Go verze - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Go verze

Serif DrawPlus X5: editace vektorových ilustrací, digitální malba a úpravy PDF dokumentů

16. září 2011, 00.00 | DrawPlus je univerzální grafický editor se systémem kreslicích štětců a bohatou sadou editačních i efektových funkcí k tvorbě vektorových a bitmapových ilustrací, pro digitální malbu a mimo jiné i pro zpracování a úpravy PDF dokumentů. Aktuální verze DrawPlus X5 přináší například zajímavý Shape Builder, automaticky aktivované bitmapové náhledy ilustrací, vylepšené nástroje pera a režimů prolnutí, více rychlých stylizačních efektů, plnou podporu CMYKu a několik jiných užitečných novinek.

 

 

 

Sony SLT Alfa 77 poprvé v ruce

15. září 2011, 00.00 | Po základním představení všech čtyř nových fotoaparátů Sony α, tedy SLT α77 a α65 s rozlišením snímače 24,3 megapixelu a s funkcí rychlého souvislého snímání a kompaktních NEX-7 a 5N, plus dalších novinek se můžeme zaměřit na některé důležité podrobnosti u jednotlivých modelů. A začínáme u poloprofesionálního fotoaparátu Sony SLT Alfa 77.

 

 

 

CINEMA 4D R13, nové funkce a vlastnosti programu (2)

15. září 2011, 00.00 | A pokračujeme novinkami v oblasti modelování, měl by hlásat nadpis. No, nehlásá, ale měl by. Dnes prozkoumáme jednu drobnější novinku, nástroj Pojmenování a jeho novou funkci. Hned poté již přejdeme na novinky zásadní: zcela přepracovaný objekt XRef a také deformátor Kolize, který je vynikajícím bonusem nejenom pro animace.

 

 

 

Panasonic PT-AT5000E

14. září 2011, 00.00 | První 3D projektor pro domácí kina s rozlišením Full HD v nabídce Panasonic je současně také první 3D projektor na světě, který využívá technologie průhledných LCD panelů na frekvenci 480 Hz v kombinaci s technologií Overdrive pro výrazné omezení dvojitých linií v obraze – „crosstalk“. Projektor poskytuje vysoce kvalitní obraz ve dvojrozměrné i třírozměrné podobě také díky novému optickému systému s kontrastním poměrem 300 000:1 a se svítivostí 2 000 lumenů.

 

 

 

Photoshop: Grafické prvky pro webové stránky

14. září 2011, 00.00 | Elementů pro webové stránky není nikdy dost. Různá tlačítka, slidery, textová okénka, butonky, ... na každém webu jsou zkrátka potřeba. A samozřejmě je nanejvýš žádoucí, aby všechny tyto prvky na konkrétní webové stránce držely jednotný vizuální styl. A právě Styly ve Photoshopu budou hlavním „hráčem“ dnešního tutoriálu. Kromě toho si ukážeme práci s vektorovými tvary a důležitost jejich přesného umístění na mřížku.

 

 

 

Jak se zbavit problémů s Aperture pod Lionem

13. září 2011, 00.00 | MacOS X 10.7 Lion vzbudil řadu rozporuplných reakcí nejen u fotografů používajících Aperture. Někdo kombinaci Liona s Aperture 3 chválí, jiní řeší zpomalení, zasekávání a nestabilitu. Pokud patříte k druhé skupině, nabízím vám postup, který většinou problémy odstraní.

 

 

 

Samsung NX200

13. září 2011, 00.00 | Samsung na veletrhu IFA představil druhý model elegantního kompaktního fotoaparátu s výměnnými objektivy "stovkové řady" NXx00, tedy té kompaktnější, bez elektronického hledáčku. Má šasi z hořčíkové slitiny a nově tvarované tělo, obrazový snímač CMOS formátu APS-C s rozlišením 20,3 Mpx, umožňuje souvisle fotografovat rychlostí až 7 snímků za sekundu a natáčet video v plném vysokém rozlišení – 1080p á 30 snímků za sekundu.

 

 

 

Nikon D3100 v červeném provedení

13. září 2011, 00.00 | Od 22. září bude v celé Evropě k dispozici velmi oblíbená kompaktní digitální zrcadlovka D3100 v atraktivní barevné verzi, kombinující vínově červenou a černou. Na českém trhu bude mít set s objektivem AF-S 18–55 VR doporučenou prodejní cenu 12 990 Kč. Nikon tak svou digitální jednookou zrcadlovku pro začátečníky, rodiny a mladé lidi ještě více zatraktivňuje a věří, že osloví ještě další zákazníky, hlavně ženy a dívky.

 

 

 

RasterVect Free Edition: jednoduchá vektorizace bitmapových předloh zdarma

13. září 2011, 00.00 | Bitmapové kresby a ilustrace můžete zdarma převést do vektorové podoby ve vektorizéru RasterVect, který existuje i v komerční verzi. Freewarová edice programu nabízí až na import grafických souborů totožné editační i exportní funkce, podporuje ale pouze jednu metodu jednoduché vektorizace bitmapových grafických předloh.

 

 

 

Corel PaintShop Pro X4: správa, úpravy a kreativní editace digitálních fotografií

12. září 2011, 00.00 | Novou stěžejní verzi editoru digitálních snímků nám před několika dny naservírovala společnost Corel. PaintShop Pro X4 nově nabízí například nezávislé vrstvy úprav pro úpravy fotografií, rozšířené funkce u spojování a tvorby HDR snímků a několik vylepšených či nových filtrů včetně interaktivního efektu tilt-shift. Mezi další novinky patří především výrazně rozšířená podpora 16 bitových barvových kanálů či mimo jiné i využívání GPU pro zrychlení některých funkcí programu.

 

 

 

Strana výpisu

... 21 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: