatímco uživatelé Adobe Dreamweaveru či InDesignu si mohou užívat pohodlí integrované či přes externí pluginy dostupné správy verzí projektů a dokumentů, v Adobe Photoshopu a Illustratoru nic takového standardně nenajdeme. Version Cue či Adobe Drive fungují jinak než je u klasického systému správy verzí zapotřebí a společnost PixelNovel proto nabízí zajímavé a přdevším velmi snadno uživatelsky ovladatelné SVN řešení v podobě svého systému Timeline, který se integruje přímo do prostředí Photoshopu, Illustratoru a také InDesignu.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Basketbalová obuv (1/2)

19. září 2011, 00.00 | V dnešním tutoriálu se budeme věnovat kresbě basketbalové obuvi. V této části vytvoříme většinu tvarů boty a začneme s přiřazováním barevných výplní.

 

 

 

Nikon Coolpix P500 v testu

19. září 2011, 00.00 | Coolpix P500 je výkonný a široce použitelný kompaktní fotoaparát s 36násobným optickým zoomem, 12megapixelovým snímačem CMOS, elektronickým hledáčkem a výklopným třípalcovým displejem. Umožňuje snadné, pohodlné fotografování a natáčení stereofonního Full HD videa s využitím plně automatických systémů, ale také ruční nastavení všech parametrů expozice, a nabízí široký výběr programů a funkcí, a to praktických i „hravě tvůrčích“.

 

 

 

TwistedBrush Open Studio 17.24: digitální malba zdarma

19. září 2011, 00.00 | Umělecký grafický editor pro digitální malbu používá sady variabilních bitmapových štětců, jejichž prostřednictvím můžete skicovat, malovat a kreslit na různé druhy plátna, klonovat objekty a také je efektově upravovat. TwistedBrush Open Studio je přitom k dispozici zdarma a má i komerčního brášku s editorem štětců a různými jinými doplňkovými funkcemi.

 

 

 

World Press Photo 2011 v Praze

16. září 2011, 00.00 | V pražském Karolinu můžete od 16. září do 9. října navštívit výstavu nejlepších novinářských fotografií z celého světa. Slavnostní vernisáži večer 15. září předcházela dopolední tisková konference v Císařském salonku Karolina Univerzity Karlovy v Praze, které se zúčastnil zástupce Nadace WPP z Amsterodamu Paul Russel, zástupce hl. m. Prahy a vítěz Ceny Prahy Andrew McConnell z Irska.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (24. část)

16. září 2011, 00.00 | Pro leckoho nejkrásnější období každého roku právě skončilo, nebo pomalu a nenávratně končí. Je čas na rekapitulaci, úklid a archivaci, opravy a plánování nových nákupů i cest. Nezapomeňte ale na fotografie!

 

 

 

Strana výpisu

... 20 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: