Go verze - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Final Cut Pro X - 5. Architektura a využití zdrojů

6. září 2011, 00.00 | Bylo-li na starém Final Cutu Pro něco, co uživatele frustrovalo, bylo to nepříliš kvalitní jádro aplikace. Původní Final Cut pamatoval ještě doby Mac OS 9 a neblahé dědictví C++ Carbonu a podobných nepěkností se s ním táhlo až do konce.

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-FZ150 s 24násobným optickým zoomem

6. září 2011, 00.00 | Nový „High Zoom Pro“ nabízí objektiv s proměnným ohniskem o velkém rozsahu a se začátkem v příjemně širokoúhlé oblasti záběru, vysoce citlivý snímač typu MOS, velmi dobré operační časy včetně rychlého souvislého snímání, široký výběr režimů expozice a praktických i zábavních funkcí včetně možnosti pořizovat 3D obraz a stereofonní Full HD video s možností využívat během natáčení autofokus, zoom a aktivní režim stabilizace obrazu Power O.I.S. A má výklopný blesk i aktivní sáňky na blesky externí.

 

 

 

IFA 2011 – rekordní ročník tradičního berlínského veletrhu

5. září 2011, 00.00 | Od pátku 2. září do středy 7. září můžete na berlínském výstavišti navštívit mezinárodní veletrh spotřební elektroniky. Možná si kladete otázku, proč by IFA měla zajímat také nás, fotografy a fotografky. Vždyť je zaměřena hlavně na elektrospotřebiče do kuchyně a fakt, že si k editaci fotografií připravíme šálek lahodné kávy, ještě neznamená, že kávovar budeme považovat za praktické fotopříslušenství.

 

 

 

DxO FilmPack 3: nové simulace vlastností filmových materiálů

5. září 2011, 00.00 | Simulátor vzhledu a vlastností filmových materiálů společnosti DxO Labs nově nabízí celkem šedesát druhů barevných a černobílých filmových i fotografických materiálů a vylepšuje jejich rendering včetně konverze barevných snímků do odstínů šedi, zrnitosti, barevnosti a dalších vlastností filmů. FilmPack 3 je momentálně k dispozici samostatně nebo jako plugin pro DxO Optics Pro, připravuje se též zásuvný modul pro Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (22. část)

2. září 2011, 00.00 | Doba dovolených pomalu končí, v září nejen Karel Gott už tradičně spíš vyvolává fotky z prázdnin, než že by tou dobou nějaké nové pořizoval. Vy ale nebudete prázdninoví cvakalové. Když čtete tyto řádky, jste zajisté vážní fotografové, pracující systematicky po celý rok. A řada z vás má ještě i tu dovolenou před sebou – v exotických destinacích už bude příjemněji a vy nemusíte na každém kroku zakopávat o hordy turistů. Co kdybychom se tedy tentokrát zkusili vypravit za domorodci?

 

 

 

CINEMA 4D tipy a triky – prostorový výkres

2. září 2011, 00.00 | Máme před sebou asi poslední článek, který se bude věnovat CINEMĚ 4D R12 - od příště už jen R13. A tak je asi vhodné se rozloučit něčím, co se měnit rozhodně nebude. A tím je modul Sketch and Toon. Vytvoříme si tedy spolu poměrně pěkný prostorový výkres, který jako by spadl ze stolu konstrukční kanceláře.

 

 

 

Maya: realistické texturování (2)

1. září 2011, 11.00 | Seriál o UV texturování v Maye pokračuje tvorbou vlastních textur.

 

 

 

Rozšiřte si své fotografické obzory (Kurzy)

1. září 2011, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů Institutu digitální fotografie...

 

 

 

Panasonic Lumix G X Vario HD 14–42 a 45–175 mm

1. září 2011, 00.00 | Tyto dva nové objektivy systému Lumix G Micro s proměnlivou ohniskovou vzdáleností ještě do konce letošního roku rozšíří nabídku výměnných objektivů prestižní řady X pro fotoaparáty založené na mikro 4/3 standardu. Lumix G X Vario HD 14–42 mm je malý základní zoom a na jeho rozsah ohniskové vzdálenosti navazuje Lumix G X Vario HD 45–175 mm. Oba jsou vybaveny efektivním systémem optické stabilizace obrazu a páčkou pro zoomování pomocí servomotorku.

 

 

 

Sony DEV-5 a DEV-3 – dalekohledy s digitálním záznamem

1. září 2011, 00.00 | První digitální dalekohledy na světě se záznamem stereofonního Full HD videa umožňují nejen pozorovat přírodu, sport nebo letadla, ale také pořizovat kvalitní videozáznamy s možností pozdějšího přehrávání na HD televizorech. K dispozici je také režim 3D, jenž zobrazenou scénu zachytí jako trojrozměrný videozáznam, který lze přehrát na 3D televizoru BRAVIA s tím, že maximální přiblížení v režimu 3D je 5,4×. Variabilní zoom umožňuje prohlížet scénu při malém přiblížení a pak operativně přiblížit vzdálený objekt.

 

 

 

Strana výpisu

... 23 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: