Panasonic PT-AT5000E - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální video

Panasonic PT-AT5000E

panasonic_3d_projektor_100px

14. září 2011, 00.00 | První 3D projektor pro domácí kina s rozlišením Full HD v nabídce Panasonic je současně také první 3D projektor na světě, který využívá technologie průhledných LCD panelů na frekvenci 480 Hz v kombinaci s technologií Overdrive pro výrazné omezení dvojitých linií v obraze – „crosstalk“. Projektor poskytuje vysoce kvalitní obraz ve dvojrozměrné i třírozměrné podobě také díky novému optickému systému s kontrastním poměrem 300 000:1 a se svítivostí 2 000 lumenů.

Projektor Panasonic PT-AT5000E je určen pro vysoce kvalitní promítání filmů. Výrobce požadoval, aby divák měl při sledování obrazu obdobný zážitek jako ve špičkově vybaveném kinosálu. Proto na vývoji projektoru spolupracovali i odborníci z filmových laboratoří Panasonic Hollywood Laboratory, kteří se podíleli také na vývoji 3D blu-ray disků a na definici oborových standardů pro trojrozměrné zobrazení.

Parametry 3D obrazu lze doladit pomocí funkcí 3D Viewing Monitor a 3D Picture Balance, přičemž 3D Viewing Monitor umožňuje 3D efekt nastavit podle velikosti obrazu tak, aby odpovídal zavedeným bezpečnostním a zdravotním požadavkům, a funkce 3D Picture Balance umožňuje zobrazit obraz pro levé a pravé oko souběžně vedle sebe a následně ho upravit podle momentální potřeby. Další nadstandardní funkcí je konverze běžného 2D obrazu do 3D s tím, že uživatel má k dispozici pět různých typů prostorového efektu.Projektor má infračervený vysílač pro aktivní synchronizaci s 3D brýlemi. Diváci tedy mohou použít stejný typ brýlí jako majitelé 3D televizorů Panasonic Viera: TY-EW3D10E, TY-EW3D2LE, TY-EW3D2ME a TY-EW3D2SE. Brýle se prodávají samostatně jako doplňkové příslušenství. Pokud je zapotřebí synchronizovat signál na delší vzdálenost, lze dokoupit i samostatný infračervený vysílač ET-TRM110.

Uživatel má také řadu možností pro úpravy a nastavení obrazu. Kdo má širokoúhlé plátno s poměrem stran 2,35:1, které nejlépe navozuje atmosféru velkého kinosálu, jistě ocení funkci Intelligent Lens Memory – Inteligentní paměť objektivu. Jakmile totiž je třeba promítat filmy s poměrem stran obrazu 4:3 nebo 16:9, je nezbytné upravit zoom, aby se promítaný obraz vešel do plátna, a také ostření. Díky funkci inteligentní paměti objektivu není toto třeba realizovat ručně: Do paměti projektoru lze uložit šest různých nastavení zoomu a ostření a přednastavené hodnoty pak snadno aktivovat stiskem tlačítka. Projektor má také funkci automatické detekce poměru stran obrazu a umí automaticky přepnout nastavení mezi standardním širokoúhlým zobrazením 16:9 a „kinosálovým“ 2,35:1.Mezi další přednosti patří dva 12V terminály a podpora technologie VIERA Link, díky které lze dálkovým ovladačem ze základní výbavy ovládat nejen projektor, ale i jiná kompatibilní zařízení. Projektor je vybaven dvojnásobným zoomem, takže už ze vzdálenosti 3,6 metru od projekční plochy lze mít obraz s úhlopříčkou 305 cm. Objektiv je stejně jako u předchozích modelů posuvný, umožňuje 100% vertikální a 26% horizontální posun obrazu. Projektor tedy lze bez problémů umístit těsně pod strop nebo na zeď.

Na zadním panelu je mnoho konektorů pro různé typy videosignálu, mezi kterými jsou tři terminály HDMI verze 1.4 a dva vstupy pro kompozitní video. Vstupy HDMI jsou kompatibilní se standardy x.v.Colour a Deep Colour s podporou 12bitové barevné hloubky. Projektor je také šetrný vůči životnímu prostředí. Inteligentní správa napájení reguluje výkon lampy podle zobrazovaného obsahu. U temnějších scén, kde není nutný maximální jas, lampa automaticky omezí výkon. Díky tomu je průměrná spotřeba projektoru snížena o 10 %.

Projektor Panasonic PT-AT5000E s 2D i 3D zobrazením bude v prodeji od letošního října za doporučenou maloobchodní cenu 83 990 Kč.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: