Go verze - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Go verze

Nejlepší Matte Painteři světa (2. část): Chris Stoski

26. července 2011, 00.00 | V dnešní části seriálu si představíme dalšího z mistrů digitálního matte paintingu, jednoho z hlavních VFX tvůrců na filmech jako Star Wars Episode III, Iron Man či Star Trek. Člověka životem mnohokrát pokoušeného, který se však odmítl vzdát nepřízni osudu.

 

 

 

Tokina AT-X 16–28 mm 1:2,8 Pro FX

26. července 2011, 00.00 | Vyzkoušel jsem první z nové generace objektivů značky Tokina, které jsou konstruované pro použití na profesionálních digitálních zrcadlovkách s obrazovým snímačem, který odpovídá formátu kinofilmu 24 × 35 mm, jako jsou přístroje Canon EOS 5D Mark II, Nikon D700 a Nikon D3x. Samozřejmě ale výborně poslouží i v kombinaci s fotoaparáty se snímači formátu APS. Pro test jsem použil osvědčený model Canon EOS 40D.

 

 

 

Panasonic Lumix DMC-FZ48

25. července 2011, 01.00 | Panasonic představili dva nové kompaktní fotoaparáty Lumix: model LS5 za cenu pod 2 000 Kč, ovšem se 14Mpx snímačem a 5× optickým zoomem, který začíná u ohniska 26 mm (po přepočtu na 35mm formát) s velmi širokým úhlem záběru a má systém optické stabilizace obrazu, a výkonný FZ48 s 24× ultrazoomem, pokročilým ovládáním v ručním i automatickém režimu, který nabízí rychlé sekvenční snímání, stereofonní Full HD video a režim pro tvorbu 3D fotografií.

 

 

 

Maya 2012: Substance Textures

25. července 2011, 00.00 | V poslední verzi Mayi a 3D Studia Max nadělil Autodesk uživatelům hned několik desítek nových procedurálních textur pod souhrnným názvem "Substance Textures". Jejich tvůrcem je firma Allegorithmic a na rozdíl od doposud dostupných "procedurálek" s nimi lze snadno a rychle vytvořit dobře vypadající materiály reálných povrchů.

 

 

 

Green Clean Air Power G2044 Eco Booster

25. července 2011, 00.00 | Firma Green Clean nabízí novou verzi stlačeného technického plynu. Poněvadž se zvyšuje poptávka po levném stlačeném plynu, rozhodla se nabídnout směs plynů obsahující propan-butanu. Booster díky speciální směsi plynů dosahuje vyššího tlaku a proudění vzduchu, než konkurenční výrobky. Bombička má objem 400 ml.

 

 

 

Extensis Portfolio Server 10: profesionální asset manager

25. července 2011, 00.00 | Profesionální multimediální a souborový server společnosti Extensis, určený pro větší podniky a organizace, patří mezi nejsofistikovanější řešení centralizované síťové správy grafických, multimediálních a kancelářských typů souborů a jejich distribuci k jednotlivým klientům. Jubilejní desátá verze Porfolio Serveru rozšiřuje nabídku svých služeb o podporu audio a video souborů, mobilních tabletů, má lepší funkce pro vyhledávání i konverzi souborů a celkově zjednodušuje používání serveru i klientských částí.

 

 

 

Apple uvedl modernizované MacBooky Air a Macy mini a oznámil monitor s rozhraním Thunderbolt

22. července 2011, 00.00 | Letošní MacBooky Air přinášejí procesory Sandy Bridge, rozhraní Thunderbolt a podsvícenou klávesnici. Macy mini také dostaly procesory Sandy Bridge a rozhraní Thunderbolt, naopak přišly o vnitřní optickou mechaniku. A do 60 dnů se začne prodávat monitor Apple Thunderbolt Display s rozšířenou paletou portů.

 

 

 

Mac OS X 10.7 Lion a Adobe aplikace

22. července 2011, 00.00 | Nová verze operačního systému Mac OS X s sebou bohužel přinesla některé očekávané i neočekávané nekompatibility a problémy spojené s provozováním kreativních a publikačních aplikací společnosti Adobe na dané platformě. Co vše v současnosti nefunguje?

 

 

 

Kompaktní projektor Fujitsu Bay

22. července 2011, 00.00 | Od července je i v České republice k dostání projektor zabudovaný přímo do notebooku. Přístroj, který společnost Fujitsu Technology Solutions představila jako první na světě, se vkládá do modulární šachty notebooků Lifebook. Prodejní cena projektoru se pohybuje kolem 12 000 Kč.

 

 

 

Digit #68: Jak nastartovat český startup

22. července 2011, 00.00 | Šedesátosmička Vám přináší nejen dva zajímavé hosty, Lukáše Hudečka a Petra Ocáska, ale hlavně velmi aktuální téma právě spouštěného prvního českého startup akcelerátoru. Pokud máte nějaký zajímavý nápad a nemáte úplně odvahu ho rozjet na vlastní pěst jako klasickou garážovku, ale hodila by se Vám finanční a hlavně znalostní podpora, pak si poslechněte o Startupyardu!

 

 

 

Strana výpisu

... 33 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: