Go verze - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Když je Apple nemocný 3. - služby pro firmy a prodejce

29. července 2011, 00.00 | Doteď jsme v našem seriálu probírali opravy produktů Apple především z pohledu koncového uživatele. Stále více firem je však kompletně vybavených technikou z Cupertina a přibývá také jablečných prodejců.

 

 

 

Sto a tři rady pro lepší fotografie (17. část)

29. července 2011, 00.00 | Město nežije jenom ve dne. V těch největších aglomeracích je dokonce spíš opak pravdou. Po setmění bývají velkoměsta často vizuálně mnohem atraktivnější než za jasného denního světla. Hodně lidí se přesto nočních záběrů zbytečně bojí nebo se přímo domnívá, že jejich jednodušším aparátem je nelze zhotovit.

 

 

 

priPrinter 4.0.1: užitečný pomocník pro tisk a export dokumentů

29. července 2011, 00.00 | Slučování tiskových úloh, dokonalý náhled dokumentu s vestavěnou lupou, možnost jednoduché editace textů, optimalizaci tiskových nákladů, práci s vodoznaky, editor redakčních změn v dokumentech, výstup do formátu PDF a celou řadu dalších užitečných služeb nabízí tiskový ovladač priPrinter pro Windows.

 

 

 

Kurz Adobe Lightroom 3 již 9.8.

28. července 2011, 00.00 | Adobe Lightroom 3 se naučíme používat v praktické uživatelské úrovni. Nemusíte se bát přílišné komplikovanosti či techničnosti. Vybrali jsme pro Vás podstatné funkce programu a hlavně se zaměříme na to, jak je prakticky používat. Základem úspěchu je jednoduchý a přitom přehledný systém ukládání a třídění fotografií. Nabídneme Vám praxí ověřený způsob, jak velice rychle roztřídit fotografie a udělat si v nich pořádek. V druhé části workshopu se budeme věnovat elegantnímu zpracování RAW i JPEG.

 

 

 

MadeForLayers: pokročilá kontrola vrstev v InDesignu a Illustratoru

28. července 2011, 00.00 | Společnost Axaio Software přišla nedávno s pluginem, který významným způsobem rozšiřuje možnosti zpracování vrstev v InDesignu a Illustratoru, a to jak samostatně, tak v kombinaci s řešením MadeToPrint. Pokud pro tisk a elektronickou publikační produkci připravujete například jazykové, cenové či regionální mutace téže publikace, neměli byste MadeForLayers rozhodně přehlédnout.

 

 

 

CINEMA 4D a Adobe After Effects, průzkum bojem

28. července 2011, 00.00 | Říká se „ševče drž se svého kopyta“. Na druhou stranu je ale pravdou, že žádný obor nemůže existovat sám o sobě a minimálně je dobré vědět, cože dělá ten další v pořadí produkční linie. Zpracování v post produkci, to je přesně navazující krok na vytvoření sekvence obrázků – animace. Nakonec i mne dohnala nutnost (ano, pořád jsme vlastně kutilové) a podíval jsem se na to, jak pracuje asi nejhojněji používaný nástroj, Adobe After Effects. Ve spojení se CINEMOU 4D, samozřejmě. Ale ono to je vlastně obecné...

 

 

 

Fotopláštěnka Somikon NC-1295

28. července 2011, 00.00 | Pláštěnka na fotoaparát, hlavně zrcadlovku, ale případně i kompakt s ultrazoomem a aktivními sáňkami pro externí blesk. Je praktická, pokud potřebujete, anebo chcete fotografovat nebo natáčet video i za deště, kupříkladu patříte-li mezi „lovce blesků“ a jiných efektních přírodních úkazů, anebo chcete být na svých fotografických cestách připraveni na všechny povětrnostní situace a fotografovat i v náročných podmínkách bez obav o svůj fotoaparát a objektiv.

 

 

 

CorelDRAW tutoriál: Sluchátka (2/2)

27. července 2011, 00.00 | Vítejte zpět u tutoriálu, věnovaného sluchátkům Monster Miles Davis. Dnešním tématem bude dokreslení druhého (zadního) pohledu.

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-LS5

27. července 2011, 00.00 | Nový levný kapesní kompakt Lumix má být v prodeji od září za cenu do dvou tisíc korun. Bude vybaven obrazovým snímačem s rozlišením 14 milionů pixelů, objektivem s pětinásobným optickým zoomem, který po přepočtu na 35mm formát odpovídá rozsahu 26–130 mm a má optickou stabilizaci obrazu, a umožní pořizovat HD video 720p @ 30 obr./s ve formátu Motion JPEG.

 

 

 

Prodloužená ruka. Uživatele, nikoliv zákona

27. července 2011, 00.00 | Máme tu, mám ten pocit, dobu vše v jednom. I počítače jsou čím dál tím více nejenom počítači, užívají se k zábavě, vzdělávání i prezentaci, a tak se může velmi často hodit univerzální dálkové ovládání. Nikoliv ve smyslu standardních periferií, ale skutečně univerzální „vladačky“ pro všechno, co je počítačem. Ale - více než ovladačky, to bych nebyl přesný, klávesnice Lenovo N5901.

 

 

 

Strana výpisu

... 32 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: