Digitální video - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální video

Vytváříme DVD v Adobe Encore - 1. díl: Začínáme s Encore

19. června 2007, 00.00 | V novém seriálu postupně probereme širokou škálu možností tvorby DVD v programu Adobe Encore DVD. První tři díly seriálu jsou určeny především začátečníkům, kteří si chtějí vytvořit jednoduchý DVD titul s nabídkami.

 

 

 

RED ONE

18. června 2007, 00.00 | RED ONE je kamera, která umí zaznamenávat obraz v rozlišení 4K, tedy rozlišení, které je srovnatelné s
rozlišením klasického 35mm filmu. Podobných přístrojů už samozřejmě několik existuje a některé z nich se i komerčně využívají. Přesto má RED kamera několik zcela
zásadních předností, které ji od konkurence odlišují. Předně je to velmi příznivá cena a dále kvalitní software pro zpracování pořízených filmů, chystá se takto i
podpora pro FinalCut Studio 2. Více v tomto článku převzatém ze serveru MujMac.

 

 

 

Adobe Premiere Pro CS3 - jak se vám líbí?

4. června 2007, 00.00 | Společnost Adobe uvede toto léto na trh novou verzi populárního programu na editaci videa, tentokráte jak pro Windows, tak i pro Mac. Jaké novinky na nás u Premiéry s označením CS3 čekají a co si můžeme vyzkoušet již nyní v prerelease verzi, to si povíme v dnešním článku.

 

 

 

Photoshop CS3 Extended: k čemu je dobrý?

29. května 2007, 00.00 | Zcela nové možnosti práce s 3D objekty, rozšířené schopnosti úprav videa či tvorby animací, prostředky pro analýzu obrázků a také nástroje pro práci s medicínskými nebo vědeckými snímky. Takováto vylepšení přináší oproti své standardní podobě Extended verze Photoshopu CS3. Podrobněji přibližujeme její nástavbové funkce v našem článku.

 

 

 

Filmové efekty II - 3. díl: Jak na export videa nejen v Adobe Premiere, 2. část

22. května 2007, 00.00 | Své znalosti z předchozí části o kompresi videa v Adobe Premiere dnes rozšíříme o export z jakéhokoliv programu a filtraci a kompresi pomocí nepostradatelného nástroje - VirtualDubu.

 

 

 

Pinnacle Studio 11: podpora Windows Vista a další novinky

16. května 2007, 00.00 | Aktuální jedenáctá verze známého univerzálního editoru na zpracování domácího videa přináší komplexní podporu operačního systému Windows Vista, vylepšenou podporu HD videa a několik dalších novinek, které si teď představíme trochu podrobněji.

 

 

 

Filmové efekty II - 3. díl: Jak na export videa nejen v Adobe Premiere, 1. část

15. května 2007, 00.00 | ... aneb "Téměř vše, co jste kdy chtěli vědět o exportu videa, ale neměli jste se koho zeptat." Dnes se podíváme na zoubek té části procesu zpracování videa, která je pro mnoho amatérských filmařů noční můrou. A tou je finální export.

 

 

 

Trapcode Particular: zajímavý plugin pro Adobe After Effects

24. dubna 2007, 00.00 | Aplikace Adobe After Effects je v současnosti nejrozšířenějším programem pro práci s pohyblivou grafikou. A to jak v amatérské, tak především profesionální sféře. K popularitě zajisté přispívá snadná
rozšiřitelnost pluginy, které navyšují již tak velké schopnosti programu. Dnes se podíváme na
plugin Particular z dílny švédské softwarové firmy Trapcode, který byl použit například ve filmu The Day After Tommorow.

 

 

 

PowerStrip 3.74: vylaďte si grafiku a monitor!

24. dubna 2007, 00.00 | PowerStrip je šikovná systémová utilita, pomocí které můžete upravit vlastnosti grafické karty, monitoru, barev a další vlastnosti obrazu. Představení aktuální verze programu vám nyní nabízíme.

 

 

 

Novinky ze světa publikačního průmyslu (15. - 16. týden/2007)

18. dubna 2007, 00.00 | Náš přehled novinek ze světa publikačního průmyslu bude tentokrát výlučně patřit dynamickým médiím. Společnosti Adobe a Microsoft totiž přišly s aktivitami, které v dané oblasti můžou mít zcela zásadní vliv. A ti, kdo si chtějí vyzkoušet Adobe Premiere či After Effects CS3, mohou tak neprodleně učinit díky odpovídajícím pre-release verzím, dostupným na serveru Adobe Labs. Více již v našem přiblížení.

 

 

 

Strana výpisu

... 63 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: